Pozycjonowanie

Najnowszy algorytm Google – Gołąb w lokalnych wynikach wyszukiwania

Spokój jaki zapanował w wynikach wyszukiwania to jak się okazuje jest cisza przed zbliżającą się burzą. 24 lipca Google ogłosił wdrożenie nowego algorytmu, który bezpośrednio jest związany z lokalnymi wynikami wyszukiwania.

Google nie ogłosił oficjalnej nazwy algorytmu. Search Engine Land z racji, że algorytm dotyczy lokalnych wyników wyszukiwania nadało mu nazwę Pigeon (Gołąb – zawsze wraca do domu).

Gołąb nad wynikami wyszukiwania

Wszystkie informacje odnoszące skutków aktualizacji dobiegają do nas zza Oceanu, bo jak na razie dotyczy on amerykańskich wyników wyszukiwania. Dotychczasowe obserwacje (na podstawie: www.link-assistant.com)

1.  Zmniejsza się liczba zapytań na które pojawiają się wyniki z Google Maps.
2.  Zwiększa się rola czynników, które były szczególnie ważne podczas pozycjonowania na szerszą skalę (zwłaszcza profil backlinków).
3.  Zwiększa się widoczność lokalnych katalogów branżowych – na polskim rynku prawdopodobnie jeszcze bardziej zwiększy się widoczność Panoramy Firm, Zumi i innych spisów branżowych.

Jak zwykle, powyższe zmiany mają na celu zwiększenie jakości i precyzji wyników wyszukiwania, tym razem dla zapytań lokalnych (usługa/produkt + miasto).

Co się będzie działo w przyszłości?

Możemy się spodziewać, że jeszcze większe znaczenie będą miały czynniki, które dotychczas wpływały na lokalne SEO – zweryfikowana i zoptymalizowana strona na Google +, optymalizacja strony w kierunku miejsca lokalnego (np. metatagi z miejscowością, adres firmy na stronie), opinie na Google +.

W tym momencie na podstawie obserwacji z rynku amerykańskiego możemy wdrażać lub poprawiać działania o których była wcześniej mowa i ze spokojem czekać, na aktualizację ulepszonego (możliwe, że rynek amerykański to tylko test działania Gołębia) algorytmu. Dlatego: keep calm and carry on!

Polecane wpisy
Katalog jako zaplecze pozycjonerskie

Katalog jako zaplecze pozycjonerskie Wśród naprawdę bardzo wielu pomysłów na tworzenie skutecznego zaplecza pozycjonerskiego pojawia się również własny, autorski katalog Czytaj dalej

Google “prawo do bycia zapomnianym”

Koncern Google zaczął w tym tygodniu, na żądanie użytkowników, usuwać z wyników podawanych przez jego wyszukiwarkę niektóre pozycje, stosując się Czytaj dalej

Panda vs pozycjonowanie treścią

Algorytm Panda. Te dwa słowa podsumowują, dlaczego nie opłaca się dziś specjalnie inwestować w tradycyjne pozycjonowanie stron internatowych (tradycyjne, czyli Czytaj dalej

9 grzechów afiliacji

W każdej kampanii biorą udział cztery strony: klient, reklamodawca, wydawca oraz sieć afiliacyjna. Tę ostatnią niektórzy klienci chcieliby pominąć, ale Czytaj dalej

Spadek ruchu na stronie, ale nie pozycji

Nie raz można spotkać się ze doniesieniami m.in. na forach, że kogoś strona nie otrzymała kary od Google, jest wciąż Czytaj dalej

Udostępnij wpis: