AI Informatyka News Windows 12

Windows 12, Microsoft i Intel przygotowują się już do debiutu Windows 12

Całkowicie oparte na sztucznej inteligencji firmy takie jak Intel i AMD już opracowują nowe procesory do bezproblemowego uruchamiania systemu Windows 12.

 

Bez ustalonej daty premiery, The Okna 12 już zaczął być rozwijany przez Microsoft i gotowy do uruchomienia na procesorach z Intel i przez AMD. Wyzwaniem dla firm jest: deweloper musi pracować tak, aby Możliwości sztucznej inteligencji funkcjonować w sposób kompletny i co najważniejsze bardzo funkcjonalny. Z drugiej strony firmy, które opracowują procesory, muszą dysponować technologiami, aby zapewnić wszystkim użytkownikom te postępy w zakresie sztucznej inteligencji.

A Intel e Microsoft już pracujemy, aby to pragnienie stało się rzeczywistością w krótkim czasie. Obie firmy dały już małe zapowiedzi, że prace te rozpoczęły się spory czas temu, a wyniki powinny zostać ogłoszone w nie tak odległej przyszłości. Zobacz, co już wiadomo.

Windows 12 będzie oparty na sztucznej inteligencji

Niektóre szczegóły pokazują nam, czego możemy się spodziewać Okna 12. Począwszy od Aktualizacja systemu Windows 11 ma zostać wydana w marcu 2023 r, który przyjmuje Bing z AI, ogłoszony dla przeglądarek na początku lutego tego samego roku, jako natywna część systemu operacyjnego. A to dopiero początek, jako szef marketingu konsumenckiego Microsoftu, Yusuf Mehdi, wspomniał, że nowe wersje są już opracowywane.

 

Gdy zaczniemy opracowywać przyszłe wersje systemu Windows, będziemy myśleć o innych miejscach, w których sztuczna inteligencja powinna odgrywać naturalną rolę w zakresie doświadczenia.

Yusuf Mehdi, szef marketingu konsumenckiego w firmie Microsoft

Inne informacje, które wzmacniają pogłoski, że Okna 12 będzie oparty na AI jest to, że Plat Panay, podczas swojego przejazdu przez CES 2023, zakładał również, że sztuczna inteligencja wymyśli na nowo sposób wszystkiego, co robisz w systemie Windows.

Ale aby to zadziałało, konieczne jest, aby kolejne procesory miały moc umożliwiającą bezproblemowe uruchamianie zasobów AI. Z tego powodu firmy lubią AMD e Intel dużo inwestują w procesory z obszarem poświęconym wyłącznie sztucznej inteligencji.

Czytaj  W co inwestować w czasie inflacji

Meteor Lake to platforma firmy Intel do ulepszania sztucznej inteligencji

Według insider @leaf_hobby, znany z ujawniania pełnych specyfikacji nowych procesorów firmy, nowej rodziny procesorów Jezioro Meteorów będzie obsługiwać system Windows 12.

 

Inne pierwsze informacje wskazują, że ta nowa generacja procesorów ma 20 pasów ruchu PCIe Gen5 a następnie wsparcie dla nowej wersji systemu operacyjnego Microsoft. Firmy odmawiają komentowania przecieków, ale nie można zaprzeczyć, że zmierzają w kierunku dostarczania wrażeń opartych na sztucznej inteligencji.

Prognoza wprowadzenia na rynek rodzinny jezioro meteorówi to pod koniec 2023 lub na początku 2024 roku. Niewiele wiadomo na temat wydajności, ale zostanie ona wbudowana w węzeł Intel 4, z siedmioma nanometrami i będzie to również jego pierwszy „chiplet” z oddzielnymi sekcjami dla rdzeni procesora, zintegrowaną grafiką oraz sekcjami dla wejścia i wyjścia.

AMD ma procesor z dedykowaną NPU

Seria Ryzen 7000 da AMD została ogłoszona w listopadzie 2022 roku i jako jedna z pierwszych dostarczyła swoim użytkownikom możliwości sztucznej inteligencji w praktyce. Pierwszym z nich była możliwość zmiany filtrów i priorytetyzacji głosu w aplikacji Efekty Windows Studio, która usprawnia rozmowy wideo dzięki rozmyciu tła, redukcji szumów zewnętrznych i nie tylko. Aby to zadziałało, procesor musi mieć określony obszar do przetwarzania zadań sztucznej inteligencji, zwany także NPU.

 

Modele seria Ryzen 7000 da AMD to pierwsze procesory z architekturą x86 z tym dedykowanym silnikiem AI, co dodatkowo potwierdza, że ​​Windows 12, który będzie również miał możliwości AI, jest już rzeczywistością, a firmy już pracują nad zasobami, aby nowy system operacyjny działał bez problemów.

Zarówno AMD, Jeśli chodzi o Intel, wciąż działa, aby dotrzeć do Apple ze swoimi chipami M2. Te chipsety mają obszar dedykowany wyłącznie do przetwarzania AI, który nie potrzebuje do pracy procesora ani karty graficznej, co nie tylko oszczędza energię, ale także pozwala na przetwarzanie 15,8 bilionów operacji na sekundę.

Czytaj  Mobile-first indexing

Kiedy pojawi się nowy system operacyjny?

A Microsoft powrócił do schematu wydawania nowej wersji systemu Windows co 3 lata. jak Okna 11 została wydana w październiku 2021 r., oczekuje się, że możliwe nowości zobaczymy w 2024 r. Należy pamiętać, że obecna wersja nadal otrzymuje poważne wiadomości i nie powinna zostać wycofana w najbliższym czasie.

Jednocześnie, gdy inwestycje w sztuczną inteligencję następują w tempie niespotykanym dotąd w branży technologicznej, nie dziwi fakt, że Microsoft zaczyna przygotowywać grunt z firmami produkującymi procesory, aby zasoby oparte na sztucznej inteligencji działały płynnie. . Pewne jest, że Windows będzie miał innowacje oparte na sztucznej inteligencji, a my dopiero zaczynamy nową erę.

 

Kilka ciekawych filmów przedstawiających wygląd i możliwości nowego Windows 12:

 

Polecane wpisy
Luka bezpieczeństwa w powłoce systemowej Bash

W powłoce systemowej Bash wykryto krytyczną lukę bezpieczeństwa pozwalającą atakującemu na zdalne wykonanie kodu, co może doprowadzić do przejęcia kontroli Czytaj dalej

Dobre systemy dla Twojego biznesu!

Każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą, doskonale wie o tym, że nie jest to ścieżka usłana samymi płatkami róż, często zdarzają Czytaj dalej