Inne News

Jak wybrać dobre radio samochodowe za rozsądną cenę?

Jak umilić sobie podróż samochodem? To proste! Niezależnie czy wybieramy się na dłuższy urlop czy może po prostu tkwimy w korku w dużym mieście – niezawodnym sposobem jest słuchanie radia lub wybranej przez nas muzyki. Warto sprawić, aby jakoś dźwięku i obsługi była możliwie jak najbardziej satysfakcjonująca. Dlatego też w niniejszym artykule powiemy sobie kilka słów na temat radia samochodowego. Jak wybrać takie, które będzie nam służyło przez długie lata i nie wydać na nie fortuny? Zapraszamy do lektury!
1. Na co zwracać uwagę kupując radio samochodowe?
2. Najważniejsze parametry radia samochodowego
3. Na jakie modele warto zwrócić uwagę?
Wystarczy wejść na stronę któregoś ze sklepów internetowych RTV, żeby przekonać się, że wybór dobrego radia samochodowego to nie taka prosta sprawa. Przedstawiamy kilka aspektów, na które warto zwrócić uwagę będąc “na kupnie” radia samochodowego.
Na co zwracać uwagę kupując radio samochodowe?
Kupując radio samochodowe musimy zwrócić szczególną uwagę na kilka aspektów, tak aby było one kompatybilne i zgodne z naszymi oczekiwaniami. Po pierwsze, musimy sprawdzić sposób montażu, tak aby obyło się bez niemiłej niespodzianki. Kolejny aspekt to kolor podświetlenia oraz wyświetlacz. Zwróćmy uwagę na funkcje odtwarzacza (CD, DVD, Bluetooth) oraz funkcje regulujące tony dźwięku, np. możliwość podbicia lub redukcji basów. Kolejny aspekt to moc radia. Ważne są również dostępne złącza, np. gniazdo AUX, port USB czy bluetooth. Warto przeczytać również w sieci opinie o danym producencie radia samochodowego.
Najważniejsze parametry radia samochodowego
Przede wszystkim należy sprawdzić czy radio samochodowe odtwarza takie nośniki jak płyty CD, płyty DVD, ale nie jest to konieczne, ponieważ często wystarczy nam żeby radio miało funkcję streamowania muzyki z telefonu lub tabletu za pomocą bluetooth. Jest to bardzo wygodne, gdyż dzięki temu możemy puszczać w aucie naszą ulubioną muzykę z platform takich jak YouTube czy Spotify. Łączność za pomocą bluetooth wydaje się kluczowym warunkiem zakupu dobrego radia. Poza słuchaniem radia czy muzyki, pomoże nam to również prowadzić rozmowy telefoniczne w bezpieczny sposób.
Na jakie modele warto zwrócić uwagę?
Do wyboru do koloru! W budżecie do 150 zł polecamy zainteresować się modelem Sencor SCT 4055MR. Jeśli możemy pozwolić sobie na nieco większy wydatek, to w cenie ok. 300 zł możemy dostać profesjonalne radio samochodowe Kenwood KMM 361. Za 600-700 zł kupimy sprzęt z wysokiej półki, m.in. model Pioneer DEH-4800FD.

Czytaj  Jak zainwestować 100 zł na giełdzie
Polecane wpisy
Podatki a inwestycje
Podatki a inwestycje

Podatki a inwestycje to ważny temat, który dotyczy wpływu systemu podatkowego na inwestycje oraz strategii inwestycyjnych związanych z minimalizacją płatności Czytaj dalej

Keks z polewą czekoladową

Keks to ciasto, które kojarzy się głównie z Wielkanocą, ale sprawdzi się również jako słodki poczęstunek serwowany bez okazji. Do Czytaj dalej