Pozycjonowanie

Właściwe podejście do pozycjonowania i optymalizacji stron – krok po kroku

W niniejszym poradniku przedstawimy Wam najważniejsze czynniki, jakie trzeba wziąć pod uwagę przy skutecznym pozycjonowaniu swojej strony. Dowiecie się też o pozyskiwaniu wartościowego ruchu na własnej witrynie – chodzi o takich odwiedzających, którzy przyniosą Wam zysk.

Kim są Twoi odbiorcy? Czego oni szukają w Sieci?

Działasz lokalnie, a może globalnie? Twój potencjalny klient mieszka w tym samym mieście, regionie lub kraju, co Ty, czy też lokalizacja nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia? W przypadku powiązania z jakimś miejscem, warto pomyśleć o działaniu, jakim jest pozycjonowanie lokalne, na frazę związaną np. z danym miastem, dzielnicą czy województwem. Zadbaj też o treść serwowaną na swojej stronie – inaczej będziesz pisać do profesjonalistów, jeszcze inaczej – do laików. Zastanów się również, z jakiej grupy wiekowej wywodzą się Twoi czytelnicy i staraj się do nich dotrzeć poprzez różne formy przekazu.

Zadbaj o przejrzystość swojej strony

Wizualne szczegóły, takie jak rodzaje czcionek, czy też ich kolor, mają niebagatelne znaczenie dla odbioru zawartości Twojej witryny www. W tekstach pewne frazy możesz np. pogrubić, tak by były bardziej rzucające się w oczy – np. „nowoczesny, autorski katalog stron internetowych dla pasjonatów”. Wówczas nawigacja po treści strony będzie znacznie prostsza. Publikuj też teksty regularnie, gdyż zapewni Ci to większy ruch na stronie – osoby zainteresowane tematem z pewnością na nią powrócą. Możesz oprócz tego zadbać o elementy takie jak zapisy do newslettera (automatyczna wiadomość e-mail wysyłana za każdym razem, gdy coś nowego pojawi się np. na blogu, czy też podsumowujący mail z tygodniową aktualizacją tekstów). Profile w mediach społecznościowych to także jedna z form informowania czytelnika o nowościach na stronie, czy też w ofercie. Warto zaistnieć tam, gdzie bywają Twoi czytelnicy – np. w przypadku nastolatków mogą być to filmiki w aplikacji Snapchat, podczas gdy osoby nieco starsze wybiorą raczej fb czy twittera.

Czytaj  Co to jest WebP ?
Polecane wpisy
Jak zarobić 2000 zł w tydzień
Jak zarobić 2000 zł w tydzień

Zarobienie 2000 zł w tydzień może wymagać pewnego wysiłku i zaangażowania, ale oto kilka sugestii, które mogą Ci pomóc: [caption Czytaj dalej

Jakie błędy unikać przy stosowaniu pozycjonowania long tail?
Jakie błędy unikać przy stosowaniu pozycjonowania long tail?

Pozycjonowanie long tail to strategia SEO, która polega na dążeniu do pozycjonowania długiego ciągu słów kluczowych, zamiast starać się pozycjonować Czytaj dalej