10 najciekawszych informacji na temat youtube
Pozycjonowanie

YouTube – sojusznik każdego pozycjonera

W czasach walki o najwyższą pozycję w wyszukiwarkach, warto wspomóc się nie tylko G+ czy blogspotem. Link do pozycjonowanej strony możemy zamieścić też na kanale tematycznym w serwisie YouTube. Warto także dodać ciekawe materiały, na przykład krótkie i treściwe video o charakterze poradnikowym. Większa oglądalność z pewnością wpłynie na zwiększoną liczbę odwiedzin strony. Co bardziej istotne, nie będą to oczywiście przypadkowi użytkownicy (w przeciwieństwie do internautów, którzy trafiają do nas z wyszukiwarki na bardzo ogólne zapytania), dzięki czemu znajdziemy oddanych i zaangażowanych odbiorców. Materiały video mają naprawdę bardzo korzystny wpływ na budowanie więzi z klientami.

YouTube a Google

Co ma serwis z filmikami do pozycjonowania? Okazuje się, że całkiem sporo. Amerykańska spółka Google, Inc. jest właścicielem portalu. Stronę serwisu z nagraniami video wyróżnia niemal podręcznikowa optymalizacja oraz wysoki wskaźnik Page Rank. Odnośniki z PR=9 z pewnością wpłyną na pozycję strony w wyszukiwarce, zaś w przypadku, gdy ktoś obejrzy nasze filmiki, istnieje spore prawdopodobieństwo, że wejdzie też na stworzoną przez nas witrynę internetową.

Jak pozycjonować swoje filmiki na YouTube?

Konkurencja nie śpi – możemy być pewni, że nasi główni rywale już tam są. Zapewne posiadają oni również wiedzę na temat promocji nagrań, tak, by można było je bez problemu odnaleźć w wewnętrznej wyszukiwarce serwisu. Sam dobór słów kluczowych w nazwie pliku umieszczanego na serwerze, w opisie filmiku (nie polecamy dodawać absolutnie wszystkich keywords w samym tytule!) oraz tagach nie stanowi niestety idealnej recepty na spektakularny sukces. Według ekspertów, warto zadbać o nagranie wysokiej jakości materiału, który trwa co najmniej 5 minut. Miarą sukcesu będą nie tylko wyświetlenia, ale przede wszystkim reakcje widzów. Dyskusja w komentarzach, liczba polubień, udostępnienia, subskrypcje kanału – dzięki tym wszystkim czynnikom, filmik będzie dobrze widoczny nie tylko w wewnętrznej szukarce YouTube, ale także w Google.

Czytaj  Jak znaleźć odpowiednie słowa kluczowe do pozycjonowania brandowego?
Polecane wpisy
Trendy SEO na 2020.r

Marketing internetowy oraz pozycjonowanie stron to jedne z najważniejszych rzeczy podczas budowania silnej i wypromowanie strony. Jeżeli ktoś chciałby zaistnieć Czytaj dalej

Pozycjonowanie wizytówki Google
Pozycjonowanie wizytówki Google

Pozycjonowanie wizytówki Google (Google My Business) odnosi się do działań mających na celu poprawę widoczności Twojej firmowej wizytówki w wynikach Czytaj dalej