Inne News

Projekty sal weselnych

Projekt sali weselnej to duże wyzwanie! W przypadku domów weselnych liczy się każdy szczegół  ‒  design, funkcjonalność, miejsce dla orkiestry lub dj-a i wiele, wiele innych. Na jakie aspekty w szczególności należy zwrócić uwagę? Przygotowaliśmy kilka podpowiedzi. Zachęcamy do lektury!

Projekt sali weselnej to duże wyzwanie! W przypadku domów weselnych liczy się każdy szczegół  ‒  design, funkcjonalność, miejsce dla orkiestry lub dj-a i wiele, wiele innych. Na jakie aspekty w szczególności należy zwrócić uwagę? Przygotowaliśmy kilka podpowiedzi. Zachęcamy do lektury!

Projekty domów weselnych

Podczas przygotowywania projektu sali weselnej pod uwagę należy wziąć cały szereg czynników, między innymi są to:

 • Powierzchnia ‒ oczywiście niezmiernie ważnym aspektem podczas aranżacji sali jest powierzchnia ‒ szerokość, wysokość oraz długość sali, jak również  ewentualne stosy oraz powierzchnie okienne.
 • Kondygnacje ‒ w przypadku obiektów o kilku kondygnacjach pomyśleć można o zaaranżowaniu pokojów dla gości. Jeśli dany obiekt ma piwnice, możemy przerobić ją na pomieszczenia gospodarcze.
 • Nachylenia ‒ podczas sporządzania projektu pod uwagę warto wziąć również kąt nachylenia dachu i wysokość sali. W inny sposób zaaranżujemy salę z płaskim sufitem, w inny pomieszczenie o niestandardowym kącie nachylenia sufitu.
 • Liczba pomieszczeń ‒ dobrze dokładnie przeanalizować czy w sali znajdują się inne pomieszczenia czy też musimy wygospodarować na przykład zaplecze czy pomieszczenie gospodarcze.
 • Funkcje ‒ warto pamiętać, że w salach weselnych zazwyczaj odbywają się nie tylko wesela, ale także inne uroczystości, na przykład stypy, bankiety firmowe, chrzciny, dobrze więc postawić na projekt, który będzie wyróżniał się elegancją i uniwersalnością.
 • Działki ‒  warto też zadbać o aranżację działki, na której znajduje się sala weselna ‒ zielona przestrzeń, kilka ławek czy wygodny taras z pewnością zwiększą atrakcyjność sali.

Projekt sali weselnej – o czym pamiętać?

W projekcie sali weselnej powinny zostać wydzielone odpowiednie strefy ‒ strefa jadalna, strefa do tańczenia, miejsce dla orkiestry, kącik dla dzieci, i tak dalej. Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni sprawi, że sala będzie funkcjonalna, a każdy z gości będzie czuł się swobodnie.

 • Miejsce do tańczenia ‒ jak wesele to oczywiście miejsce do tańczenia, tutaj bardzo ważna jest antypoślizgowa podłoga oraz fajne oświetlenie. Pamiętać należy też o wygospodarowaniu miejsca dla orkiestry lub dj-a.
 • Strefa jadalna ‒ strefa jadalna, czyli stoliki i krzesła dla gości. W przypadku niektórych powierzchni, zdecydować się można na różny rozstaw stołów, na przykład w kształcie litery L, C, E lub T, jak również na stoły ustawione równolegle jedno- lub dwustronnie czy  na kilka okrągłych stolików. W przypadku mniejszych sal, mamy ograniczone pole manewru i zazwyczaj w grę wchodzą jedna bądź dwie możliwości rozstawu.
 • Miejsce dla pary młodej ‒ jak projekt sali weselnej to oczywiście miejsce dla pary młodej, warto pamiętać o tym, że młodzi często chcą, aby przy ich krzesłach znajdowała się elegancka ścianka i zostawić ciut więcej przestrzeni.
 • Ciągi komunikacyjne ‒ istotne jest również, aby zarówno goście  weselni, jak również obsługa, na przykład kelnerzy mogli się swobodnie poruszać wygospodarowanie ciągów komunikacyjnych jest niezbędne.
 • Design ‒ gdy już wszystko dokładnie rozplanujemy, będziemy mogli skupić się na doborze kolorów, rodzaju nawierzchni podłogowej, dodatków, oświetlenia czy  mebli.
Czytaj  Gry internetowe multiplayer przyciągają miliony graczy

Podsumowanie

Dobry projekt sali weselnej to podstawa! Aby sala weselna była robiła naprawdę dobre wrażenie, należy skupić się na szeregu kwestii, liczą się tutaj zarówno design, miłe dla oka kolory i współgrające dodatki, ale także właściwe rozplanowanie stref jadalnej i tanecznej, ciągów komunikacyjnych, pomieszczenia gospodarczego, zaplecza itd.

W przygotowaniu artykułu pomogła nam firma Studio Aranżacji – https://studioaranzacji.pl/oferta/projekty-sal-weselnych/

Polecane wpisy
Co warto wiedzieć przed zakupem laptopa?

Na co zwrócić uwagę, przy wyborze właściwego laptopa biznesowego, laptopa do nauki i laptopa do rozrywki? Laptopy są wystarczająco kompaktowe, Czytaj dalej

Jak zarabiać na blogu

Nadchodzi w życiu taki moment, kiedy założyciel strony internetowej czy też blogu zadaje sobie pytanie: Jak zarobić na blogu ? Czytaj dalej

Jak wybrać tablet?

Tablet to mobilne urządzenie wielofunkcyjne, pozwalające nam na wykonywanie wielu czynności przy jednoczesnym zachowaniu niewielkiej wagi i dobrej wielkości wyświetlacza. Czytaj dalej

Garderoba wysokiej kobiety – co powinno się w niej znaleźć?

Wysoki wzrost to pozytywna cecha wyglądu, która często powoduje jednak problemy z właściwym doborem odzieży. Co powinna zawierać garderoba w Czytaj dalej

Inwestowanie na giełdzie

Inwestowanie może przynieść znacznie większe zyski niż tradycyjne sposoby lokowania pieniędzy. Zawsze jednak większy potencjalny zysk jest okupiony większym ryzykiem. Czytaj dalej

Ile kosztuje wymiana zamka?

Skorzystanie z usługi ślusarskiej może dotyczyć wymiany zamka. Zawsze w takiej sytuacji mamy do czynienia z dwoma podstawowymi kosztami. To Czytaj dalej

Jak poprawić sobie polubienia na Facebooku i zwiększyć wyświetlenia?

Zakładając konto na Facebooku wiele osób marzy o spektakularnym sukcesie. Szczególnie jeśli jesteśmy osobami prowadzącymi własną działalność gospodarczą. Reklamując swój Czytaj dalej

Udostępnij wpis: