Informatyka News Pozycjonowanie

10 motywów 2017 roku dla WordPress

Jeśli planujecie stworzyć Państwo swoją pierwszą stronę www, to na pewno będziecie zastanawiać nad wyborem nie tylko funkcjonalnego rozwiązania, lecz także i stylowego projektu dla niej. A ponieważ projektowanie webowe rozwija się szybkimi krokami, trudno śledzić za zmianami rynku i cały czas zostawać się w „topie”. W tej dziedzinie bywa tak, że wczorajsze podejścia do tworzenia stron tracą swoją aktualność już jutro. A więc możecie zmarnować dużo czasu na realizację projektu i nie uzyskać oczekiwanego rezultatu. Dla tego wśród osób początkujących pozostaje dojść popularnym następne pytanie: jak wybrać optymalne rozwiązanie, które nie tylko spełniałoby własne potrzeby i oczekiwania, lecz także byłoby wygodne dla użytkowników? Odpowiedź na niego możecie znaleźć Państwo w kilku poniższych poradach, które podane w formie „pytanie-odpowiedź”.

  1. Do jakich celów potrzebna jest strona? Musicie od razu wyznaczyć Państwo, co chcecie uzyskać w końcu i jaka to będzie strona: blog hobbistyczny, strona firmowa, sklep internetowy oraz forum? Od tego zależy wybór systemu i wartość projektu.
  2. Jaki jest poziom Państwa umiejętności w tworzeniu stron www? Odpowiadając na to pytanie możecie wybrać jedną z dwóch ścieżek:
    • zamówić stronę w specjalistów i wydać na to koszty. W rezultacie otrzymacie gotową stronę, jednak będziecie potrzebowali zewnętrznej pomocy przy wprowadzeniu kolejnych zmianach;
    • stworzyć jej samemu. I chociaż musicie poświęcić Państwo więcej czasu i „podłubać się z kodem”, jednak zmożecie otrzymać bezcenną wiedzę, która pozwoli zaoszczędzić koszty w przyszłości.

    Jeśli wybraliście Państwo drugi wariant, to zapytajcie siebie, do jakiej grupy użytkowników należycie. Jeśli macie Państwo początkującą widzę na temat tworzenia stron www, wtedy najlepiej skorzystać się z jednego z popularnych CMS, który pozwoli szybko uruchomić stronę. W tym przypadku wybór systemu bezpośrednio zależy od waszych potrzeb. Zobaczyć ranking popularności systemów zarządzania treścią możecie Państwo na stronie organizacji w3techs.com (rys. 1).

                                                        Rysunek 1. Popularność systemów zarządzania treścią

Jak widać z rysunku 1, trójka liderów to WordPress, Joomla! I Drupal, a absolutnym zwycięzcą jest WordPress CMS. Jeśli tworzyliście już Państwo strony www, to możecie również skorzystać się z jednego z systemów oraz zbudować stronę „od zera”, korzystając z różnych technologii webowych.

3. Jaki budżet posiadacie? Dojść często to jest zasadnicze pytanie. Jeśli posiadacie Państwo wystarczającą ilość kosztów i nie chcecie martwić się nad wyborem rozwiązań, to możecie śmiało powrócić do poprzedniego pytania i znaleźć deweloperów do tworzenia projektu. Jednak możecie pójść inną ścieżką i skorzystać się z gotowych szablonów, które dostępne są dla każdego systemu zarządzania treścią. W Internecie znajdują się również płatne, jak i darmowe tempaltki dla WordPress, Joomla!, Drupal i innych systemów. Jednak musicie pamiętać, że wybór bezpłatnych szablonów jest mniejszy i w jeśli pod czas użycie takiego produktu wyniknie jakikolwiek problemów z kodem, musicie rozwiązać go samodzielnie. Dla większości płatnych templatek dostępne jest wsparcie techniczne.

To właśnie jest tyle. Jeśli nadał planujecie Państwo samodzielnie stworzyć stronę www, to jak mogliście zrozumieć z tytułu wpisu, możemy polecić wam WordPress. Na obecną chwilę jest to najbardziej popularne rozwiązanie, które przyda się również początkującym użytkownikom, jak i profesjonalistom. Właśnie dlatego według danych na 17 stycznia 2017 roku wśród wszystkich systemów zarządzania treścią 58, 5% stron stworzone są w oparciu o WordPress CMS (rys. 1). A więc możecie dołączyć się do grona użytkowników tego systemu. -;)

W dzisiejszym artykułu przygotowaliśmy dla Państwa zestaw z najnowszych motyw od TemplateMonster – amerykańskiej firmy, która zajmuje się tworzeniem produktów dla WordPress zaczynając od 2006 roku. Oprócz tego na naszej stronie możecie znaleźć Państwo kilka darmowych templatek tego producenta, które pozwolą zbudować kreatywną stronę www.

Dzisiejsze motywy zawierają jeszcze więcej opcji, dzięki oparciu o najnowszą wersję Cherry Framework 5.0. Do innych jego przewag można odnieść licencję GPL, która pozwala używać templatki do tworzenia dowolnej liczby stron www. Oprócz tego motywy są responsywne i kompatybilne z popularnymi przeglądarkami internetowymi, dzięki czemu strona będzie poprawnie wyświetlać się na różnych urządzeniach mobilnych. A w przypadku pojawienia jakiegokolwiek problemu z instalacją i użyciem motywu, możecie skorzystać się Państwo z pomocy specjalistów wsparcia technicznego, dostępnego 24/7/365.

Zapraszamy, więc do bliższego zapoznania z motywami.

Monstroid2

 

Monstroid 2 to uniwersalny wielofunkcjonalny motyw, za pomocą, którego można realizować najwybredniejsze projekty stron internetowych. On przyda się jak do tworzenia prostych blogów, stron hobbistycznych, lecz także do witryn firmowych i sklepów internetowych. To stało możliwe dzięki szerokiemu wyborowi opcji realizowanych za pomocą Cherry Framework 5.0 i gotowym stylom dla stron i elementów. Oprócz tego Monstroid 2 zawiera 9 gotowych projektów stron tematycznych, których liczba będzie zwiększać się razem z wydaniem nowych wersji produktu.

Do przewag motywu można odnieść obecność rozbudowanych opcji personalizacji, kreatora stron, łatwego importu treści demo, szerokiego wyboru widgetów Cherry. Oprócz tego templatka zawiera i wspiera popularne wtyczki (PowerBuilder i WooCommerce), lecz także i własne rozwiązania: MotoPress HotelBooking, Cherry MegaMenu, TM Gallery itd. Razem z Monstroid 2 dostajecie Państwo pliki PSD i wbudowane ikony Linearicons, co pozwoli szybko dopasować wygląd motywu do własnych potrzeb. A jeśli wyniknie jakiekolwiek pytania związane z produktem, możecie zapoznać się Państwo z rozszerzoną dokumentacją albo napisać do specjalistów ze wsparcia technicznego.

Szczegóły |  Demo

Interior Design WordPress Theme

Podany motyw przyda się do tworzenia stron firmowych, które oferują usługi związane z wyposarzeniem wnętrz. Chociaż, dzięki rozbudowanym opcjom personalizacji, jego można dostosować do innych tematów biznesowych. A ponieważ templatka jest na 100% GPL, możecie używać jej wielokrotnie do tworzenia stron internetowych.

Projekt tego motywu został wykonany w czarno-białych kolorach, dzięki czemu uwaga odwiedzjących skupia się na zawartości strony. Oprócz tego on ma 3-kolumnowy układ, co pozwala w wygodny sposób ułożyć elementy witryny. Tak, po lewej stronie znajduje się menu, po centrum – zawartość, a po prawej – wyszukiwarka i przyciski do profile strony w popularnych mediach społecznościowych. Dzięki takiemu prostemu układowi, osoby odwiedzające szybko zorientują się na stronie i znajdą interesującą ich informację.

Motyw Bailey opiera się o Cherry Framework 5.0, dzięki czemu zawiera szereg wbudowanych widgetów. Wśród nich można wyróżnić rozwijane menu, kalendarz, mapa Google, manager paneli bocznych itd. Templataka jest również całkiem responsywna i przyjazna dla SEO, a więc nie potrzebuje dodatkowej modyfikacji kodu.

Szczegóły |  Demo

AutoClean

Jak wypływa z nazwy tego motywu jest to rozwiązanie dla realizacji strony myjni samochodowej. W jego projekcie zostały połączone styl i prostota. Dzięki temu on nie jest obciążony nadmierną ilością elementów graficznych, przy tym zawiera wszystkie podstawowe opcje.

Po wejściu na stronę domową użytkownik znajdzie kluczowe rzeczy dotyczące firmy. To są informacja powitalna, przegląd przewag i oferowanych usług firmy. Także użytkownik może znaleźć opinii byłych klientów i przejść do ostatnich artykułów na blogu. A na samym dołu strony znajduje się mapa Google i niezbędna informacja kontaktowa. Dzięki temu użytkownicy mogą szybko znaleźć najbliższą drogę do myjni.

