Finanse Informatyka Pozycjonowanie

Prowadzisz lokalną firmę? Pamiętaj o obecności w Google!

Lokalni przedsiębiorcy, szczególnie z branż, które nie mają nic wspólnego ze światem wirtualnym, mogą sądzić, że stworzenie wizytówki w Google Maps to zbędna fanaberia. Dlaczego jest dokładnie na odwrót?

Wielu nowych klientów czerpie informacje z Internetu. Dla większości z nich, Google stanowi podstawowe wirtualne źródło informacji. Nie da się ukryć, że strony z profilami w Google Moja Firma są hołubione w wynikach wyszukiwania. Często też internauci robią sobie „wirtualną wycieczkę” po mapce okolicy i czasem nawet przez przypadek, dowiadują się o obecności siedzib różnych firm. Z pewnością bardzo wygodnie jest mieć fryzjera lub pizzerię tuż obok domu czy po drodze z pracy, i prędzej czy później taka osoba wpadnie przetestować jakość usług.

Znaczenie mobilnej wersji strony – zadbaj o to już teraz

Ważnym elementem takiej witryny firmowej będzie dostępność dla urządzeń mobilnych (coraz więcej zapytań lokalnych pochodzi z telefonów komórkowych). Strona powinna w przejrzysty sposób wyświetlać się na małym ekranie dotykowym i prezentować najważniejsze informacje. Warto zadbać tez o stworzenie wizerunku w sekcji Google Moja Firma – ta część portalu zawiera też obszerną sekcję dotyczącą pomocy, dzięki temu nawet laik przygotuje przejrzystą internetową wizytówkę. Należy dodać, że taki profil może służyć też komunikacji z klientami. Nie tylko będzie to jednostronne informowanie, np. gdy zamieścimy godziny otwarcia, ale też możemy zbierać opinie naszych odbiorców, jak i na nie odpowiadać. W dziale „pomoc” Google informuje także, że otrzymamy dostęp do cennych danych o gościach naszej strony (w jaki sposób wyszukują, skąd pochodzą), co może nam znacznie ułatwić proces pozyskiwania nowych klientów.

Usługa „Google Moja Firma” a pozycjonowanie – ważna informacja

Wszystkie linki z portali powiązanych z Google to mocne odnośniki dofollow, czyli takie, które mają wyjątkową wartość w procesie pozycjonowania. Jak więc widzimy, obecność w wirtualnym świecie owocuje wymiernymi korzyściami i warto tam dołączyć.

Czytaj  Jaka jest różnica między SEO a pozycjonowaniem?

#google

Polecane wpisy
Jak zainstalować certyfikat SSL
Jak zainstalować certyfikat SSL

Jak zainstalować certyfikat SSL? Praktyczny przewodnik krok po kroku Jak zainstalować certyfikat SSL Certyfikat SSL (Secure Czytaj dalej

10 przydatnych aplikacji na lato

Nasze smartfony, dzięki praktycznym aplikacjom, ułatwiają życie codzienne. Mogą nam pomóc i umilić czas również na wakacjach – trzeba się Czytaj dalej