News

Konkurs TemplateMonster Polska

Jesień kojarzy nam nie tylko z różnobarwnymi koronami drzew, spadającym liściem i krótszymi dniami. Jest to piękny czas na realizację nowych projektów, w tym na tworzenie strony internetowej. Dlatego jeśli marzycie o nowej witrynie oraz chcecie odnowić wygląd już istniejącej, macie cudowną możliwość ruszyć z tym tematem do przodu. Razem z TemplateMonster Polska TemplateMonster Polska prezentujemy konkurs, w którym będą dostępne 3 profesjonalne szablony do wygrania. Zainteresowani? Wtedy musicie wybrać dowolny szablon z oferty tego marketplace i zostawić komentarz pod artykułem w odpowiedzi do niże opisanych wymagań. A póki będziecie zastanawiać się nad wyborem templatki zapraszamy do zapoznania z trendami w projektowaniu webowym na koniec 2017 roku.

Najnowsze trendy w projektowaniu stron www

Trendy w projektowaniu webowym zmieniają się na tyle szybko, że osobie, która, na co dzień nie pracuje nad tworzeniem stron www, ciężko śledzić za nimi. Nawet w ciągu 2017 roku odbyły się zmiany. Menu „Hamburger”, które pod koniec 2016 roku traciło popularność, na początku tego roku dostało 2 oddech. Dlatego powiemy krótko, jakie trendy stosują się w 2017 roku i na co musicie skupić uwagę pod czas wyboru templatki.

 

Flat design

Flat design czyli projektowanie płaskie – podejście, które nie traci swojej popularności przez kilka ostatnich lat. Flat design w pierwsze był zastosowany przez zespół Microsoft do tworzenia grafiki w Windows 8 (jak mobilnej, tak i desktopowej wersjach). Dalej ten trend migrował w Internet i stosuje się do realizacji stron www. Projekt oparty o Flat design zakłada wyeliminowanie takich elementów jak gradienty i cieniowanie, ograniczenie liczby kolorów i stosowanie tylko prostych kształtów i typografii.

Material design

Google zaadoptował Flat design i opierając o nim stworzyć swoje rozwiązanie, znane jako „Material design”. Polega ona na teorii racjonalnego połączenia przestrzeni i system ruchu. Dzięki takiemu podejściu strony oparte o Material design nie zawierają ostrych krawędzi, wszystkie kartki są przełączane między sobą płynnie i praktycznie niewidocznie.

Czytaj  Nowa partycja po aktualizacji (1803) Windowsa 10, jak ją usunąć lub schować

Responsywność

Jest to trend, który przeszedł do nas na długo. Trudno odnaleźć stronę zbudowaną na nowo, która nie byłaby dostosowana do rozdzielności ekranu urządzenia mobilnego i nie działałaby na nim. Smartfony i tablety tak mocno weszli w nasze życie, że coraz więcej osób używa tylko ich do przeglądania informacji, zamówienia produktów lub usług w Internecie. Dlatego nowoczesne strony muszą być responsywnymi i kompatybilnymi ze standardowymi przeglądarkami internetowymi.

Mini-interakcje

Zawartość strony odgrywa istotną rolę dla tego, aby odwiedzające zostały się na stronie. Ale nie mniej ważne jest zaangażować odwiedzających do większej aktywności na stronie. Chodzi tu o share’owaniu wpisów czy dodaniu „łapki w górę” lub szybkiego skomentowania z poziomu nawet nie otwartego artykułu, a samego tytułu. Dlatego w projektach stosowane są elementy grywalizacji oraz różne podpowiedzi. Dzięki nim odwiedzający jest zachęcany do wykonania odpowiednich działań, które spowodują do uzyskania odpowiedniej wygody: środków finansowych, zniżki, prezentu, ciekawych informacji itd.

Animacje

Użycie efektów animacyjnych dodaje dynamiczności stronie i przyciąga uwagę odwiedzających do odpowiednich elementów oraz zawartości na niej. W tym roku popularne są proste rozwiązania z minimalną ilością efektów oraz strony używające efekt paralaksy (Parallax Scrolling). Ostatni bazuje się na jednoczesnym przesuwaniu całej strony i tła przy jednoczesnym pozostawaniu tekstu na swoim miejscu.