Ten motyw rozpowszechnia się na licencji GPL wersji 3.0. To pozwala przebudowywać stronę i używać jej do innych projektów. Oprócz tego on opiera się o Cherry Framework, co rozszerza go funkcjonalność. Dzięki temu możecie korzystać Państwo z templatki bez instalacji dodatkowych rozszerzeń.

Szczegóły |  Demo

Taylor

Jeśli prowadzicie Państwo firmę, która oferuje usługi księgowe, to na pewno wam będzie ciekawy ten motyw. On ma nowoczesny projekt i zawiera niezbędne opcji do tworzenia profesjonalnej strony internetowej. Przy tym motyw nie jest obciążony nadmierną ilością animacji i elementów graficznych.

Pierwsze, co widzi użytkownik po wejściu na stronę główną to formularz zgłoszenia na bezpłatną konsultację. Także tutaj jest krótka informacja o oferowanych usługach, pracownikach i partnerach. Dostać się do innych rozdziałów witryny można za pomocą rozwijanego menu górnego i menu tekstowego w stopce strony.

Motyw Taylor ma rozbudowane opcji personalizacji, dzięki czemu można szybko zmieniać wygląd strony w trybie online. Także templatka zawiera szeroki wybór widgetów realizowanych za pomocą najnowszej wersji Cherry Framework 5.0. To są MegaMenu, opcji mediów społecznościowych, mediateka, kalendarz itd. A jeśli będziecie potrzebowali Państwo dodatkowych opcji, możecie skorzystać się z dostępnych rozszerzeń. Ten motyw wspiera popularne wtyczki dla WordPress.

Szczegóły |  Demo

Bookgroup

Bookground to świetnie rozwiązanie do tworzenia strony dla wydawnictwa. Ten motyw ma przyjazny dla użytkowników projekt, w którym zostały połączone proste animacji, jasne kolory, duża typografia i jakościowe obrazki. Dzięki temu osoby, które pierwszy raz trafili na stronę lekko znajdą interesujące ich informacji.

Na stronie domowej znajduje się pełnoekranowy suwak, sekcja z przeglądem usług i ich wartości, sekcja z opiniami zadowolonych klientów i przeglądem ostatnich artykułów z blogu. Oprócz tego osoby odwiedzające mogą zapisać się na newsletter i zadać pytanie menedżerowi strony za pomocą odpowiednich formularzów. Także one mogą dołączyć się do grona użytkowników na popularnych sieciach społecznościowych. Na stronie znajdują się przyciski do profile księgarni w tych serwisach.

Motyw jest na 100% GPL, co pozwala przebudowywać go i używać wielokrotnie dla różnych projektów. I zrobić to można dojść szybko za pomocą rozbudowanych opcji personalizacji. Także motyw zawiera zestaw modułów treściowych, widgetów, które pozwalają realizować funkcjonalną stronę internetową.

Szczegóły |  Demo

Verel

Planujecie otworzyć e-sklep jubilerski? Motyw Verel będzie idealnie pasować do realizacji tego pomysłu. On ma elegancki projekt, który został wykonany w jasnych kolorach. Dzięki temu maksymalna uwaga odwiedzających skupia się na asortymentowi sklepu, a nie na samej witrynie. Oprócz tego strona domowa zaprojektowana w taki sposób, że zawiera tylko kategorii produktów i menu. Dzięki temu użytkownik może szybko przejść do interesującej biżuterii. Dostać się do innych rozdziałów można za pomocą rozwijanego menu górnego.

Motyw Verel rozpowszechnia się na licencji GPL, dzięki czemu zawiera wszystkie przewagi tego typu produktów od producenta. Do nich można odnieść możliwość zarządzać wyglądem strony w trybie online, obecność wtyczek i widgetów Cherry, wsparcie fontów webowych Google i technologii Retina. Oprócz tego motyw ma poprawny kod, który wykonany w odpowiedniości do standardów W3C i rekomendacji wyszukiwarek internetowych.

Szczegóły |  Demo

Laredo

Jeszcze jeden stylowy motyw dla realizacji strony poświęconej wyposarzeniu wnętrz. Chociaż jego projekt można szybko dopasować do innych tematów biznesowych. Tym bardziej, że templatka zawiera niezbędne opcji dla tego.

Pierwsze, co widzi użytkownik po wejściu na stronę domową to pełnoekranowy suwak, nad którym znajduje się menu górne. Do niego można dodawać foto z realizowanych projektów, które w lepszy sposób mogą zaprezentować działalność firmy. Kolejna ciekawa sekcja to przegląd usług, która składa się z kostek zawierających nazwy usług i ich foto. Aby otrzymać szczegółową informację o usłudze, należy kliknąć po odpowiedniej kostce.

