Informatyka Pozycjonowanie

Czy kupowanie linków to dobry pomysł?

Ostatnie doniesienia z Rosji pokazują, ze tamtejsza wyszukiwarka Yandex w minionych dniach usunęła z indeksu kilkaset stron internetowych. Dlaczego? Właściciele ukaranych witryn usiłowali podnieść ich pozycję, kupując masowo linki przychodzące. Opisana sytuacja skłania do refleksji w kontekście Google – wiele osób stosuje identyczną metodę w tym samym celu.

Naturalne linki – klucz do sukcesu

Choć Google na razie nie nakłada masowych kar za nienaturalne odnośniki, szerokim echem odbiły się nie tak dawne afery z próbami pozycjonowania przez wykup linków w SWL (dla przypomnienia: porównywarki cenowe masowo korzystały ze wspomnianych systemów, jednak wykryto działania osób, które zajmowały się w ich imieniu kampaniami SEO. Szczególnie ucierpiała firma Nokaut, gdyż właściciele portalu zamierzali właśnie debiutować na giełdzie, a po ukaraniu obroty drastycznie spadły). SWl-e uważane są za mało etyczną taktykę, poza tym nie powinny być stosowane jako główny nurt działań pozycjonerów.

linki naturalne

Dyskusyjna kwestia „naturalności” linków z forów i blogów

Większość osób uważa linki zdobywane ręcznie (tj.) na skutek działalności człowieka za naturalne. Można by oczywiście mieć zastrzeżenia, czy linki wstawiane jako anchor teksty wyglądają w stu procentach OK. Jeśli chodzi np. o frazy lokalne z nieodmienioną nazwą miasta, lub wyrażenie „(nazwa produktu) + cena”, po wpleceniu w tekst nie dość, że treść nie brzmi spójnie i logicznie, to odnośnik ma dokładną postać pozycjonowanej frazy. Wydaje się jednak, że narzędzia analityczne Google jak na razie nie skupiają się wokół tej kwestii. Warto więc zdobywać ręczne linki ze zróżnicowanych źródeł, pamiętając, że nie zamieszczamy zbyt wielu odnośników w jednym tekście.

#linki

Polecane wpisy
Jak zwiększyć wydajność laptopa w grach Windows 10
Jak zwiększyć wydajność laptopa w grach Windows 10

Jak zwiększyć wydajność laptopa w grach Windows 10 Laptopy nie są tak wydajne jak komputery stacjonarne, ale istnieją sposoby na Czytaj dalej