Inne News Uroda

Rozszerzona Rzeczywistość z pomocą medycynie estetycznej

Rozszerzona Rzeczywistość nie jest już jedynie technologią służącą rozrywce. Wręcz przeciwnie – stało się potężnym i niezwykle użytecznym narzędziem, wykorzystywanym w praktycznie każdej branży. Często wykorzystuje się Augmented Reality do marketingu – chociażby po to, by sprawdzić, czy dany kolor ścian będzie dobrze wyglądać w naszym mieszkaniu, konkretna sukienka to krój dla nas, a okulary rzeczywiście pasują idealnie. Jednak z Rozszerzonej Rzeczywistości korzysta się nie tylko w jednostkowych przypadkach. Ogromne zastosowanie znalazła w branży architektonicznej i budowlanej, gdzie AR stało się nowym sposobem komunikacji i prezentacji projektów. Ale to nie wszystko! Rozszerzona Rzeczywistość to technologia, z której zaczyna korzystać medycyna. I to nie byle jaka medycyna, a ta, która ma duży wpływ na nasz wygląd – medycyna estetyczna.

Rozszerzona Rzeczywistość – co to takiego?

Augmented Reality (zwane także AR lub po polsku – Rozszerzoną Rzeczywistością) to narzędzie, które pozwala doświadczyć obrazu komputerowego, naniesionego na środowisko rzeczywiste. Rzeczywistość rozszerzona to technologia, która rozszerza nasz fizyczny, realny świat, dodając do niego warstwy informacji cyfrowych. W przeciwieństwie do Virtual Reality (VR), AR nie tworzy całych sztucznych, wirtualnych środowisk, które mają zastąpić rzeczywisty świat. Rozszerzona rzeczywistość pojawia się w bezpośrednim widoku istniejącego środowiska i dodaje do niego dodatkowe elementy, w postaci np. dźwięków, wideo lub grafiki. Widok fizycznego środowiska rzeczywistego z dodatkowo nałożonymi komputerowo obrazami, które mają wpływ na zmienianie postrzegania przez nas rzeczywistości, to właśnie Augmented Reality.

Augmented Reality a medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna to rynek, który rozwija się niezwykle dynamicznie. Coraz więcej osób korzysta z usług chirurgów plastycznych lub kosmetologów. Nieustanna pogoń za pięknem, zwłaszcza ta w świecie Hollywoodu oraz w mediach społecznościowych, powoduje, że większość osób chce wyglądać tak „idealnie” jak ich ulubione gwiazdy lub celebryci. Zamiłowanie do aplikacji pozwalających wyretuszować swój wygląd, zmniejszyć nos czy wysmuklić owal twarzy sprawiło, że rozpowszechniła się aprobata wobec chirurgii plastycznej, a zarazem zniknęło tabu, co do powszechnego korzystania z dobrodziejstw medycyny estetycznej.

Czytaj  Twoje dziecko nie może zasnąć? Powodem może być niewłaściwie dobrana... pościel!

Piękno, które ulepszono za pomocą technologii

Ogromy sukces programów pozwalających za pomocą aplikacji mobilnych zmieniać i retuszować swoje zdjęcia sprawił, że zwiększył się popyt na zabiegi estetyczne. Zmieniło się też podejście samych pacjentów. Teraz przychodzą do klinik i pokazują swoje wyretuszowane zdjęcia, by opowiedzieć chirurgowi o tym, w jaki sposób chcą wyglądać. Rozszerzona rzeczywistość służy też pacjentom już przed samymi zabiegami – pozwala im zobaczyć określony wynik, jeszcze zanim zostaną poddani zabiegowi chirurgicznemu lub kosmetycznemu.

Jednym z najnowszych sposobów sprzedaży chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej jest rzeczywistość rozszerzona lub użycie oprogramowania, które zmierza do zatarcia granic między światem techniki, a tym, co widzi bezpośrednio ludzki umysł. Rzeczywistość rozszerzona tworzona jest w oparciu o aplikacje i zestawy oprogramowania, które pozwalają chirurgom plastycznym uzyskać lepsze wskazówki na temat tego, czego chcą ich pacjenci.

