Finanse News

10 pomysłów na dochód pasywny

Czym jest dochód pasywny ?

Dochód pasywny  to  inaczej stała pensja wpływająca cyklicznie na twoje konto, dzięki raz wykonanej dobrze pracy lub zainwestowanym środkom finansowym. Dużymi promotorami  tego sposobu zarabiania, jest kilku dobrze znanych amerykańskich biznesmenów m.in. przedsiębiorca i miliarder Donald Trump, pisarz i niesamowity sprzedawca Brian Tracy, czy też inwestor, autor poczytnych książek motywacyjnych – Robert Kiyosaki.

Robert w jednej ze swoich książek twierdzi, że ludzie, aby uwolnić się ze swojej niekorzystniej sytuacji materialnej, zamiast szukać dodatkowej pracy lub pracować  ponad godziny, powinni budować źródła pasywnego dochodu. Według jego teorii głównym powodem dla którego, ludzie bogaci, będą się ciągle bogacić, a ludzie biedni będą  jeszcze biedniejsi, jest słaba edukacja finansowa, której głównym filarem jest fakt, iż Ci bogaci inwestują w edukacje i nowe źródła pasywnego dochodu, a Ci biedni  szukają stabilizacji  i pracy na etacie która jest bardzo niepewna i najgorzej opłacana.

Jest  w tym dużo sensu i logiki, ponieważ jeśli zbudujemy sobie źródło pasywnego dochodu, nie jesteśmy uzależnieni od kaprysów naszego szefa, kryzysu bankowego oraz mamy  więcej czasu dla siebie i swoich bliskich.

Jednak, czy każdy jest w stanie zbudować sobie, źródło pasywnego dochodu? Jak znaleźć pomysł na źródło pasywnego zarobku i czy trzeba dużo czasu i pieniędzy aby go stworzyć? Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć w dalszej części tego artykułu.

Czy każdy jest wstanie zbudować sobie źródło pasywnego dochodu?

To podobnie jak z e-biznesem czy e-marketingiem, teoretycznie każdy by mógł rozkręcić własny  biznes lub stworzyć własny info produkt, lecz 70 proc. ludzi poddaje się już na wstępie, ponieważ nie są gotowi na poświęcenie pewnej ilości czasu by odnieść sukces, a pozostałem 25 proc., gdzieś  po około  5,6, miesiąca nie widząc satysfakcjonujących rezultatów rzuca wszystko w kąt i podąża starą ścieżka.

Odpowiadając na wyżej postawione pytanie: Nie !! Nie każdy, jest wstanie zbudować źródło pasywnego dochodu, ponieważ nie każdy ma na tyle mocny charakter, silną wole, aby wziąć sprawy w swoje ręce. Niektórzy po prostu wolą być kierowani przez innych. Sam musisz się zastanowić co dla Ciebie jest lepsze, bycie słabo opłacanym marynarzem na czyimś statku, czy też kapitanem własnego okrętu.

Osobiście uważam że kluczem do sukcesu w budowaniu własnego źródła dochodu pasywnego, jest wytrwałość i konsekwencja w dążeniu do celu. Jeśli do tego dołożymy pozytywną energię i działanie z pasją, to mamy olbrzymią szansę  na osiągnięcie sukcesu w każdej branży.

Czytaj  Jak zarabiać 50.000 miesięcznie

dochód pasywny 2

Wszystko  pięknie, ale gdzie zaleście pomysł na stworzenie źródła pasywnego dochodu?

Jednym z  celów tego wpisu, było zgromadzenie w jednym miejscu większości pomysłów i odpowiedzi na pytanie ” jak zdobyć dochód pasywny”. A wiec  przechodząc do sedna, wymienię Ci teraz i opiszę w kilku słowach te właśnie źródła:

1.Wynajem nieruchomości – to piękna sprawa szczególnie gdy dostaliśmy w spadku lub w prezencie  mieszkanie lub jakiś garaż, które  jest naszym dodatkowym lokum. Możemy je wynająć  i tym samym pobierać stały czynsz, lecz musimy pamiętać o tym że dobrze by było mieć jakieś oszczędności na wypadek nagłego remontu,  czy też niespodziewanej wyprowadzki się lokatorów. Bo z dnia na dzień nowych lokatorów również nie znajdziemy.

