Inne News

Jak stworzyć piękny trawnik

Założenie trawnika i uzyskanie estetycznego efektu końcowego jest zadaniem wymagającym zarówno sporego poświęcenia, jak i… cierpliwości. Posiana trawa nie będzie bowiem prezentować się świetnie po miesiącu czy dwóch, a nawet po roku. Nie bez powodu Brytyjczycy, szczycący się jednymi z najpiękniejszych trawników na świecie mówią, że aby uzyskać efekt “dywanu” potrzeba 100 lat! Na szczęście, istnieją rozwiązania, dzięki którym możemy cieszyć się pięknym trawnikiem bez konieczności czekania przez wiele lat.

Sztuczna trawa ogrodowa – rodzaje

Sztuczne trawy możemy podzielić na te, które są przeznaczone do ogrodów (trawy krajobrazowe) i te, które powstały z myślą o boiskach sportowych. W tym pierwszym przypadku większy nacisk kładzie się na estetykę, a w drugim – na wytrzymałość oraz odporność na uszkodzenia.

Oczywiście, sztuczna trawa do ogrodu powinna pochodzić z pierwszego z wskazanych typów trawy, czyli traw krajobrazowych. Charakteryzują się one odpowiednią wytrzymałością, by znieść dziecięce zabawy, spacerujących po trawie dorosłych czy biegające po trawie zwierzaki, jednak są również bardzo estetyczne.

Pierwsze sztuczne trawy były dość twarde i nie prezentowały się najlepiej. Dopiero później zaczęto wdrażać rozwiązania, dzięki którym sztuczne trawniki pojawiały się nie tylko na stadionach sportowych, ale również w przydomowych ogródkach. Obecnie rozwój technologiczny pozwala na uzyskanie takiego wyglądu trawnika, który do złudzenia przypomina prawdziwą trawę, a przy tym jest niezwykle przyjemny w dotyku!

Dlaczego sztuczna trawa to świetne rozwiązanie do ogrodu?

Sztuczna trawa w ogrodzie może okazać się doskonałym rozwiązaniem dla wielu osób. To opcja, która zapewni:

– oszczędność czasu – sztucznego trawnika nie trzeba kosić, nawozić czy poddawać innym zabiegom pielęgnacyjnym. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo czasu. Jest to również duża zaleta dla osób, które po prostu nie lubią prac ogrodowych;

Czytaj  Idealny materac do niewielkiej sypialni – jaki model wybrać?

– oszczędność pieniędzy – sztuczna trawa w ogrodzie to także oszczędność sporych środków. W końcu nie musimy inwestować w nawozy, wodę do podlewania czy specjalny sprzęt – wystarczy ułożyć trawę i zadbać o jej czystość;

– świetny wygląd ogrodu – dzięki temu, że sztuczna trawa wygląda doskonale od samego początku, możemy cieszyć się wysokim poziomem estetyki w ogrodzie.

Sztuczna trawa do ogrodu – pielęgnacja

Pielęgnacja sztucznego trawnika nie należy do szczególnie skomplikowanych czy pracochłonnych. Wystarczy zadbać o to, by regularnie usuwać z trawy wszelkie zabrudzenia, jak kurz, pyłki drzew, liście czy odchody zwierząt. Można to zrobić za pomocą odkurzacza, jeśli trawnik leży na płytkach czy innym tego typu podłożu lub z użyciem węża ogrodowego, gdy trawa jest ułożona na ziemi. Dodatkowo, aby efektywniej usunąć zabrudzenia, możemy od czasu do czasu użyć do mycia trawnika detergentów.

Sztuczna trawa ogrodowa to rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno na małych, jak i nieco większych powierzchniach. Wysoka estetyka, a także wytrzymałość oraz brak wymagających czasowo zabiegów pielęgnacyjnych sprawią, że trawnik ten przypadnie do gustu wielu!

Polecane wpisy
Hackowanie procesora
Hackowanie procesora

Zanim przejdziemy do omówienia sposobów hackowania procesora, warto zaznaczyć, że jest to działanie nielegalne i nieetyczne. Wymaga to wiedzy na Czytaj dalej

Jak zarabiać pieniądze
Jak zarabiać pieniądze

W dzisiejszych czasach wiele osób szuka sposobów na dodatkowe źródło dochodu lub chce całkowicie zmienić swoją karierę na bardziej zyskowną. Czytaj dalej