Pozycjonowanie

Korzyści z pozycjonowania – czy zdajesz sobie z nich sprawę?

Napływ nowych użytkowników przekłada się na większy zysk

Ogromna większość internautów korzysta z Google, przede wszystkim używają oni wyszukiwarki do znajdowania informacji. W dzisiejszych czasach nie wystarczy po prostu mieć stronę internetową -trzeba również podjąć działania, które sprawią, że znajdziemy się w pierwszej dziesiątce (najlepiej oczywiście w pierwszej piątce lub trójce) wyników. Wiadomo także, że Google nie zna granic, i jeżeli zechcemy dotrzeć do odbiorców z zagranicy, zadbajmy też o obcojęzyczne wersje treści na naszej witrynie.

Optymalizacja służy również klientowi

Pozycjonowanie strony oraz wszelkie działania z zakresu SEO (optymalizacja pod wyszukiwarkę) to misterne zabiegi przeprowadzane z myślą nie tylko o algorytmie Google. Dobrze zoptymalizowana strona służy też odbiorcom, czyli potencjalnym klientom. Weźmy na przykład treści optymalizowane pod słowa kluczowe – wiadomo, że tego typu frazy pojawiają się naturalnie w tekście i nie są zbyt gęsto upakowane. Każde słowo jest użyte w przemyślany sposób, a całość treści brzmi spójnie i przekonująco.

Pozycjonowanie to także budowanie świadomości marki

jeśli dobrze widać Cię w Google, zauważą Cię Twoi odbiorcy. Wśród niezorientowanych internautów pokutuje jeszcze przekonanie, że kolejność na liście wyników Google zależy od pozycji i popularności danej strony. Im częściej ktoś wpisuje dany adres w pasku przeglądania, tym wyżej się on wyświetla w wynikach. Internetowy PR jest dość potężnym narzędziem – można manipulować kolejnością wyświetlania się opinii na temat naszej firmy i sprawić, by te mniej przychylne spadły na bardzo odległe miejsca.

Polecane wpisy
Zoptymalizowany nagłówek H1
Zoptymalizowany nagłówek H1

Zoptymalizowany nagłówek H1 - jak go napisać, aby poprawić pozycję strony w wyszukiwarce? Nagłówek H1 to najważniejszy element każdej strony Czytaj dalej