Inne News

Nie tylko samochody – serwis maszyn budowlanych Volvo

Jednym z największych na świecie producentów samochodów i maszyn budowlanych jest firma Volvo. Ta szwedzka grupa swoją pozycję na rynku zagwarantowała sobie głównie trwałością i solidnością swoich produktów. Zarówno samochody jak i maszyny budowlane Volvo wyróżniają się na tle innych marek niezwykłą odpornością na warunki w jakich pracują i obciążenia, którym są poddawane.

Volvo zajmuje się produkcją takich maszyn budowlanych, jak:

• ładowarki kołowe,

• walce,

• koparki,

• wozidła sztywnoramowe,

• wozidła przegubowe,

• układarki rur,

• maszyny wyburzeniowe,

• rozściełacze asfaltu.

Warto dodać, że maszyny Volvo to nie tylko urządzenia budowlane, ale także górnicze, rolnicze, kolejowe, używane podczas prac leśnych oraz w pracach w branży energetycznej naftowej i gazowej.

Historia marki Volvo

Od roku 1927, w którym to w Szwecji założono firmę, Volvo stworzyło i wyprodukowało kilkadziesiąt modeli samochodów osobowych i maszyn budowlanych. Aktualnie fabryki Volvo znajdują się w 19 krajach świata, a produkty tej firmy dostępne są na ponad 180 rynkach.

Volvo to gwarancja jakości sama w sobie. Nic więc dziwnego, że wiele innych marek chce posiadać część tej szwedzkiej potęgi. W 1973 roku marka DAF, słynąca obecnie głownie z produkcji ciągników siodłowych, znanych raczej jako ciężarówki, została przejęta w 1/3 przez Volvo. Następnie w roku 1999 Ford kupił Volvo, ale prawa do marki były podzielone po równo miedzy obiema potęgami. Niestety na skutek kryzysu gospodarczego Ford w 2010 roku musiał sprzedać firmę, a nowym właścicielem marki Volvo został Zhejiang Geely Holding Group Company Limited. Chociaż obawiano się, że nowy właściciel zniweczy dobre imię marki, to jednak zachował on prestiżowy wizerunek szwedzkiej marki, otworzył kolejne fabryki Volvo oraz dokonał ogromnych inwestycji.

Volvo może pochwalić się nie tylko wygranymi w wielu konkursach dotyczących bezpieczeństwa pojazdów osobowych, ale także ogromnym zaufaniem, jakim jest obdarzony przez użytkowników urządzeń Volvo – zarówno samochodów jak i maszyn budowlanych. Volvo posiada opinię twórcy maszyn o bardzo wysokiej jakości i trwałości, które są bezpieczne i spełniają swoje zadania. Również z punktu ekologii, która zaczyna odgrywać coraz ważniejszą rolę, można stwierdzić, ze Volvo to marka numer 1 – twórcy maszyn starają się konstruować je w taki sposób, aby były jak najtańsze w eksploatacji oraz zużywały jak najmniej paliwa.

Czytaj  Sklep z torebkami - jak wybrać najlepszy?
Volvo – on top of the world

Volvo – serwis i naprawa koparek i minikoparek

Gdy dochodzi do awarii maszyn budowlanych, warto wiedzieć, gdzie udać się po pomoc. Firmy zajmujące się naprawą i serwisowaniem maszyn budowlanych to zespół fachowców, którzy wykonają kompleksową odnowę sprzętu, a jeśli zajdzie taka konieczność, dokonają tez wymiany zużytych części. Maszyny budowlane marki Volvo powinny być naprawiane i regenerowane przez specjalistów, aby nie traciły swojej solidności i jakości. Warto pamiętać przy tym, ze wszelkie serwisy powinny zostać wykonane jak najszybciej. Każdy dzień zwłoki, gdy maszyna nie pracuje, to stracony czas i stracone pieniądze, nie tylko dlatego, że urządzenie na siebie nie zarabia, ale także dlatego, że firma może ponieść konsekwencje finansowe w postaci kar umownych za niedotrzymanie terminu. Bardzo ważne jest, aby wybrana przez nas firma, która przeprowadzi serwisowanie maszyn Volvo, przeprowadzała kompleksowe i szybkie naprawy.

Jeśli nie wiesz, czy dana firma jest w stanie wykonać naprawę i regenerację części maszyn Volvo, to najlepiej zadzwoń do niej i zapytaj. Najczęstsze usługi, z jakimi do czynienia mają firmy zajmujące się serwisowaniem maszyn budowlanych, rolniczych i górniczych, to:

• regeneracja pomp hydraulicznych,

• regeneracja silników hydraulicznych,

• naprawa siłowników hydraulicznych,

• regeneracja rozdzielaczy hydraulicznych,

• regeneracja mostów napędowych,

• naprawa zmienników momentu obrotowego,

• dokładna diagnoza zepsutych elementów hydrauliki siłowej,

• testy podzespołów hydraulicznych.

Pamiętaj, aby wybrać firmę, która idzie z duchem czasu i wykonuje serwisowanie w oparciu o najnowsze techniki i wiedzę, a nie taka, która tkwi nadal w konserwatywnych metodach napraw maszyn budowlanych.

Volvo – serwis wozideł

Koparka jest jedną z najczęściej kojarzących się maszyn budowniczych, jednak to nie jedyny sprzęt, bez którego budowa nie może funkcjonować. Wozidła i miniwozidła to urządzenia, bez których wiele firm budowlanych nie jest w stanie wyobrazić sobie pracy. Wozidła marki Volvo najczęściej spotkamy w górnictwie i kamieniołomach, gdzie za ich pomocą przewozi się wydobyte spod ziemi surowce. Jeśli w kopalni lub kamieniołomie dojdzie do awarii wozidła, to niemal cały zakład zostaje zamrożony do czasu jego naprawy.

Czytaj  Cel i dobór treści reklamy

Odpowiednie części hydrauliczne do maszyn budowlanych Volvo

Poza tym, żeby wybrać odpowiednią firmę, zajmująca się naprawą i regeneracją maszyn budowlanych, bardzo ważne jest skorzystanie z dobrze dobranych części zamiennych. Niestety często trafiają się problemy, takie jak długi czas oczekiwania lub zbyt wygórowane ceny. Jednak odpowiednia firma będzie posiadała spory zapas części hydraulicznych do maszyn Volvo, jak na przykład pompy hydrauliczne, silniki hydrauliczne czy rozdzielacze hydrauliczne.

Naprawa i mobilny serwis maszyn budowlanych Volvo Polska

Świetnym rozwiązaniem jest skorzystanie z mobilnej naprawy maszyny. Mobilny serwis maszyn budowlanych to grupa specjalistów, którzy przyjadą na miejsce awarii, wykonają dokładne rozpoznanie, a następnie przeprowadzą skrupulatną naprawę sprzętu tak, aby działał on równie dobrze jak przed awarią. Możliwe jest także samodzielne zdemontowanie uszkodzonego podzespołu i przetransportowanie go za pomocą mobilnego serwisu maszyn lub przesłania kurierem do firmy zajmującej się serwisowaniem i naprawą hydrauliki siłowej. Wykonanie serwisu lub regeneracji na miejscu to gwarancja rzetelnych testów sprawnościowych, które upewnią Cię w przekonaniu, że część została prawidłowo naprawiona.

Volvo:Ładowarki kołowe:L350F; L250H; L220H; L180H; L150H; L70H; L120H; L90H; L110H; L60H; L180H High Lift;
Minikoparki:ECR58D; EW60E; ECR88D; ECR40D; ECR50D; EC55C; EC27C; EC35D; ECR35D; EC18D; EC20D; EC15D; ECR25D;
Koparki kołowe:EW140D; EWR150E; EW180E; EW210D; EW160E;
Naprawa koparek gąsienicowych:EC480E; EC380E; EC250E; EC750E; EC300E; EC180E; EC220E; EC160E; ECR235E; EC140E; ECR145E;
Naprawa miniładowarek:MCT125C; MCT85C; MCT145C;
Naprawa wozideł przewozowych:A30G; A35G; A40G; A45G; A60H; A45GFS; A25G;
Naprawa walców drogowych:DD31HF; DD105; DD25B; DD15; CR24;
Naprawa walców do zagęszczania gleby:SD115B; SD25; SD75B; SD135B;

Świetnym rozwiązaniem jest skorzystanie z mobilnej naprawy maszyny. Mobilny serwis maszyn budowlanych to grupa specjalistów, którzy przyjadą na miejsce awarii, wykonają dokładne rozpoznanie, a następnie przeprowadzą skrupulatną naprawę sprzętu tak, aby działał on równie dobrze jak przed awarią. Możliwe jest także samodzielne zdemontowanie uszkodzonego podzespołu i przetransportowanie go za pomocą mobilnego serwisu maszyn lub przesłania kurierem do firmy zajmującej się serwisowaniem i naprawą hydrauliki siłowej. Wykonanie serwisu lub regeneracji na miejscu to gwarancja rzetelnych testów sprawnościowych, które upewnią Cię w przekonaniu, że część została prawidłowo naprawiona.

Polecane wpisy
Wycinka drzew – przyczyny i wpływ na przyrodę

Gdy świat stara się spowolnić tempo zmian klimatycznych, chronić dziką przyrodę i zapewnić utrzymanie miliardom ludzi, drzewa nieuchronnie stanowią istotną Czytaj dalej

Modernizacja contact center: przewodnik po wdrażaniu nowych rozwiązań IT

Każde contact center prędzej czy później staje przed koniecznością modernizacji swoich rozwiązań IT. I choć każda firma wybiera własną metodologię Czytaj dalej

Jak zabezpieczyć system Windows 10 – porady

Bezpieczeństwo przechowywanych danych, to aktualnie jeden z najważniejszych problemów świata nowoczesnych technologii. Jest ono istotne nie tylko ze względu na Czytaj dalej

Czy drukowane materiały reklamowe odchodzą do lamusa?

Nie bez powodu mówi się, że reklama jest dźwignią handlu. Nawet jeśli istnieje firma, samodzielny fachowiec w danej dziedzinie, sklep, Czytaj dalej

5 korzyści ze stosowania certyfikatu SSL

Certyfikat SSL jest dziś właściwie konieczny, gdy chcemy, żeby nasza strona internetowa skutecznie konkurowała z innymi witrynami. Użytkownicy zwracają bowiem Czytaj dalej

Jakie zalety posiada młodzieżowy materac piankowy?

Wybierając pierwszy, duży materac dla nastolatka powinniśmy wziąć pod uwagę szereg czynników. Szczególną popularnością cieszą się uniwersalne materace 80x180. Jest Czytaj dalej

Udostępnij wpis: