News Pozycjonowanie

Rich Snippets jak pozyskać gwiazdki w Google?

Jako przedsiębiorca na pewno poszukujesz różnych możliwości dotarcia do klientów. Inwestujesz w marketing, optymalizację w wyszukiwarce, tworzysz dokładne opisy produktów, dbasz o profesjonalną obsługę klienta. Robisz wszystko, aby wyróżnić się na tle konkurencji. I właśnie w tym mogą pomóc Ci gwiazdki Google.

Czym są Rich Snippets?

 

To inaczej fragmenty rozszerzone, czyli dodatkowe elementy wyników wyszukiwania, które przekazują użytkownikom najważniejsze informacje przed przejściem na daną stronę internetową. Wśród fragmentów rozszerzonych znajdują się m.in.:

 

  • breadcrumbs pokazujące kategorię, do której należy dany wynik;
  • rating stars, czyli ocena w formie popularnych „gwiazdek”, średniej oraz liczby opinii;
  • featured rich snippets pokazują odpowiedź na pytanie użytkownika bezpośrednio w wyszukiwarce;
  • karuzela wykorzystywana do przedstawiania najnowszych wiadomości;
  • przepisy kulinarne, które prezentują na przykład składniki potrzebne do przygotowania danej potrawy.

 

Jak możesz się domyślić, wyróżniona w taki sposób oferta ma wpływ na wskaźnik CTR. Dzięki temu zwiększa się również pozycja w rankingu Google. Aby fragmenty rozszerzone wyświetlały się w wynikach, należy wdrożyć dane strukturalne w kodzie HTML. Musisz jednak pamiętać, że to wyszukiwarka decyduje o wyświetlaniu elementów rozszerzonych.

 

Gwiazdki w Google a SEO

 

Elementy rozszerzone zdecydowanie wyróżniają daną stronę na tle innych wyników w Google, więc użytkownicy Internetu chętniej klikają właśnie w nią, zwiększając CTR, który ma wpływ na pozycjonowanie strony. Co bardzo ważne, dodanie już jednego elementu, jakim są rating stars, może znacząco wpłynąć na ten współczynnik. Gwiazdki opinii możesz dodać do wszystkich produktów w swoim sklepie.

 

Teoretycznie to strony znajdujące się w top 3 w wynikach wyszukiwania zgarniają najwięcej wejść. Jednakże wyróżnik w postaci gwiazdek opinii przyciąga uwagę użytkowników i znacząco zwiększa szansę na przejście do witryny. Dlatego bardzo prawdopodobna jest sytuacja, że mimo niższej pozycji w wynikach to Twoją stronę będą wybierać użytkownicy, którzy w większości są wzrokowcami, więc gwiazdki przekonają ich do odwiedzenia witryny.

Czytaj  Kiedy warto postawić na pozycjonowanie long tail?

 

Jak pozyskać gwiazdki ocen z Rating Captain?

 

Jak już zostało wspomniane, elementy rozszerzone w tym gwiazdki należy wdrożyć poprzez dodanie danych strukturalnych w kodzie HTML. W związku z tym, że nie dla każdego jest to łatwe zadanie, stworzyliśmy widgety z opiniami, które po zaimplementowaniu na podstronie produktowej powodują pokazywanie się ocen i liczby opinii w wynikach Google.

 

Opinie prezentowane w widgetach pozyskiwane są od Twoich klientów. W aplikacji Rating Captain masz możliwość zbierania opinii do wizytówki Google Moja Firma, a także opinii o konkretnych produktach. Klient po otrzymaniu zaproszenia może wystawić maksymalnie 5 gwiazdek Twojej firmie.

 

Opinie klientów możesz zaimplementować na podstronach produktowych przy pomocy widgetów produktowych. Opinie Google również możesz dodać na karcie produktu i w tym przypadku gwiazdki też będą wyświetlać się w Google. Dodawanie opinii na stronę przy pomocy Rating Captain to dużo szybszy i prostszy sposób, co więcej zawsze możesz poprosić nas o pomoc.

 

Dlaczego warto pozyskiwać pozytywne opinie?

 

Jako właściciel firmy musisz dbać o jej wizerunek. W tej kwestii bardzo pomocne jest zdobywanie zaufania klientów dzięki opiniom nie tylko w wizytówce, ale również w samej witrynie sklepu. Opinie w Google zwykle przyciągają potencjalnych klientów, pokazują, jak wielu konsumentów już zaufało Twojej firmie. Natomiast opinie produktowe na stronie sklepu dodatkowo utwierdzają w przekonaniu, że właśnie z Twojej oferty warto skorzystać.

 

Prezentowanie na stronie sklepu ocen i recenzji zwiększa zaufanie i pozytywnie wpływa na wizerunek firmy wśród obecnych i przyszłych klientów.

Polecane wpisy
BSOD – Blue Screen Of Death, kody błędów Windows

Microsoft jest najbardziej znany ze swojego systemu operacyjnego Windows. Natomiast Windows jest najbardziej znany ze swojego niebieskiego ekranu śmierci (BSOD Czytaj dalej

Jak zarabiać na lokatach?

Często można usłyszeć, że na lokatach się nie zarabia, że służą jedynie do ochrony pieniędzy przed inflacją - na przetrzymania Czytaj dalej

Twoje dziecko nie może zasnąć? Powodem może być niewłaściwie dobrana… pościel!

Powodów, przez które Twoje dziecko nie może spać, może być wiele. Pociecha staje się wtedy markotna, płacze, a my nie Czytaj dalej

Udostępnij wpis: