Inne

Odporne listwy przypodłogowe do pokoju dziecięcego

Każdy rodzic wie, że stworzenie przestrzeni dla dziecka to spore wyzwanie. To wielofunkcyjne wnętrze, które zazwyczaj pełni role placu zabaw, miejsca na przyjęcia dla lalek, toru samochodowego, a także sypialni. Dlatego stawiając na rozmaite detale aranżacyjne, w tym także listwy przypodłogowe powinniśmy uwzględnić ich wyborną jakość.

Czy listwy podłogowe są konieczne?

Na początek warto zaznaczyć, dlaczego nie powinniśmy rezygnować z listew przypodłogowych we wnętrzu dziecięcym. Podstawowym zadaniem listew jest właściwa izolacja podłóg, zarówno przed kurzem, piaskiem jak i wilgocią. Listwy przypodłogowe skutecznie tuszują szczelinę dylatacyjną, która pojawia się podczas montażu podłogi. W takim przypadku właściwa jest ochrona paneli nawet tych wykonanych z wysokiej jakości płyty MDF — podłogi często są właściwie impregnowane i zabezpieczane wodoodpornymi woskami na powierzchni oraz zamkach, jednak w przypadku gdy wilgoć oraz zabrudzenia przepuszczą się przez szczelinę dylatacyjną, może wywołać to trzeszczenie ,a także niepożądane wybrzuszanie się podłogi. Wówczas zniwelowaniem problemu będzie kosztowne zastąpienie podłogi na nową.

Listwy posiadają wielką rolę w ochronie ściany. Co prawda nie powstrzymają małych artystów przed tworzeniem dzieł sztuki na jej powierzchni za pomocą kredek i mazaków, jednak będą spełniały skuteczną ochronę przed uderzeniami. Listwy podłogowe zapewniają fantastyczne wykończenie podłogi oraz prawidłowo chronią ścianę przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Drugim, znaczącym aspektem jest bezpieczeństwo — prawidłowo wyprofilowana listwa przypodłogowa umożliwia skuteczne ukrycie, przewodów oraz wszelkiej elektroniki i instalacji. Ukryte za listwą kable nie będą budzić ciekawości dzieci, zapewniając bezpieczną zabawę.

Jakie listwy przypodłogowe wybrać do pokoju dziecka?

Dostępne na rynku listwy wykonane są z różnych materiałów, o ciekawych formach i niesamowitych strukturach. Które z nich nadają się zatem do pomieszczenia przeznaczonego dla naszego dziecka?

Stawiamy na gładkie, o prostym przekroju. Głównym elementem jest tutaj łatwość w myciu listew. Jak wiemy, nawet najlepszym zdarza się wypadek, o który w pokoju dziecięcym bardzo łatwo. W związku z tym dla rodziców, ceniących sobie porządek, sztukateria o prostym przekroju, bez niepotrzebnych w tym przypadku żłobień i ornamentacyjnych wzorów to idealny wybór. Dodatkowym atutem jest to, że listwa przypodłogowa od Mardom cechuje się dużą odpornością na wilgoć. Właściwości wodoodporne produktu zapewniają perfekcyjny wygląd listew przypodłogowych nawet w przypadku długotrwałego kontaktu z wodą, co w konsekwencji zalania nie spowoduje puchnięcia oraz zdeformowania.

Czytaj  Przemysł wysokiej technologii rewolucjonizuje współczesny świat

Sprawdzając listwy przypodłogowe, powinniśmy postawić na wysokiej jakości trwałe materiały. Sztukateria do pokoju dziecięcego musi być odporna na przypadkowe uderzenia podczas figli czy sprzątania, ale również być wytrwała na dziecięcą ciekawość. Mały odkrywca może w chwili wyjątkowej nudy zechcieć sprawdzić wytrzymałość sztukaterii w swoim pokoju — wykonana ze słabego materiału ulegnie licznym zagnieceniom oraz deformacji. Biorąc pod uwagę aspekt wizualny,  oraz bezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli ukryliśmy za listwą przewody, musimy zastosować produkty o bardzo dobrej jakości, odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dokładnie takie są listwy podłogowe Mardom Decor — wytrzymały materiał PolyForce w połączeniu z innowacyjną technologią ScratchShield®, która maksymalnie utwardza powierzchnię, co powoduje, że sztukateria jest wyjątkowo wytrzymała. Nie tylko na uderzenia, ale również na zarysowania jej ostrym narzędziem np. nożyczkami.

