News Uroda

Zabiegi antytrądzikowe – jakie metody redukują nieestetyczne zmiany skórne?

Gdyby trzeba było wymienić tylko jeden problem skórny, który jest uciążliwy dla wielu osób, większość z nas zapewne odpowiedziałaby: trądzik. Ze wspomnianą niedoskonałością cery zmagają się zarówno starsi, jak i młodsi – kobiety oraz mężczyźni. Nic więc dziwnego, że zabiegi antytrądzikowe są dostępne praktycznie w każdym salonie kosmetycznym czy gabinecie medycyny estetycznej. O jakich metodach mowa?

Z trądzikiem można walczyć na różne sposoby. Najlepszym tego potwierdzeniem jest szeroki wybór zabiegów kosmetycznych, które pozwalają na zredukowanie omawianego problemu skórnego. Do dyspozycji osób borykających się ze zmianami trądzikowymi są zarówno różnego rodzaju peelingi oraz zabiegi oczyszczające naskórek, jak i kuracje laserowe (np. metoda IPL). Co więcej, również kuracje pielęgnacyjne sprawdzają się doskonale w takich okolicznościach. Skorzystanie z nich zapewnia bowiem ogólną poprawę kondycji i wyglądu skóry, która jest dotknięta trądzikiem.

Usuwanie trądziku metodą IPL

W przypadku leczenia zmian trądzikowych ogromne znaczenie ma wyeliminowanie bakterii skórnych, które są odpowiedzialne za powstawanie omawianego defektu. Takie działanie zapewnia m.in. redukowanie trądziku IPL. Wspomniana kuracja bywa niekiedy zaliczana do kategorii zabiegów laserowych. Warto jednak podkreślić, że w trakcie jej wykonywania kluczową rolę odgrywają impulsy światła. To właśnie one są emitowane przez aparaturę wykorzystywaną podczas zabiegu. I to właśnie one pozwalają na bezinwazyjne zniszczenie wspomnianych bakterii. Dzięki temu kuracja sprawdza się najlepiej u osób mających duży problem ze stanami zapalnymi (ropnymi) skóry.

Dużym atutem redukowania trądziku metodą IPL jest również przeciwdziałanie nawrotom omawianego problemu skórnego. Ten zabieg antytrądzikowy przyczynia się m.in. do wyregulowania procesów odpowiedzialnych za wydzielanie sebum. Ponadto, technologia IPL znajduje zastosowanie nie tylko przy redukowaniu trądziku na twarzy, ale także w innych partiach ciała, np. w okolicach ramion i pleców.

Profesjonalne peelingi dla osób z cerą trądzikową

Dużym zainteresowaniem wśród osób zmagających się z powracającymi zmianami trądzikowymi cieszą się również peelingi dostępne w gabinetach kosmetycznych. O jakich kuracjach mowa? W przypadku redukowania tego problemu skóry sprawdza się m.in. zabieg oczyszczająco-złuszczający z użyciem ultradźwięków. Peeling kawitacyjny, bo o tej terapii mowa, pozwala nie tylko na usunięcie nadmiaru sebum czy zaskórników. Wykonanie tego zabiegu, podobnie jak w metodzie IPL, skutkuje także zniszczeniem bakterii wywołujących zmiany trądzikowe. Co więcej, peeling kawitacyjny ma działanie dezynfekujące, dzięki czemu jego przeprowadzenie zapobiega pojawieniu się stanów zapalnych skóry.

Czytaj  Zaplanuj pokój dziecka z głową. Postaw na meble, które posłużą kilka lat!

Omówiony zabieg to oczywiście nie jedyna kuracja oczyszczająco-złuszczająca, która sprawdza się w walce z trądzikiem. W przypadku tego problemu skórnego można także skorzystać z innych metod gabinetowych, np. eksfoliacji kwasami (peelingu chemicznego), mikrodermabrazji diamentowej (peelingu mechanicznego) czy oxybrazji (peelingu wodno-tlenowego). Przy wyborze odpowiedniej terapii warto po prostu zdać się na zalecenia kosmetologa, który będzie wykonywał zabiegi antytrądzikowe.

Zabiegi pielęgnacyjne na trądzik – który wybrać?

Usunięcie nieestetycznego trądziku to nie wszystko, czego potrzebuje skóra osoby zmagającej się z omawianą dolegliwością. W takich okolicznościach warto pomyśleć o wdrożeniu odpowiedniego programu pielęgnacyjnego, czyli po prostu o zabiegach nawilżających i odżywiających. To dzięki nim skóra dotknięta nieestetycznymi zmianami będzie mogła odzyskać naturalny, piękny blask. Stanie się też dotleniona, odświeżona i wygładzona. O jakich terapiach konkretnie mowa?

(zdjęcie dodatkowe do artykułu pielegnacja-cery-tradzikowej-w-gabinecie-kosmetycznym)

W przypadku rewitalizacji cery trądzikowej dużym zainteresowaniem cieszy się np. infuzja tlenowa. Skorzystanie z tej metody zapewnia zarówno odżywienie i nawilżenie skóry, jak i odświeżenie, dotlenienie i wygładzenie obszaru zabiegowego. Co ciekawe, w infuzji tlenowej również można zastosować preparaty kosmetyczne, które przyczynią się do m.in. zwalczania bakterii wywołujących trądzik.

Źródło artykułu: qcl.pl

Polecane wpisy
Linux po polsku do pobrania
Linux po polsku do pobrania

Linux jest ogólnie dostępny w wielu różnych dystrybucjach, które oferują wersje językowe, w tym również polską. Aby pobrać polską wersję Czytaj dalej

Jak działa sztuczna inteligencja Google?

Wyszukiwarka Google jest najpopularniejszą wyszukiwarką na świecie. Codziennie wpisujemy do niej około 3 miliardy zapytań. Co ciekawe, aż 450 milionów z nich jest zupełnie nowa, Czytaj dalej