News

Intel z AMD w środku

Klękajcie narody, stało się…

Według niepotwierdzonych informacji, Intel i AMD podpisały umowę, na mocy której od przyszłego roku firma Intel będzie wykorzystywała układy graficzne firmy AMD w swoich mikroprocesorach.

intel-amd-logo

Żadna z firm nie chce tego potwierdzić, ale według szanowanego źródła dwaj zaciekli rywale na rynku układów scalonych… dogadali się. Ich celem jest wzajemne wzmocnienie sił i stanowienie istotnej przeciwwagi rynkowej dla firmy Nvidia.

Intel zawarł z Nvidią umowę zapewniającą obu firmom wzajemne wykorzystywanie swoich patentów. Intel za tę przyjemność płaci Nvidii 1,5 miliarda dolarów, a umowa o której mowa ma wygasnąć w przyszłym roku. Intel będzie mógł ją przedłużyć lub ją zakończyć.

Problem w tym, że Nvidia to już nie tylko karty GeForce i ich następcy. Firma zajmuje się tworzeniem rozwiązań dla samochodów autonomicznych, maszynowego nauczania czy dla innych branż, coraz agresywniej wkraczając na rynek, na którym do tej pory prym wiódł Intel.

AMD z kolei nadal boryka się z kłopotami finansowymi i szuka kolejnych źródeł zarobku. Obecność modułów Radeon w układach Intela, zastrzyk gotówki od firmy oraz umowa patentowa znacznie wzmocniłyby pozycję firmy.

Polecane wpisy
Najpopularniejsze wirusy komputerowe, jak usunąć wirusa ILOVEYOU, Mydoom, Conficker, WannaCry , Emotet
Najpopularniejsze wirusy komputerowe

Wirusy komputerowe to szkodliwe programy, które zostały zaprojektowane w celu uszkodzenia lub kontrolowania systemu operacyjnego. Te złośliwe programy zwykle rozprzestrzeniają Czytaj dalej

Jaki system CMS wybrać

Wdrażając nowy serwis internetowy, zawsze staniemy przed wyborem, jaki system CMS (Content Management System) wybrać do administracji i zarządzania treściami Czytaj dalej

Czytaj  Porady treningowe dla początkujących