Pozycjonowanie

Katalogowanie stron

Katalogowanie stron internetowych to najpopularniejsza forma zdobywania darmowych linków do pozycjonowanej strony www. Polega ona głównie na systematycznym dodawaniu adresu swojej strony do przystosowanych do tego katalogów. Ma to na celu zwiększyć ilość linków do strony internetowej, którą pragniemy wypozycjonować w popularnych wyszukiwarkach internetowych takich jak na przykład Google. W Internecie mamy do dyspozycji kilka tysięcy katalogów stron. Jedne są bardziej SEO przyjazne inne mniej. Duża część z nich została bardzo zaśmiecona kiepskiej jakości stronami. Jednak wiele z nich nadal zasługuje na uwagę.

Linki, które zdobywamy dzięki katalogom stron powinny być opatrzone odpowiednim anchorem (słowem kluczowym). Najczęściej za słowo kluczowe służy tytuł dodawanej do katalogu strony. Aby strona została prawidłowo dodana należy przydzielić jej krótki, ale treściwy opis. Należy pamiętać, aby nasycić go dobrze wkomponowanymi słowami kluczowymi. Wpis zawierający opis i link do pozycjonowanej strony należy umieścić w odpowiedniej kategorii. Takiej, która wiernie odzwierciedla tematykę naszej strony www. Ma to na celu zwiększenie mocy hiperłącza, ponieważ linki ze stron powiązanych tematycznie z pozycjonowaną przez nas stroną są o wiele bardziej wartościowe. Po prostu wyszukiwarki lepiej spostrzegają takie linki.

Katalogowanie stron internetowych przez większość pozycjonerów jest traktowane jako jeden z najłatwiejszych sposobów na zdobycie dużej ilości cennych linków prowadzących do pozycjonowanej strony internetowej. Katalogowanie nie jest wcale trudne. Jest natomiast bardzo czasochłonne. Wymaga także od pozycjonera pewnej wiedzy. Trzeba wiedzieć ile wpisów dziennie można dodać do katalogów by nie wydać się podejrzanym robotą wyszukiwarek. Zbyt gwałtowny przyrost linków może okazać się dla strony śmiertelnie niebezpieczny i może skutkować dożywotnim banem dla naszej strony. Co oznaczałoby, że strona już nigdy nie pojawi się w wynikach wyszukiwania. Należy zadbać o to, aby przyrost linków był jak najbardziej naturalny. Trzeba także różnicować tytuły i opisy katalogowanych stron www.

Czytaj  Linkowanie wewnętrzne kontra linki zewnętrzne - o co w tym chodzi?

Jak już wcześniej wspomniałem katalogów stron mamy w Internecie kilka tysięcy. Warto zajrzeć do popularnego spisu katalogów stron internetowych gdzie znajdziesz wszystkie katalogi naraz, a także będziesz miał możliwość ich segregacji według wybranych kryteriów na przykład według wskaźnika Page Rank.

Polecane wpisy
Pozycjonowanie wizerunkowe

Na czym polegają tego typu działania? Oczywiście na budowie reputacji. Stworzenie pozytywnego wizerunku danej firmy to przede wszystkim korzystne opinie Czytaj dalej

Czy ilość linków przychodzących do strony ma znaczenie?

Zdobywanie linków przychodzących do strony (link building), to proces wspierający jej skuteczne pozycjonowanie. W tym przypadku większe znaczenie od liczby Czytaj dalej