– Wynajem gruntu pod uprawę – Jeśli posiadasz grunt rolny który nadaj się pod uprawę, to możesz go również wynająć jakiemuś rolnikowi, który  zasieje na nim uprawy, będzie je nawoził oraz zbierze za nas plony i sprzeda je, w zamian za procent od  uzyskanych zysków. Tutaj trzeba pamiętać o wykupieniu ubezpieczenia na wypadek klęsk żywiołowych.

– Wynajem nieruchomości wziętej na kredyt – W tym przypadku sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, ponieważ musimy pamiętać o tym, aby rata kredytu, który wzięliśmy była  mniejsza od czynszu, jaki nam płacą lokatorzy. Przykładowo, jeśli rata kredytu wynosi 1000 zł m/c to jeśli wynajmiemy mieszkanie za 1300 zł m/c to jesteśmy na plus. Ważne, aby uwzględnić przy tych obliczeniach również 8 % podatku, który należy oddać państwu oraz podobnie jak w przypadku własnego mieszkania, należy mieć jakieś oszczędności na wypadek remontu czy też wyprowadzki lokatorów.
2.Wydanie  albumu muzycznego – Nie od dzisiaj wiadomo, że najlepiej zarabiającymi artystami, są muzy! Jeśli fajnie śpiewasz, dobrze rapujesz, czy też potrafisz tworzyć własne podkłady muzyczne. Jesteś na świetnej drodze do zbudowania sobie źródła pasywnego dochodu.  Wiele osób nie docenia nowych mediów, przekazu jakimi  są media społecznościowe np. You Tube czy Facebook. W dzisiejszych czasach nie trzeba mieć już znajomych w komercyjnym radiu, czy w telewizji, żeby się wybić, jeśli jesteś dobry! Era kopiowanych na potęgę płyt z bazaru, również się skończyła, ponieważ artyści wydają wszystkie swoje materiały na prywatnych kanałach (np. You Tube) do darmowego odsłuchu. Co sprawia, że prawdziwy fan i tak w dowód wdzięczności kupi od nich płytę!

Czytaj  Jak zarobić 1000 zł dziennie

3.Wydanie własnego info-produktu W dobie internetu, rzetelna informacja, jest na wagę  złota.  Wraz z  przejściem z ery industrialnej, do ery informacji, w której  szeroko poszerzający się dostęp do internetu odgrywa olbrzymie rolę, a pomocna informacja przybiera na wartości.  W sieci mamy ogromna ilość informacji, która jest słabej jakości lub działająca zupełnie na naszą niekorzyść. Nikt nie ma czasu na przeszukiwanie internetu i odsiewanie  plebsu od ziarna. Dlatego jeśli ktoś chce się czegoś nauczyć lub rozwiązać swój problem, sięga po wartościową wiedzę,  którą może znaleźć w e-booku lub video kursach, których i ty możesz się stać się autorem. Wystarczy zdobyć trochę wiedzy, przetestować ją i możesz śmiało zrobić własny kurs internetowy.

4.MLM ( Multi Level Marketing) Wbrew pozorom MLM, to nie jest żadna piramida finansowa. Marketing szeptany to bardzo ciekawy system współpracy miedzy ludźmi, umożliwiający zbudowanie struktury partnerskiej, która będzie generowała nam stały pasywny dochód, z raz wykonanej pracy. Musimy jednak pamiętać, że nie jest to takie łatwe na początku i trzeba się sporo napracować, żeby zacząć zarabiać, na prawdę dobre pieniądze.
Ważne przy wyborze firmy MLM jest to, aby produkty polecane przez firmę, były bardzo dobrej jakości, tak abyśmy sami naprawdę byli zadowoleni z ich korzystania! Nie ma nic gorszego niż wciskanie komuś kitu, że to co sprzedajesz, jest takie wspaniałe, a sam tego nie używasz.

5.Odsetki z lokaty bankowej – Jest to najpopularniejszy sposób na uzyskiwanie pasywnego dochodu, jednocześnie najmniej atrakcyjny dla inwestora. Ponieważ od zysków musimy odliczyć inflacje oraz podatek belki. Wiec  jeśli zostanie nam 2,3% w skali roku z zaoszczędzonych pieniędzy to możemy się „cieszyć”. Trzeba jednak dodać, że jest to jedna z mniej ryzykownych form oszczędzania pieniędzy, ponieważ zazwyczaj nasze środki są ubezpieczone  i nawet w przypadku, gdyby bank zaliczył klapę, będą nam zwrócone.

6.Renta, Emerytura – to kolejny przykład na zdobycie dochodu pasywnego, lecz wymaga to olbrzymiego nakładu czasu, jak i monotonnej pracy do 65 lub 67 roku, co zapewne nie jest marzeniem większości młodych ludzi, właśnie  wchodzących na rynek pracy zwłaszcza w Polsce.

Czytaj  Dochód pasywny - Zarabiaj 100 zł/dziennie bez pracy, budowanie dochodu pasywnego

7.Zautomatyzowany płatny serwis internetowy – Jeśli uda nam się stworzyć własny serwis, który będzie przyciągał grupę zainteresowanych ludzi. Możemy zarabiać na abonamencie do tego serwisu lub na reklamach Google Ad-sens. Jednak na początku trzeba wypozycjonować ten serwis w wyszukiwarce oraz zdobyć zaufanie naszych internetów. Co wymaga poświecenia wielu godzin spędzonych na nauce programowanie, pozycjonowania oraz e-marketingu. Możemy jednak to wszystko zlecić profesjonalistom , jeśli mamy odpowiedni kapitał.
8.Programy partnerskie – Gdy posiadamy własny produkt (np. e-book, czy video kurs) możemy odstąpić pewien procent w zamian za polecanie i sprzedawanie go innym. Im wyższa prowizja dla partnera polecającego twój produkt, tym chętniej będą oni te produkty promowali. Dzięki czemu sprzedając własną książkę, oprogramowanie internetowe, czy też kurs video, masz możliwość zarobienia dużo więcej, korzystając z siły marketingu partnerskiego.

9.Dochody z praw autorskich, licencji, patentów – jeśli jesteśmy pisarzami i wydajemy poczytne książki, dostajemy określony procent ze sprzedaży każdej naszej książki od wydawnictwa. Tak samo jest w przypadku twórców nowych oprogramowań internetowych czy telefonicznych. Twórców gier komputerowych czy też nawet  gier planszowych.

10. Fundusze inwestycyjne –  Ponieważ nie jest to opcja, która jest mi dobrze znana i raczej kojarzy mi   się   z   mało   dochodową   inwestycją.   Polecam Ci zagłębienie się i  pozyskanie wiedzy z innych źródeł np. z Wiki.

To by było na tyle  z moich wypocin,  mam do Ciebie prośbę, jeśli przychodzi Ci do głowy jakiś fajny pomysł na uzyskanie dochodu pasywnego, to podziel się nim w komentarzu, w ten sposób będzie sporo wartościowych pomysłów na ten temat w jednym miejscu.

Polecane wpisy
Polecenia sieciowe dla Windowsa

Warto znać podstawowe polecenia związane z IP, gdyż przydadzą się one nam szczególnie, kiedy będziemy chcieli dokonać analizy lub konfiguracji Czytaj dalej

Jak przyspieszyć komputer, zwiększyć jego wydajność , optymalizacja komputera

Zauważyłeś, że Twój pecet działa wolniej? A uruchamianie systemu trwa milion lat? Cóż, niemal każdy sprzęt po latach intensywnego użytkowania Czytaj dalej

3 KOMENTARZE

  1. A ja mam taki pomysł:
    Parking samoobsługowy
    Mam plac blisko miejsca, gdzie jest duży ruch samochodowy, przy biurowcu, dużym sklepie i przy pętli autobusowej to zamienię go na parking. Zamontuję bramki i automaty, które będą wydawały bilety parkingowe i pobierały opłaty przy wyjeździe.

  2. Punkt 4 to jednak jest piramida finansowa. Fakt, może generować pasywny dochód ale zwykle na niewiedzy bądź naiwności osób znajdujących się na samym dole piramidy, a zarabiają tylko ci na jej szczycie.

Możliwość komentowania została wyłączona.