Podany motyw został zbudowany w oparciu o najnowszą wersję Cherry Framework. Dzięki temu on zawiera szereg opcji, a mianowicie: projekty Cherry, kalendarz, formularz zapisywania na newsletter, rozwijane menu, manager paneli bocznych itd. Także motyw jest całkiem responsywny i przyjazny dla SEO.

Szczegóły |  Demo

REMI

Motyw REMI to idealny wybór do tworzenia portfolio artysty. Przede wszystkim on ma kluczowe opcji dla realizacji profesjonalnej strony. Dzięki temu nie potrzebujecie Państwo instalować dodatkowe wtyczki. Po drugie, ten motyw ma kreatywny projekt, dzięki ciekawemu układowi stron i użyciu różnych efektów animacyjnych. A więc wasza strona wyróżni się z pośród konkurencji. Po trzecie, na stronie domowej znajduje się tylko menu, przycisku do profile strony w popularnych sieciach społecznościowych i kluczowe kategorii portfolio. Taki prosty projekt pozwala osobom odwiedzającym szybko zorientować się na stronie i dostać się do interesującej informacji.

Funkcjonalność motywu REMI realizowana za pomocą Cherry Framework 5.0. Do niego zostały dodane rozwijane menu, projekty Cherry, kalendarz, opcji mediów społecznościowych itd. A jeśli będziecie potrzebowali dodatkowych opcji, możecie skorzystać się z odpowiednich wtyczek. Podany motyw jest kompatybilny z popularnymi rozszerzeniami dla WordPress.

Szczegóły |  Demo

Farmland

Farmland to nowoczesne rozwiązanie do tworzenia funkcjonalnej strony dla gospodarstwa rolnego. Chociaż jego można szybko dopasować do innych powiązanych tematów. Tym bardziej, że zarządzać wyglądem strony można bezpośrednio w trybie online, korzystając z dostępnych opcji personalizacji.

Na stronie domowej znajduje się pełnoekranowy suwak, sekcja z przeglądem oferowanych usług, ostatnich wpisów z blogu i formularz kontaktowy. Za pomocą odpowiednich przycisków można przejść do profile firmy w popularnych sieciach społecznościowych i śledzić za ostatnimi nowości. Dostać się do innych rozdziałów strony można za pomocą rozwijanego menu górnego.

Podany motyw opiera się o Cherry Framework, dzięki czemu do niego zostały dodane wtyczki i widgety Cherry. Także on został stworzony za pomocą Power Bulider, a więc dla Państwa dyspozycji dostępne są 25+ modułów treściowych. Dzięki temu Builderowi wyglądem motywu można zarządzać za pomocą techniki „Przeciągnij i upuść”. Motyw również ma poprawny kod i jest przyjazny dla SEO.

Szczegóły |  Demo

Jericho

Jeśli poszukujecie Państwo funkcjonalnego rozwiązania dla realizacji strony barbershopu, skorzystajcie się z motywu Jericho. On ma nie tylko kreatywny projekt, który pozwoli wyróżnić waszą stronę z pośród innych, lecz także zawiera niezbędne opcji do tworzenia nowocześniej strony internetowej.

Na stronie głównej znajduje się dynamiczny suwak, sekcja ze zdjęciami prac realizowanych przez barberów, przegląd nagród i ostatnich artykułów z blogu. Także użytkownicy mogą zadać dowolne pytania do managerów barbershopu za pomocą formularzu kontaktowego. Wszystka pozostała informacja znajduje się w odpowiednich rozdziałach, do których dostać się można za pomocą rozwijanego menu.

Podany motyw rozpowszechnia się na licencji GPL 3.0. A więc możecie używać go Państwo wielokrotnie do tworzenia innych stron www. Oprócz tego tempaltka zbudowana w oparciu o Cherry Framework i Power Builder. Dzięki temu otrzymujecie Państwo różne opcji dla realizacji własnych pomysłów.

Szczegóły |  Demo

#wordpress #motywywordpress #templates #szablony

Polecane wpisy
Depozycjonowanie

Depozycjonowanie jest dosyć kontrowersyjnym tematem, nie tylko wśród osób zajmujących się na co dzień seo ale i też wśród zarówno Czytaj dalej

Windows 12 już w planach Microsoftu.

Nie minął jeszcze rok od premiery Windowsa 11, a już pojawiają się plotki na temat jego następcy. Windows 12 może Czytaj dalej

Czytaj  Po co Ci content marketing?