Finanse News

Spółka za granicą- co musisz wiedzieć, by ją założyć

Chcesz zoptymalizować koszty prowadzenia działalności? A może planujesz wyjść z usługami i ofertą na rynki zagraniczne? Rozwiązaniem może okazać się założenie spółki za granicą. Dowiedz się, jak to zrobić!

Coraz większa grupa przedsiębiorców jest zainteresowana założeniem spółki poza granicami Polski. Często ma to związek z wysokimi podatkami, jakie obowiązują w naszym kraju, z prawem podatkowym i jego licznymi zmianami, wysokimi składkami ZUS oraz biurokracją. Prowadzenie działalności w innym kraju może pozwolić nie tylko zmniejszyć obciążenia podatkowe, ale również obniżyć koszty zatrudnienia pracowników, umożliwić rozwój przedsiębiorstwa i rozszerzyć działalność na nowe rynki.

Strategiczne wybranie kierunku

W wielu krajach prowadzenie biznesu jest znacznie łatwiejsze i tańsze niż w Polsce. Przed założeniem spółki za granicą należy zapoznać się z obowiązującymi w danym kraju regulacjami prawnymi, ponieważ każdy z nich posiada inne zasady związane z ich rejestracją i prowadzeniem. Trzeba również rozważyć przyczyny, dla których firma ma być prowadzona za granicą, by móc wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie. W tym celu warto skorzystać z porady fachowców, którzy pomogą dokonać najlepszego wyboru – m.in. prawników, takich jak ci pracujący w kancelarii Thompsonstein.com.

Ważnym aspektem przy wyborze kraju, w którym będzie zarejestrowana działalność, jest to, czy potrzebne są w nim stosowne pozwolenia lub kwalifikacje zawodowe, których dane państwo wymaga w związku z prowadzonym biznesem. Wybierając lokalizację, w jakiej ma działać spółka za granicą, warto zwrócić uwagę na to, czy istnieje możliwość załatwienia spraw urzędowych przez internet. Takie rozwiązanie ułatwia znacznie proces rejestracji i prowadzenie biznesu, minimalizuje także konieczność wyjazdów w celu dopełnienia formalności, co pozwala znacznie ograniczyć wydatki.

Wyzwania w drodze ku rozwojowi

Problemem, na jaki może natknąć się przedsiębiorca, może być również bariera językowa, związana szczególnie z dokumentami, dlatego dobrym rozwiązaniem jest wybór takiego kraju, w którym urzędnicy posługują się językiem angielskim. Zakładając spółkę poza granicami Polski, często można skorzystać z dofinansowań na prowadzoną działalność, które pomogą skutecznie rozwijać biznes. Rejestracja spółki za granicą to dobre rozwiązanie, pod warunkiem, że działalność będzie prowadzona w kraju, który oferuje najlepsze rozwiązania dla danego typu działalności.

Czytaj  Jak zarabiać w domu 25 pomysłów
Polecane wpisy
SEO, pozycjonowanie stron

Co to jest SEO, pozycjonowanie stron? SEO, pozycjonowanie stron czyli Search Engine Optimisation, pozycjonowanie jest to zespół działań, które mają na Czytaj dalej

Jak zarobić 5 tys w tydzień
Jak zarobić 5 tys w tydzień

Zarobienie 5 tysięcy dolarów w ciągu tygodnia to ambitny cel, ale nie jest to zadanie niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak Czytaj dalej