Pozycjonowanie

Reklama internetowa

Możemy wskazać wiele zalet reklamy w Internecie. Do najważniejszych z nich zalicza się szeroki zasięg oraz niski koszt. Internet znosi wszelkie bariery geograficzne i czasowe, a także działa nieustannie (24 godziny na dobę). Za jego pomocą firmy mogą dotrzeć z reklamowanym przez siebie produktem czy usługą do odbiorców na całym świecie. Zasięg ten jest właściwie nieporównywalny z żadnym innym. Sieć jest również tanim medium w porównaniu z telewizją, radiem etc. Pozwala właściwie każdemu, bez większych nakładów finansowych, założyć własną witrynę. Jednak, aby korzystnie sprzedać miejsce reklamowe, witryna musi być bardzo popularna i mieć dużą liczbę odwiedzin.

Pełna mierzalność sieci pozwala na dostęp do parametrów mówiących o skuteczności kosztowej i wizerunkowej kampanii reklamowej. Wyniki prowadzonych badań pozwalają oprzeć działalność na rzetelnych i sprawdzonych danych.  Dużym plusem takiej formy promocji jest także jej niezwykle atrakcyjna forma, dzięki multimedialnemu przekazowi informacji i zwiększonej interaktywności można znacznie poprawić efektywność działania. W Internecie łatwiej jest też określić potencjalnych odbiorców obserwując, na jakie strony wchodzą i czym się interesują internauci. Tak skrupulatnie profilowane audytorium pozwala na reklamę znacznie skuteczniejszą. Ponadto, nieograniczone zasoby sieci dają możliwość pełnej prezentacji oferty firm i produktów, a dzięki temu, także dokonanie zakupu bez wychodzenia z domu, czyli przez sklepy internetowe.

Co zatem przemawia na niekorzyść e-reklamy? Niektórzy sceptycy mogą wskazać na ograniczoną liczbę użytkowników. Reklama internetowa w praktyce dociera głównie do określonych grup osób, tych, którzy mają dostęp do komputera z Internetem i którzy potrafią się nim posługiwać. Wciąż jeszcze dla sporej części społeczeństwa łączenie się z siecią możliwe jest głównie w szkołach i miejscach pracy, jednak sytuacja ta zmienia się z dnia na dzień. Ta forma reklamy trafia jednak przede wszystkim do ludzi młodych lub w średnim wieku. Użytkowników Internetu dość łatwo zidentyfikować, są to prawie w 90% mężczyźni, młodzi ludzie z wyższym wykształceniem, mieszkający w dużych miastach, naukowcy, studenci, przedstawiciele wolnych zawodów (dane pochodzą z publikacji Reklama. Techniki skutecznej perswazji autorstwa Wojciecha Budzyńskiego).

Czytaj  Właściwe podejście do pozycjonowania i optymalizacji stron - krok po kroku

Negatywów pojawia się jednak więcej. Sieć jest medium najbardziej „zatłoczonym” spośród wszystkich innych. Informacyjny zalew „śmieci w sieci” powoduje według komunikologów tzw. szum informacyjny. Brak jednolitych cenników i standardów usług w sieci powoduje, że reklama ta może się zacznie różnić w przypadku różnych stron internetowych. Dużo zależy zatem od sprawnego wyszukania odpowiednich warunków promocji w Internecie. Dzięki wiedzy na temat tego, jak i gdzie najlepiej reklamować się w sieci zależy efektywność promocji. Dlatego następnym razem przedstawimy wskazówki na temat różnych form promocji w Internecie.

Polecane wpisy
Link Build [en]

Forget the Search Engines Build Links The first thing you’d realize is that in order to drive traffic you are Czytaj dalej

Aktualizacje algorytmów Google
Aktualizacje algorytmów Google

Google stale aktualizuje swoje algorytmy wyszukiwania. Ma to na celu poprawę jakości wyników wyszukiwania i zapewnienie użytkownikom bardziej dopasowanych i Czytaj dalej