Inne News Uroda

Dlaczego zabiegi odmładzające nie zawsze działają?

Zdarza się, że mimo korzystania z najlepszych i nietanich zabiegów odmładzających nie widzimy efektów. Dlaczego tak się dzieje? Przyczyn jest kilka. Warto je przeanalizować zanim zarzucimy pomysł na korzystanie z medycyny estetycznej.

Dostosowanie typu zabiegu do rodzaju cery

Po pierwsze, problemem jest niedostateczna analiza indywidualnych potrzeb i problemów skórnych konkretnego pacjenta. Lekarze medycyny estetycznej nader często sięgają „z automatu” po sprawdzone narzędzia i stosują je w podobny sposób w stosunku do każdego ze swoich pacjentów. Tymczasem problemy cery naczynkowej są zupełnie inne od tych, które mają posiadacze skóry skłonnej do powstawania trądziku lub takiej, która jest naznaczona bliznami i innymi śladami po trądziku młodzieńczym. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym nie zawsze będzie skuteczne – czasami lepiej jest sięgnąć po botoks (zwłaszcza, gdy chodzi o głębokie i utrwalone zmarszczki mimiczne). Blomea nie zawsze będzie skuteczna dla osób borykających się z przebarwieniami. Niekiedy lepiej jest sięgnąć po silniejszą terapię z kwasami z roli głównej. Świetnie sprawdzają się na przykład kwasy TCA wprowadzane za pomocą Dermapen.

Doświadczenie lekarza, który wykonuje zabieg

Dodatkowym problemem jest oczywiście brak doświadczenia lekarzy medycyny estetycznej. Mając do dyspozycji świetny sprzęt, nie zawsze są w stanie wykorzystać jego możliwości, bo nie korzystali z niego dotychczas zbyt długo i nie zetknęli się w swojej pracy z odpowiednią różnorodnością przypadków. Nie znają długofalowych efektów swoich działań, bo pacjenci do nich nie wracają na powtórzenia zabiegów. Korzystają ze sprzętu w sposób standardowy, aby zapewnić bezpieczeństwo zabiegu oraz robią to zgodnie z instrukcjami przedstawionymi przez producenta maszyny, jednak to odbiera im niekiedy możliwość zadziałania indywidualnie i bardziej skutecznie dla konkretnych przypadków.

Nieodpowiedni wybór miejsca, w którym wykonamy zabieg

Zabiegi medycyny estetycznej powinny odbywać się tylko i wyłącznie w klinikach, a wykonywać je powinni lekarze,a nie kosmetyczki. Kosmetyczka Siedlce po kursie potrafi wprawdzie obsługiwać konkretny sprzęt, tj. laser. Ale nie ma ona szerokiego spectrum wiedzy na temat tego, jak może zachować się nasza skóra po zabiegu oraz nie ma możliwości skutecznego i szybkiego zadziałania, gdy coś pójdzie nie tak. Dodatkowo, lekarz medycyny ma zaplecze pozwalające mu na szersze spojrzenie na możliwe powikłania, które mogą nastąpić, gdy do zabiegu na twarz lub na ciało podchodzimy nie w pełni zdrowi. Na przykład, pacjenci z cukrzycą muszą szczególnie ostrożnie podchodzić do zabiegów odmładzających przebiegających z przerwaniem ciągłości naskórka. Niełatwo u nich o podrażnienia skórne po z pozoru nietrudnych i nieinwazyjnych zabiegach, takich jak mezoterapia, oczyszczanie twarzy Siedlce z użyciem kwasów. Lekarz, posiadając odpowiednią wiedzę, z łatwością wychwyci ryzyko i dobierze nam odpowiednią terapię.

Czytaj  Cała prawda o suplementach na odchudzanie - sprawdź co działa!

Polecane wpisy
Jak usunąć katalog wraz z zawartością z wiersza poleceń w systemie Linux
Jak usunąć katalog wraz z zawartością z wiersza poleceń w systemie Linux

Jak usunąć katalog wraz z zawartością z wiersza poleceń w systemie Linux W systemie Linux do usuwania katalogu wraz z Czytaj dalej

Szkolenie kadry i płace online

Ostatnie lata przyniosły nam rosnącą popularność organizowanych online szkoleń, w szczególności darmowych webinarów. Jak znaleźć naprawdę dobre szkolenia kadr i Czytaj dalej