Menu w panelu bocznym

Jak pisaliśmy powyżej, w tym roku ponownie stosuje się menu „Hamburger”, tylko w nowej koncepcji. Jeszcze kilka lat temu deweloperzy zrezygnowali z tego menu z powodu na to, że ono jest nie wygodne w mobilnej wersji strony. Chodzi tu o to, że menu „Hamburger” otwiera się na cały ekran urządzenia mobilnego i inne zawartości są niewidoczne. Użytkownik widzi albo menu albo zawartość. W nowej koncepcji takie menu otwiera się tylko w panelu bocznym i często jest tylko dodatkowym elementem nawigacji. Wszystka ważna informacja, w tym przyciski do rozdziałów, znajduje się na stronie.

Czytaj  Czym jest CRM i czy warto z niego korzystać?

„Hero image”

Jeszcze bardziej popularnym stało użycie dużych obrazków powitalnych zamiast tradycyjnych suwaków. One mogą w najlepszy sposób reprezentować działalność firmy, przedstawić temat stron oraz pokazać umiejętności właściciela witryny. Do takim obrazków można dodawać odnośnik i różne slogany tekstowe.

Prosimy zwrócić uwagę, że użycie wszystkich trendów na raz nie jest gwarancją sukcesu strony. Dlatego prosimy ostrożnie podchodzić do eksperymentów. Pamiętajcie: co za dużo, to niezdrowo. 🙂

Zapraszamy więc Państwo do udziału w naszym konkursie.

 

Otrzymajcie jeden z 3 profesjonalnych szablonów od TemplateMonster

Dlatego aby zostać uczestnikom konkursu należy wykonać kilka prostych kroków:

  1. Wejść na stronę marketplace i wybrać dowolny szablon z oferty.
  2. Zostawić pod tym artykułem komentarz zawierający numer wybranego szablonu i krótką informację o jego użyciu. Na przykład, Ja chcę otrzymać szablon #65154. Wykorzystam go do realizacji portfolio fotograficznego.
  3. Doczekać się zakończenia konkursu i ogłoszenia wyników.

Konkurs trwa 2 tygodni, od 00:00 (UTC+1) 9 do 23:59 (UTC+1) 23 października 2017 roku. Wyniki konkursu będą podane na naszej stronie www oraz na profilach społecznościowych. Zwycięzcy będą wybrane na zasadzie losowania komentarzy przez serwis random.org.

  1. Otrzymać list z informacją o otrzymaniu nagrody.

Po ogłoszeniu wyników na skrzynki pocztowe zwycięzców będą wysłane listy z informacją o szczegółach otrzymania nagród. Dlatego prosimy Państwo podawać korekty adres email, żeby w organizatorów była możliwość skontaktować się ze zwycięzcami. Oprócz tego prosimy popranie wskazywać numer szablonu na podstawie którego będzie przekazywana nagroda.

Zachęcamy wszystkich czytelników bloga do udziału w konkursie. Życzymy powodzenia!

 

Polecane wpisy
To nie takie trudne – na co uważać, gdy robisz swojego chatbota

Żyjemy w ciągłym biegu, cały czas mamy coś do załatwienia i zwykle nie starcza nam na wszystko czasu. W obliczu Czytaj dalej

Ile kosztuje wymiana zamka?

Skorzystanie z usługi ślusarskiej może dotyczyć wymiany zamka. Zawsze w takiej sytuacji mamy do czynienia z dwoma podstawowymi kosztami. To Czytaj dalej

Jak zabezpieczyć system Windows 10 – porady

Bezpieczeństwo przechowywanych danych, to aktualnie jeden z najważniejszych problemów świata nowoczesnych technologii. Jest ono istotne nie tylko ze względu na Czytaj dalej

Led ledowi nierówny. Na co zwrócić uwagę przy zakupie żarówek ledowych?

Żarówki LED-owe cieszą się coraz większą popularnością. Są chętnie wybierane do domów, mieszkań, biur, a nawet obiektów użyteczności publicznej i Czytaj dalej

Co jeść przed i po treningu

To co jemy ma duże znaczenie dla naszego zdrowia, a także wpływa na wydolność i siłę podczas treningu. Co więc Czytaj dalej

Udostępnij wpis:

9 KOMENTARZY

  1. Dziękuję wszystkim za uczestnictwo w konkursie. Nagrody były wysłane. Jeśli macie jakiekolwiek problemy, proszę pisać na mail z którego dostaliście nagrodę.

  2. Chciałabym dostać WP motyw #65620. Wykorzystam go do aktualizacji swojego portfolio.

  3. Chciałbym dostać szablon dla WordPress: 64847. Jest ładny i pasuje do tematu mojego bloga. 🙂

Możliwość komentowania została wyłączona.