Aranżacja pokoju dziecięcego

Decydując się sztukaterię do pokoju dziecięcego, liczymy na to, aby była użyteczna, ale zarazem ładna i pasowała do wnętrza — nie tylko na chwilę, ale również przez kolejne lata. Czym zatem się sugerować?

Rozmiar pomieszczenia, a wielkość listew przypodłogowych

Listwę należy dobrać do wielkości oraz wysokości pomieszczenia. Duży pokój zachowa równowagę jeśli wybierzemy do niego listwę od 10 cm oraz powyżej. W przypadku średniego pomieszczenia zalecamy listwy w przedziale 10 – 6 cm, a dla niewielkiego pokoiku nadadzą się listwy poniżej 6 cm. Dzięki kierowaniu się tą zasadą zachowamy ład w pomieszczeniu oraz wizualnie wyrównamy proporcje.

Zmiana koloru ścian, a listwa przypodłogowa

Zamieszczając listwy przypodłogowe w naszych domowych pomieszczeniach, liczymy na to, aby pełniły swoją funkcję przez długie lata. Jednak dzieci rosną i na pewnym etapie nieunikniony będzie remont pokoju już nie dziecięcego, ale nastoletniego. Listwy od Mardom Decor można malować, dostosowując kolor do zmieniających się upodobań. Jeśli chcesz posiadać taki sam kolor listew jak pokryte ściany, bez obaw możesz użyć tej samej farby. Powinno się jednak pamiętać o zastosowaniu farby na bazie wody. Listwy Mardom Decor pokryte są zabezpieczającym primerem o właściwościach wygładzających, który ulepsza malowanie i zwiększa przyczepność pigmentu do produktu. Dzięki tej funkcji, można wielokrotnie zmieniać wygląd swojego pomieszczenia.

Czytaj  Magnetyczna uszczelka do lodówki - jak ją wybrać i na co zwrócić uwagę?
Białe listwy przypodłogowe

Montując listwy do pokoju dziecięcego, możemy zastosować ponadczasowy klasyk, który będzie spełniał się w każdym stylu, niezależnie od zmiany dekoracji wnętrza. Biała listwa przypodłogowa to ponadczasowe rozwiązanie, które doskonale sprawdza się nie tylko w pokoju dziecięcym,  ale również na całej powierzchni mieszkania. W ofercie Mardom Decor umieszczona została kolekcja listew przypodłogowych Premium, które zostały fabrycznie pokryte ekskluzywną, satynową powłoką, która nadaje sztukaterii pięknego, śnieżnobiałego koloru. Listwy są prawidłowo zabezpieczone i od razu gotowe do montażu. To perfekcyjny wybór, który sprawdzi się każdym wnętrzu.

Polecane wpisy
Odszkodowanie za opóźniony lot 2 godziny. Jak można uzyskać rekompensatę?
Odszkodowanie za opóźniony lot 2 godziny. Jak można uzyskać rekompensatę?

Odszkodowanie za opóźniony lot 2 godziny. Jak można uzyskać rekompensatę? Osoby, które korzystają z usług przewoźników lotniczych powinny znać swoje Czytaj dalej

Owijarki do palet – czym są? Dlaczego warto?
Owijarki do palet – czym są? Dlaczego warto?

Owijarki do palet są kluczowym elementem wyposażenia nowoczesnych magazynów, hal produkcyjnych i centrów logistycznych. Automatyzacja procesu pakowania towarów przynosi szereg korzyści: Czytaj dalej