Baza wiedzy Informatyka News

Konto na Messengerze bez Facebooka

Facebook udostępnił nowy sposób rejestracji w Messengerze. Teraz wszystkie funkcje, takie jak przesyłanie zdjęć, filmów lub naklejek, rozmowy grupowe, a także połączenia głosowe oraz wideo, są dostępne dla każdego posiadacza numeru telefonu komórkowego bez konieczności posiadania konta na Facebooku. Nowy sposób rejestracji jest aktualnie dostępny dla ludzi na całym świecie.

Aby rozpocząć korzystanie z komunikatora bez konta na Facebooku, na ekranie powitalnym Messengera należy wybrać opcję „Nie jesteś na Facebooku?”. To nowy przycisk, który został dodany kilka dni temu. Umożliwia on użytkownikowi utworzenie konta do korzystania tylko z Messengera bez zakładania oficjalnego profilu na portalu Facebook. W czasie rejestracji zostaniemy poproszeni o podanie imienia i nazwiska, numeru telefonu komórkowego oraz zdjęcia.

Messenger-Sign-Up-AndroidMessenger-Sign-Up-iOS

Globalny komunikator

Według zapewnień Facebooka wprowadzone zmiany są wyrazem dążeń spółki do stworzenia najlepszego komunikatora, który znacząco ułatwi i uprzyjemni komunikację między ludźmi. Facebook Messenger ma też pozwalać jego użytkownikom na szybkie dzielenie się emocjami i wyrażanie swoich uczuć także w formie audiowizualnej. Początkowo umożliwiono otwarcie konta na Messengerze bez posiadania profilu na Facebooku tylko w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Peru i Wenezueli, ale obecnie wszyscy użytkownicy aplikacji mogą to zrobić.

Aplikacja Facebooka jest dziś jednym z czołowych i największych komunikatorów na świecie. Według danych z czerwca bieżącego roku Messenger ma już 700 milinów użytkowników, a w kategorii komunikatorów wyprzedza go tylko WhatsApp z ilością 800 milinów użytkowników. Co warto dodać, WhatsApp także należy do giganta internetowego odpowiedzialnego za Messengera, tyle że został przez niego zakupiony w lutym ubiegłego roku.

Polecane wpisy
Nowy rodzaj ataku na Mac, Windows, Linuks

Nowa forma ataku, która omija zabezpieczenia https na Mac’ach, Windowsie oraz Linuksie może być wykorzystana przez operatorów hotspotów WiFi. Kluczową Czytaj dalej