Inne News

„Szeptacz”, „Kasztanowy ludzik”, „Noc kiedy umarła” – 3 doskonałe thrillery na długie jesienne wieczory

Jesienią wieczory staja się coraz dłuższe,warto więc sięgnąć po dobrą książkę. Zmrok za oknem sprzyja opowieściom o tajemniczej śmierci, zagadkowych zniknięciach czy echu tajemnic z przeszłości. Noc kiedy umarła Evie Bradley, kasztanowy ludzik, wykonany z jesiennych owoców kasztanowca czy cichy szept, który może oznaczać, iż niedaleko pojawił się tajemniczy szeptacz – wszystko to zwiastun dobrej, klimatycznej lektury, jaka zdecydowanie warto polecić każdemu.

 

  1. Szeptacz – tajemnica z przeszłości
  2. Kasztanowy ludzik – zagadka jesiennych morderstw
  3. Noc kiedy umarła – co stało się zEvie?

 

Szeptacz – tajemnica z przeszłości

 

Kiedy ginie żona Toma Kennedy’ego, postanawia on rzucić swe poprzednie życie i wraz z synem rozpocząc wszystko od nowa. Jego wybór pada na miasteczko Featherbank. Szybko okazuje się jednak, iż miejscowość ta ma swoją mroczną historię – dwadzieścia lat wcześniej grasował tu szeptacz – zabójca, który przed popełnieniem zbrodni szeptał do swych ofiar pod oknami. Choć został złapany i ukarany,niespodziewanie, po przeprowadzce pisarza z synem, znaleziona zostaje kolejna ofiara. A Jake, syn przybysza, zaczyna słyszeć tajemnicze szepty… „Szeptacz” Alexa Northa to niepokojący, trzymający nieustannie w napięciu kryminał, którego zakończenie mocno zaskoczy ale i usatysfakcjonuje czytelnika. Walka głównych bohaterów nie tylko z zabójca, ale i własnymi demonami wzbogaca warstwę psychologiczną powieści, dzięki czemu jest ona godną polecenia pozycją na wieczór.

 

Kasztanowy ludzik – zagadka jesiennych morderstw

 

Laura, młoda matka to kolejna kobieta skatowana pewnego jesiennego wieczoru przy swoim domu. O tym, iż jest ona następna ofiarą seryjnego zbrodniarza, świadczy kasztanowy ludzik – mała figurka, znajdowana po każdej kolejnej zbrodni przy ofierze. Co dziwniejsze – badania wskazują na to, iż odciski palców na figurce nalezą do osoby, która uznawana jest za martwą. Znalezione ślady zadziwiająco łącza się z postacią minister sprawa społecznych. Kim jest morderca? „Kasztanowy ludzik” Sorena Sveistrupa to powieść obfitująca w zaskakujące zwroty akcji, nierzadko zapraszająca czytelnika do swoistej gry z mordercą. Warto dodać do tego ,mocno rozbudowane fabularnie intrygujące postacie, oraz fascynująca zagadkę, sięgnięcie po tę książkę na pewno nikogo nie rozczaruje.

Czytaj  Ile trzeba zainwestować w kryptowaluty

 

Noc kiedy umarła – co stało się zEvie?

 

Noc kiedy umarła Evie pozostała w pamięci wszystkich – jej świeżo upieczonego męża, rodziny i przyjaciół. Co sprawiło, że ubrana w suknię ślubną kobieta stanęła na szczycie klifu i skoczyła w dół? Dlaczego nie odnaleziono jej ciała? Prawdę zna tylko jej najlepsza przyjaciółka Rebecca. I to ona dostaje miesiąc później dziwną wiadomość, która wygląda, jakby była wysłana przez Evie… „Noc kiedy umarła” to doskonały thriller autorstwa Jenny Blackhurst. Trzymająca w niepewności od pierwszej do ostatniej strony powieść to historia tajemniczego, pozornie niewytłumaczalnego czynu młodej dziewczyny i próba jego wyjaśnienia przez policję i rodzinę. Co stało się pewnego dnia na klifie i dlaczego zniknęła Evie? Rozwiązanie zagadki zaskoczy niejednego czytelnika.

Polecane wpisy
Co zrobić, by komputer się nie przegrzewał?

Komputer jest obecnie bardzo ważnym elementem w życiu wielu osób, ponieważ stanowi dostęp do źródła informacji, rozrywki oraz kontaktu z Czytaj dalej

Jak zabezpieczyć system Windows 10 – porady

Bezpieczeństwo przechowywanych danych, to aktualnie jeden z najważniejszych problemów świata nowoczesnych technologii. Jest ono istotne nie tylko ze względu na Czytaj dalej