News

Serwer na miarę naszych marzeń

W obecnych czasach trudno rozpatrywać jakikolwiek biznes w oderwaniu od zaplecza komputerowego. Im większe szanse na to, że nasz pomysł stanie na nogi i zacznie generować większe zyski, tym pewniejsze, że trzeba będzie zapewnić mu odpowiednie zaplecze. Ludzie, technika, wiedza – to wszystko musi iść w parze tak, abyśmy mieli pewność, że podołamy największym wyzwaniom, które na nas czekają. Dobry kontakt z potencjalnym klientem, umożliwienie mu nabycia naszego produktu o każdej porze dnia czy nocy poprzez Internet oraz zaplecze techniczne, które będzie w stanie temu sprostać – oto wyzwania XXI wieku.

1. Warto skorzystać z kolokacji serwera

2. Duży może zdecydowanie więcej

Warto skorzystać z kolokacji serwera

Na pytanie – co to jest kolokacja serwerów, odpowiedź nie jest skomplikowana. W przypadku przedsięwzięć, które swój potencjalny sukces opierają na być albo nie być w sieci, bardzo ważną sprawą jest to, aby dana firma dysponowała odpowiednimi urządzeniami. Można oczywiście takie serwery mieć na własnym wyposażeniu, ale można też skorzystać z urządzeń innych firm, które takie usługi są w stanie zaproponować. Tym właśnie jest tzw. kolokacja serwerów. Usługi te proponują przede wszystkim duże firmy telekomunikacyjne, dysponujące odpowiednim zapleczem technicznym, ludzkim, a także wiedzą, która pozwala im tym zapleczem dobrze zarządzać. Są to rozwiązania szczególnie korzystne dla dużych i średnich graczy. Dzięki tego typu pomysłom nie trzeba utrzymywać własnych serwerowni oraz rozbudowanych pionów IT. Pozwala to na zmniejszenie kosztów oraz daje szansę na szybszy rozwój.

Duży może zdecydowanie więcej

Kolokacja serwerów pozwala też na korzystanie z: superszybkich łączy internetowych, serwerowni wyposażonych w niezależne systemy zasilania i bardzo wydajne systemy chłodzenia oraz możliwości natychmiastowej interwencji w przypadku awarii. Całość obsługi “naszego” serwera spoczywa wówczas na firmie zewnętrznej, a my możemy się skupić na tym, co nam wychodzi najlepiej, czyli na pracy. Obsługę naszych danych pozostawiamy zaś w rękach prawdziwych specjalistów. Dodatkowo nasze informacje będą zabezpieczone na o wiele lepszy sposób, niż byśmy uczynili to we własnym zakresie. Wszystko to poświadczają specjalne certyfikaty bezpieczeństwa. Dzięki temu możemy spać spokojnie, bez obaw o to, czy nasz stary serwer uniesie to, co go czeka w przyszłości. Całodobowa opieka informatyków w zewnętrznej serwerowni daje nam pewność, że wszystko będzie działało bez zarzutu. Zaletą takiego rozwiązania jest także to, że w każdej chwili można powiększyć możliwości swojego serwera o kolejne terabajty danych. Warto więc o tym pomyśleć zawczasu.

Czytaj  Ubuntu install apache php mysql phpmyadmin

 

 

Polecane wpisy
Czym jest pozycjonowanie stron internetowych?

Odpowiednie pozycjonowanie strony internetowej pozwoli nam dotrzeć do szerokiego grona klientów. Ważna jest nie tylko liczba odwiedzających, ale również ich Czytaj dalej