Czym przyciąga Świnoujście - co warto zobaczyć?
Inne

Czym przyciąga Świnoujście – co warto zobaczyć?

To najdalej wysunięte na północny-zachód polskie miasto, które położone jest aż na 44 wyspach i wysepkach. Cała okolica zachwyca niepowtarzalnym urokiem i atmosferą wypoczynku, a turystów przyciągają bardzo różnorodne atrakcje. Świnoujście, jak pokazują statystyki, przyciągają zresztą coraz szersze grono gości. W przedpandemicznym roku w miejscowości pojawiło się niemal 2,5 miliona przyjezdnych, a liczba ta uwzględnia wyłącznie wykupujących noclegi. Skąd bierze się to zainteresowanie? Co warto zobaczyć w Świnoujściu?

Czym przyciąga Świnoujście - co warto zobaczyć?
Czym przyciąga Świnoujście – co warto zobaczyć?

1. Latarnia morska i nie tylko – klimat marinistyczny

2. Militarne atrakcje – Świnoujście

3. Park zdrojowy i promenada, czyli atrakcje nie tylko dla spacerowiczów

Jeśli weźmiemy pod uwagę dostępne atrakcje Świnoujście stanowi ciekawy pomysł na wypoczynek zarówno dla rodzin, jak również paczki przyjaciół czy par szukających romantycznego nastroju. Aby się o tym przekonać, wystarczy przejrzeć nasze propozycje, a następnie skorzystać z wybranych opcji.

Latarnia morska i nie tylko – klimat marinistyczny

Będąc w Świnoujściu, podczas zwiedzania nie można zignorować latarni morskiej. To najwyższa tego typu budowla na polskim wybrzeżu i i najwyższa ceglana latarnia na świecie. Mierzy ona aż 65 metrów, a jej światło sięga ponad 45 km. Przy latarni znajduje się taras widokowy, z którego roztacza się fantastyczny widok na port morski, fort zachodni i fort wschodni. Latarnia morska w Świnoujściu mieści także Muzeum Latarnictwa i Ratownictwa Morskiego gromadzące wiele interesujących eksponatów.

Spośród akcentów marinistycznych wyróżnia się często fotografowany wiatrak będący po prostu znakiem nawigacyjnym.

Czytaj  Jak zostać modelką w Szczecinie?

Militarne atrakcje – Świnoujście

Dla miłośników historii miasta i Polski Świnoujście również przewidziało interesujące atrakcje turystyczne. Na uwagę z pewnością zasługują fortyfikacje, w tym wspomniany już wcześniej Fort Zachodni, Fort Wschodni (Fort Gerharda) oraz Fort Anioła.

W Forcie Zachodnim znajduje się Muzeum Historii Twierdzy prezentujące zbiory dotyczące historii miasta oraz stacjonujących w nim niegdyś garnizonów. W Forcie Wschodnim mieści się zaś Muzeum Obrony Wybrzeża ze zbiorem ponad 3 tysięcy eksponatów.

Park zdrojowy i promenada, czyli atrakcje nie tylko dla spacerowiczów

Rzeszę spacerowiczów i kuracjuszy przyciąga również Park Zdrojowy. To ciekawa pamiątka po pierwszym, dziewiętnastowiecznym uzdrowisku, zaprojektowanym przez jednego z najsłynniejszych ówczesnych pruskich architektów, Petera Josepha. Obecnie park zajmuje teren 58 ha i stanowi prawdziwą gratkę dla szukających ciszy i spokoju. Takich miejsc jest w Świnoujściu zresztą więcej – warto wybrać się i odkrywać je na własną rękę.

Polecane wpisy
SMMASH: Odzież, Która Oddycha Dla Twojej Wygody
Wieloletni sport, a wraz z nim - litry potu wykapanego na zawodach, salach treningowych, a także trasach biegów terenowych, przeszkodowych czy ulicznych. Wszystkie te zmagania przekonały nas, z jakimi wyzwaniami zmagają się uczestnicy (doświadczeni oraz nowicjusze) różnorodnych dyscyplin sportowych. Nasze obserwacje nie poszły na marne. Przeciwnie! Każda z nich została dogłębnie przeanalizowana, aby następnie posłużyć do opracowania, a następnie wyprodukowania nowoczesnych technologii produkcji odzieży sportowej, która ma wiarygodny wpływ na to, jak trenujesz oraz jakie wyniki osiągasz. Chcesz wiedzieć, co determinuje, że stroje SMMASH są wyjątkowe? Prezentujemy przykłady innowacyjnych metod, które w nich użyliśmy. Zobacz sam i podejmij decyzję, czy chcesz zbadać ich niezawodność - także na swojej skórze!

Wieloletni sport, a wraz z nim - litry potu wykapanego na zawodach, salach treningowych, a także trasach biegów terenowych, przeszkodowych Czytaj dalej

Czy drukowane materiały reklamowe odchodzą do lamusa?

Nie bez powodu mówi się, że reklama jest dźwignią handlu. Nawet jeśli istnieje firma, samodzielny fachowiec w danej dziedzinie, sklep, Czytaj dalej