Pozycjonowanie

Pozycjonowanie tekstem – seo copywriting

Dobrze stworzona treść pojawia się wysoko w wynikach Google na konkretne zapytania. Dobrze jest więc pisać teksty w taki sposób, żeby same w sobie były odpowiedzią na rozmaite wątpliwości internautów. Często przy promocji firmowych stron webowych stosuje się rozwiązanie takie jak prowadzenie bloga poradnikowego. Dana firma kreuje się na doradcę – eksperta, a potencjalny klient trafia na stronę szukając porad. Następnie oczywiście może zainteresować się ofertą produktów lub usług. Jeśli zbudujemy swój pozytywny wizerunek, mamy spore prawdopodobieństwo, że taki internauta oczywiście prędzej czy później złoży zamówienie.

Zadanie copywritera – tekst zgodny z wytycznymi Google

Z pewnością copywriter nie jest zwykłym klepaczem taniutkich precli. Bowiem są to artykuły nie przeznaczone bezpośrednio dla człowieka, a tym samym lepiej ich nie zamieszczać na oficjalnej witrynie internetowej danej firmy. Tekst na taką branżową stronę WWW ma być więc zoptymalizowany pod SEO, czyli zawierać w sobie frazy kluczowe, które są umiejętnie wplecione w jego treść.

 

seocopywriting

 

Zagęszczenie fraz – co to takiego?

Słowo, czy fraza kluczowa nie może występować zbyt często. Na przykład dla tysiąca znaków ze spacjami, może być to jednorazowe wystąpienie frazy. Jeśli wyrażenie zbyt często się powtarza, zdecydowanie lepiej użyć jakiegoś sformułowania bliskoznacznego, czy też wyrazić daną myśl zupełnie innymi słowami, niż się pierwotnie zamierzało. Nadmierne zagęszczenie fraz, czyli keyword stuffing, wcale nie wpływa nazbyt korzystnie na pozycję w wyszukiwarce i lepiej niech każdy początkujący sopywriter, który pisze teksty pod SEO (lub treści bardziej wartościowej), ma to na uwadze.

Zarobki copywritera

W przypadku początkujących pisarzy, utrzymanie się z SEO copywritingu to mrzonka. Właściwie, jeśli ktoś nie pisze z prędkością błyskawicy (nawet do 500 znaków na minutę, ale trudno o dobrej jakości tekst) przez bite 8 lub więcej godzin dziennie, trudno mówić o godziwych zarobkach. Jednakże, można to traktować jako uzupełnienie podstawowego dochodu. Zaletą copywritingu jest oczywiście możliwość pracy o dowolnej porze z własnego domu – to niewątpliwie ogromny komfort.

Czytaj  Po co budować własne zaplecze SEO?

 

#copywriting

Polecane wpisy
Pozycjonowanie stron kurs
Pozycjonowanie stron kurs

Pozycjonowanie stron kurs to forma edukacji, która pomaga uczestnikom zdobyć umiejętności i wiedzę w zakresie optymalizacji stron internetowych pod kątem Czytaj dalej

Footprinty do SEOKatalogów
Footprinty do SEOKatalogów

Obecnie ręczne katalogowanie stron opiera się głównie na katalogach opartych na skrypcie jednego z użytkowników forum PIO. Chodzi mi oczywiście Czytaj dalej