Baza wiedzy Pozycjonowanie

Wybór tematyki strony

W dzisiejszych czasach obecność w Internecie jest niemal wymagana. Sieć daje nam dostęp do ogłoszeń, rozkładów jazdy oraz wielkich zasobów informacji – począwszy od profili naszych znajomych na portalach społecznościowych, poprzez blogi i fora internetowe, skończywszy na wielkich portalach informacyjnych.

Kiedy prowadzimy własny biznes lub chcemy się podzielić ze światem naszą pasją z pomocą przyjdzie nam własna strona internetowa. Może ona przybrać charakter wirtualnego CV lub wizytówki, wspomnianego wcześniej bloga, sklepu internetowego, strony promującej dany produkt lub usługę i temu podobnych.

Zakładając stronę internetową, której celem jest dotarcie do osób zainteresowanych jej tematyką konieczny jest sprawny dobór tematyki strony. Skupienie się na jednej tematyce pozwoli nam w przyszłości na sprawniejsze promowanie i pozycjonowanie witryny w wyszukiwarce internetowej. Co więcej stworzenie strony tylko wokół wybranej tematyki pozwoli nam zbudować jej dobry wizerunek oraz zebrać oddane grono osób odwiedzających.

Jeżeli chciałbyś zaistnieć w sieci jednak nie masz pojęcia na jaki temat chciałbyś pisać skup się na swoich zainteresowaniach. Być może dobrym wyborem będzie opisywanie swojego hobby lub działań związanych z wykonywanym przez ciebie zawodem. Zdecydowanie nie należy pisać swoistego pamiętniczka internetowego opisującego co tam jadłeś na śniadanie i kto do ciebie wpadnie w odwiedziny – jeżeli nie jesteś wybitną personą znaną z gazet lub TV nikogo to nie zainteresuje.

Kolejną kwestią jest fakt czy wybrana przez nas tematyka będzie interesowała inne osoby. W tym celu warto posłużyć się jednym z narzędzi wyboru słów kluczowych dostępnych na tej stronie. Dadzą ci one wstępne rozeznanie w popularności danego hasła, pozwolą oszacować trudność danego hasła a tym samym trudność pozycjonowania naszej strony.

Polecane wpisy
Rozdzielczość grafik
Rozdzielczość grafik

Rozdzielczość grafik to jedna z kluczowych cech, na którą warto zwrócić uwagę, gdy chodzi o jakość obrazu. W tym artykule Czytaj dalej