Informatyka News

Firefox – wyciekły błędy bezpieczeństwa.

Na blogu Mozilli pokazał się ostatnio ciekawy wpis – otóż wykryto że ktoś wykradał z oficjalnego bugtrackera błędy o bezpieczeństwie w Firefoksie:

(…) we are disclosing today that someone was able to steal security-sensitive information from Bugzilla

Co więcej, na samym wykradaniu się nie skończyło, ponieważ atakujący przygotował co najmniej jeden exploit i aktywnie go wykorzystywał / sprzedawał (?):

We know that an attack exploiting that vulnerability was used to collect private data from Firefox users visiting a news site in Russia.

W sumie atakujący miał dostęp do 53 błędów oznaczonych jako sec-high lub sec-critical, a “lewy” dostęp prawdopodobnie możliwy był od września 2013 roku (!) – dostęp był realizowany poprzez przejęcie dostępu do wysoko uprawnionego konta w Bugzilli.

Czy najnowsza wersja Firefoxa jest już odpowiednio załatana?

Tak, jeśli ktoś używa wersji co najmniej z 27 sierpnia tego roku, nie powinien być narażony na ataki z wykorzystaniem błędów, o których piszemy powyżej.

Polecane wpisy
Inwestowanie w klocki LEGO

Inwestując w zestawy LEGO, możesz spodziewać się zysku, jeśli będziesz trzymać zestawy przez dłuższy czas. Ponieważ w sklepach detalicznych brakuje Czytaj dalej

Zmienną częstotliwość odświeżania Windows 11
Zmienną częstotliwość odświeżania Windows 11

W systemie Windows 11 można dostosować zmienną częstotliwość odświeżania ekranu. Zmienna częstotliwość odświeżania to funkcja, która dostosowuje częstotliwość odświeżania ekranu Czytaj dalej

Czytaj  Inflacja, co to jest inflacja, jak działa inflacja, jak walczyć z inflacją i czy na inflacji można zarobić