Linux jak sprawdzić IP
Baza wiedzy Linux News

Linux jak sprawdzić IP

Aby sprawdzić adres IP w systemie Linux, możesz skorzystać z kilku różnych poleceń. Oto kilka przykładów:

Linux jak sprawdzić IP
Linux jak sprawdzić IP
  1. polecenie ifconfig: Uruchom terminal i wpisz polecenie “ifconfig” (bez cudzysłowu), a następnie naciśnij klawisz Enter. Zobaczysz szczegółowe informacje na temat wszystkich interfejsów sieciowych, w tym ich adresy IP.
  2. polecenie ip: Uruchom terminal i wpisz polecenie “ip addr” (bez cudzysłowu), a następnie naciśnij klawisz Enter. Wyświetli się lista interfejsów sieciowych wraz z przypisanymi im adresami IP.
  3. polecenie hostname: Uruchom terminal i wpisz polecenie “hostname -I” (bez cudzysłowu), a następnie naciśnij klawisz Enter. Zostanie wyświetlony adres IP hosta.
  4. polecenie curl lub wget: Uruchom terminal i wpisz polecenie “curl ifconfig.me” lub “wget -qO- ifconfig.me/ip” (bez cudzysłowu), a następnie naciśnij klawisz Enter. Otrzymasz odpowiedź z adresem IP Twojego systemu.

Pamiętaj, że niektóre z tych poleceń mogą wymagać uprawnień administratora (roota) do wykonania.

Polecane wpisy
Jak zarabiać na lokatach? Jakie lokaty wybierać ?

Często można usłyszeć, że na lokatach się nie zarabia, że służą jedynie do ochrony pieniędzy przed inflacją - na przetrzymania Czytaj dalej

Kredyty hipoteczne
Kredyty hipoteczne

Kredyty hipoteczne to pożyczki udzielane przez banki i inne instytucje finansowe, które są zabezpieczone na nieruchomości. Kredytobiorcy korzystają z kredytów Czytaj dalej

Czytaj  Jak zwiększyć FPS w Apex Legends