News Zdrowie

Wczesne objawy ciąży

Dla każdej kobiety zajście w ciąże to wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju moment. Czasami są to lata oczekiwana, starania się, leczenia, a czasami chwila, która przynosi prezent w postaci nowego, małego członka rodziny. Ciąża to charakterystyczny stan, który wywołuje niemałą burzę w gospodarce hormonalnej każdej kobiety z czym wiążą się różne inne stany, np. dziwne łączenie smaków, wahania humorów, itp. Oprócz samej kwestii hormonów ciąża wywołuje zmiany w praktycznie całym organizmie kobiety i niekoniecznie są to zmiany o charakterze negatywnym. Bardzo często zdarza się tak, że kobiety nie rozpoznają momentu zajścia w ciążę, a o stanie tym dowiadują się przypadkowo, po upływie dwóch do trzech miesięcy. Jest to swoisty element zaskoczenia, który da się ograniczyć poprzez nabycie umiejętności rozpoznania wczesnych objawów brzemienności. 

       “Stan błogosławiony” daje kobiecie mnóstwo znaków, symptomów, które często mylone są z innymi dolegliwościami typu przeziębienie, stres czy też zatrucie pokarmowe. Należy pamiętać o tym, że pierwsze objawy związane z zajściem w ciąże pojawić mogą się już do dwóch tygodni od momentu zapłodnienia, czyli względnie szybko. Do najbardziej popularnych, pierwszych objawów ciąży należą zdecydowanie powiększenie i bolesność piersi a także zmiany nastroju i apetytu. Biust kobiety w ciąży staje się dość mocno obrzmiały, co wiąże się z bólem, a także dużą wrażliwością na ewentualny dotyk. Zmiany wizualne to zaczerwienienia – pojawiające się naczynka krwionośne, a także ciemniejące brodawki. Drugi, równie pewny objaw ciąży to zmiany w nastroju, tzw. huśtawki nastrojów, a także zmiany w apetycie. Bardzo często spotykane są takie zachowania jak ogólne rozdrażnienie, napady płaczu, czasami histerii. Wszelkie wahania nastroju spowodowane są zmianami hormonalnymi w naszym ciele (m.in. estrogen i progesteron). Kolejnymi, wczesnymi objawami ciąży mogą być ciągłe zmęczenie oraz nadwrażliwość na zapachy. Zmęczenie to wynik pracy, jaki organizm wkłada w przygotowanie się do długiego procesu jakim jest ciąża, i związanym z tym dużym wzrostem progesteronu. Wraz ze zmęczeniem zauważalne jest ogólne osłabienie a także nadwrażliwość na zapachy i powiązane z nią mdłości, które najczęściej pojawiają się rano. Ostatnim, przytoczonym tutaj wczesnym objawem ciąży jest brak miesiączki, który niekiedy okazuje się być mylny, zwłaszcza dla kobiet, które miesiączkują nieregularnie.

Czytaj  Nasycenie frazami kluczowymi w tekście SEO

      Jak przedstawiono powyżej, wczesne objawy ciąży często mylone są z wieloma innymi stanami w naszym organizmie. Należy pamiętać o tym, że organizm każdej kobiety jest inny, i może inaczej reagować. Dlatego też najprostszym sposobem wydaje się być zrobienie testu ciążowego, a także zaleca się niezwłoczną wizytę u lekarza.

Zobacz również artykuł na kobietapo30.plkobietapo30.pl

#ciąża #kobieta

Polecane wpisy
Jak zacząć oszczędzać? Kilka porad dla początkujących

Nie od dziś wiesz, jak duże znaczenie w życiu człowieka ma oszczędzanie. Złote myśli, powiedzonka takie jak: od zera do Czytaj dalej

Jak wybrać dobrą szkołę języka niemieckiego?

W naszym otoczeniu pojawia się bardzo dużo ofert szkół języka niemieckiego Warszawa, które oferują naukę tego języka. Język niemiecki staje się Czytaj dalej