Zalety korzystania z Rozszerzonej Rzeczywistości przy zabiegach estetycznych

Uzyskanie lepszej konsultacji może być teraz niezwykle proste. Wystarczy skorzystać z odpowiedniej technologii, która w czasie rzeczywistym pokaże, jak może wyglądać zoperowany nos, czy kosmetyka piersi.

Technologia AR jest odpowiedzią nie tylko na potrzeby samych lekarzy czy kosmetologów, ale również (a może – przede wszystkim), na wymagania pacjentów. Świadomi Klienci wiedzą, jak chcą wyglądać, ale też potrzebują nabrać zaufania do osoby, która będzie wykonywać zabieg. Możliwość obejrzenia siebie przed zabiegiem za pomocą rozszerzonej rzeczywistości sprawia, że wiele osób przestaje, np. stresować się zabiegami. Za pomocą Augmented Reality chirurg może stworzyć pożądany obraz pacjenta, opierając się na jego rzeczywistej anatomii, typie skóry i innych czynnikach.

Nie oznacza to również, że AR ograniczył się również do marketingu w świecie chirurgii plastycznej. Istnieją również używane programy, które pomogły lekarzom w wykonywaniu procedur szybciej, dokładniej i bezpieczniej niż kiedykolwiek wcześniej. Postęp technologiczny, taki jak AR, w połączeniu ze sztuczną inteligencją (AI) może zrewolucjonizować edukację medyczną, zmniejszyć szkody dla pacjentów i stworzyć nowe sposoby świadczenia opieki zdrowotnej.

Rozszerzona Rzeczywistość w służbie medycyny

Rozszerzona rzeczywistość od kilku lat jest już w czołówce technologii stosowanych w nieustannie rozwijającej się branży opieki zdrowotnej. Pozwala wykorzystywać narzędzia, które w ekspresowym tempie pomagają diagnozować wszelkiego typu objawy, monitorować stan pacjentów, czy ułatwiają przeprowadzanie szkoleń. Rzeczywistość rozszerzona prowadzi do innowacji, które zmieniają sposób, w jaki podchodzimy do problemów w opiece zdrowotnej. To, co kiedyś było marzeniem w branży medycznej, teraz nabiera kształtu.

Czytaj  Makijaż skóry trądzikowej - jakie kosmetyki wybierać?

Medycyna a postęp technologiczny

Postęp technologiczny ostatnich kilkudziesięciu lat znacząco zmienił branżę opieki zdrowotnej. Technologie takie jak skomputeryzowana tomografia pozwalają lekarzom zaglądać w głąb ludzkiego ciała. Dodatkowo lekarze i pacjenci mogą komunikować się za pomocą telefonów i konsultacji online, a inne technologie pomagają przewlekle chorym pacjentom i ich opiekunom monitorować parametry życiowe i procesy leczenia w warunkach domowych. Wszystkie te postępy w świadczeniu opieki zdrowotnej i praktykach medycznych zmieniają świat, w którym żyjemy, zmieniając jednocześnie sposób diagnozowania i leczenia pacjentów. Poprawiają także sposób szkolenia i edukacji pracowników służby zdrowia.

W jakich sytuacjach Rozszerzona Rzeczywistość będzie pomocna?

Lekarze, a nawet pacjenci zdają sobie sprawę z tego, że w chirurgii (czy to klasycznej, czy plastycznej) najważniejsza jest precyzja. Rozszerzona rzeczywistość może pomóc chirurgom stać się bardziej wydajnymi podczas operacji. Niezależnie od tego, czy przeprowadzają minimalnie inwazyjną procedurę, czy lokalizują guz w wątrobie, aplikacje AR w służbie zdrowia mogą pomóc uratować życie i bezproblemowo leczyć pacjentów.

W jakich sytuacjach można już skorzystać z rozszerzonej rzeczywistości w medycynie?

  • Korzystanie z Augmented Reality pozwala zwiększyć skuteczność także prostych zabiegów, w tym do lokalizowania naczyń krwionośnych pacjenta, zwłaszcza w sytuacjach, gdy nie są one widoczne gołym okiem.
  • Z pomocą AR można przeprowadzać operacje chirurgiczne, jednocześnie nakładając na pacjenta obraz 3D. Pozwala to dokładnie zaplanować cięcia, przebieg operacji, czy jej skutki. Świetnie sprawdzają się także podczas zabiegów medycyny estetycznej. Przy wykorzystaniu nanoszonego na pacjenta hologramu 3D można bardzo precyzyjnie zobaczyć wszelkie tętnice, żyły, a nawet mięśnie twarzy, co jest niezwykle ważne, np. podczas wprowadzania nici, robienia liftingu lub wstrzykiwania botoksu.
  • Istnieją dedykowane rozwiązania, które pozwalają za pomocą rozszerzonej rzeczywistości przeprowadzić chirurgów lub lekarzy medycyny estetycznej przez szereg zabiegów. Dzięki złożonej rekonstrukcji obrazu można stwierdzić, gdzie znajdują się guzki, czy dana zmiana jest bezpieczna. Z pomocą niektórych programów lekarze mogą również przeprowadzić symulację widzenia u pacjenta lub w inny sposób zdiagnozować lub zrozumieć objawy.
Czytaj  Przesyłki pod kontrolą

Rzeczywistość rozszerzona może być korzystna dla pracowników służby zdrowia na dwa sposoby – w aspekcie edukacji i szkolenia oraz w zakresie diagnostyki i leczenia zapewniającego dostęp do danych pacjenta w czasie rzeczywistym.

Zainteresował Cię temat Rozszerzonej Rzeczywistości ? kliknij w link po więcej https://ttpsc.com/pl/augmented-reality/

Polecane wpisy
Jak zarabiać na giełdzie?

Zauważmy, że inwestując na giełdzie jesteśmy sami przeciw wszystkim. Rynek sprzysiągł się żeby odebrać nam pieniądze. Wszystko jest przygotowane do Czytaj dalej

Czy drukowane materiały reklamowe odchodzą do lamusa?

Nie bez powodu mówi się, że reklama jest dźwignią handlu. Nawet jeśli istnieje firma, samodzielny fachowiec w danej dziedzinie, sklep, Czytaj dalej

Baza wiedzy SEO

Page authority, domain authority Wskaźnik mierzony w skali od 1 do 100, określa autorytet Twojej domeny/strony, wyliczany jest na podstawie Czytaj dalej

Twoje dziecko nie może zasnąć? Powodem może być niewłaściwie dobrana… pościel!

Powodów, przez które Twoje dziecko nie może spać, może być wiele. Pociecha staje się wtedy markotna, płacze, a my nie Czytaj dalej

Design Cart szuka pozycjonerów

Od lat śledzę te stabilniejsze firmy na rynku technologii webowych, ponieważ najlepsze zlecenia zawsze pozyskiwałem od nich. Firmy takie przez Czytaj dalej

Technologiczne trendy 2021 – co warto śledzić?

Technologiczny świat wciąż nie zwalnia tempa. Pojawiają się nowe rozwiązania oraz bardziej wydajne sprzęty. Co takiego warto śledzić w 2021 Czytaj dalej

Perfumy – dobry prezent na każdą okazję

Jeśli ktoś nie ma pomysłu na prezent, to warto pomyśleć o zakupie perfum. Będzie to świetna opcja dla każdego, niezależnie Czytaj dalej

Serwer na miarę naszych marzeń

W obecnych czasach trudno rozpatrywać jakikolwiek biznes w oderwaniu od zaplecza komputerowego. Im większe szanse na to, że nasz pomysł Czytaj dalej

Udostępnij wpis: