Baza wiedzy Informatyka

Program, który usunie pliki z odmową dostępu

Jeżeli nie możesz usunąć pliku, zmienić jego nazwy, lub przenieść go do innego folderu, to prawdopodobnie jest on aktualnie używany i chroniony przed zapisem. Jednym z komunikatów, który możesz zobaczyć w takiej sytuacji jest „Nie można usunąć pliku: Odmowa dostępu. Sprawdź, czy dysk nie jest zapełniony lub chroniony przed zapisem oraz, czy plik nie jest aktualnie używany”. W tym poradniku pokażemy Wam jak skutecznie usunąć pliki, których nie da się skasować w tradycyjny sposób.

Usuwanie plików z odmową dostępu, chronionych przed zapisem, aktualnie używanych

Próba usunięcia pliku, który jest aktualnie używany przez jakiś program to na „chłopski rozum” bardzo użyteczny mechanizm, który ma nas chronić przed utratą danych. Zdarzają się jednak przypadki, że nie korzystamy z określonego pliku, a mimo wszystko nadal występują problemy z jego skasowaniem. Wykorzystując program o nazwie Unlocker, który możecie pobrać w wersji portable (przenośnej, bez potrzeby instalacji) macie możliwość usunięcia plików, których nie można usunąć zwyczajnym sposobem.

Unlocker usunie plik, zmieni jego nazwę, przeniesienie go do wybranego folderu w sytuacji, gdy otrzymujecie jeden z poniższych komunikatów:

  • Odmowa dostępu, sprawdź czy plik nie jest używany albo chroniony przed zapisem
  • Nie można usunąć pliku: Odmowa dostępu. Sprawdź, czy dysk nie jest zapełniony lub chroniony przed zapisem oraz, czy plik nie jest aktualnie używany.
  • Nie można usunąć pliku: Plik jest używany przez inną osobę lub program. Zamknij wszystkie programy , które mogą używać tego pliku i spróbuj ponownie
  • Nie można usunąć pliku: Dostęp zabroniony

Po pobraniu i uruchomieniu programu Unlocker, należy wskazać plik, który chcemy usunąć (lub zmodyfikować – zmienić jego nazwę, przenieść go do innego folderu):

Unlocker-usuwanie-plikow-z-odmowa-dostepu-1

Po wybraniu pliku będziemy mogli wybrać akcję, którą chcemy wykonać na określonym pliku:

Czytaj  Windows 12 aktualizacja

unlocker-kasowanie-plikow-uzywanych-przez-program-2

  • Skasuj – kasowanie pliku z odmową dostępu,
  • Zmień nazwę – zmiana nazwy pliku,
  • Przesuń – zmiana położenia pliku.

Aby usunąć plik wybieramy opcję Skasuj i klikamy przycisk OK. Program Unlocker zwolni powiązanie pliku z aplikacją, która z niego korzysta i wykona określoną akcję – w tym przypadku usunie plik.

 

Polecane wpisy
Pełne skanowanie komputera
Pełne skanowanie komputera

Pełne skanowanie komputera Pełne skanowanie komputera to proces skanowania całego systemu w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania. Jest to najdokładniejszy rodzaj skanowania, Czytaj dalej

Jakie są sposoby na optymalizację strony pod kątem pozycjonowania long tail?
Jakie błędy unikać przy stosowaniu pozycjonowania long tail?

Optymalizacja strony pod kątem pozycjonowania long tail to proces, który wymaga zrozumienia, jakie słowa kluczowe są najbardziej istotne dla Twojej Czytaj dalej

1 KOMENTARZ

Możliwość komentowania została wyłączona.