Loreal Paris – kosmetyki do stylizacji włosów
Inne

Loreal Paris – kosmetyki do stylizacji włosów

Loreal Paris – kosmetyki do stylizacji włosów

Zadbane włosy wpływają korzystnie nie tylko na wygląd zewnętrzny, ale również na pewność siebie. Do tego celu warto używać jakościowych kosmetyków. Jednym z pomocnych produktów są odżywki do włosów. Głównymi zadaniami każdej odżywki jest nawilżenie włosów, zmiękczenie ich i ułatwienie rozczesywania. Odżywki do włosów powinny stanowić uzupełnienie systematycznej pielęgnacji włosów oraz nieodłączny element mycia głowy. Czytaj dalej!

  1. Szampony – podstawowe informacje
  2. Loreal Paris – produkty do bezpiecznego farbowania włosów
  3. Odżywki – przyjaciel Twoich włosów

Loreal jest bez wątpienia jedną z najbardziej znanych firm zajmujących się produkcją profesjonalnych kosmetyków fryzjerskich.

Loreal Paris – kosmetyki do stylizacji włosów
Loreal Paris – kosmetyki do stylizacji włosów

Szampony – podstawowe informacje

Zadbane i zdrowe włosy są marzeniem wszystkich kobiet. Trzeba jednak pamiętać, że obciążające stylizacje, zbyt częste narażanie ich na wysoką temperaturę oraz farbowanie mogą sprawić, że włosy utracą swoje naturalne piękno! W celu zadbania o pasma włosów ważne jest wybranie właściwego szamponu, który zadba o skórę głowy – w końcu to właśnie z niej wyrastają nasze włosy. W przypadku prostych, cienkich pasm, które mają skłonność do nadprodukcji łoju, doskonałe okażą się produkty o lekkiej formule, dodające objętości, nawilżające oraz regulujące wydzielanie sebum. Grube, skłonne do falowania oraz kręcenia pasma będą potrzebować silnego odżywienia i nawilżenia, a do tego substancji domykających łuski, by zapobiec nadmiernemu puszeniu.
Obecnie bardzo popularnymi produktami są naturalne szampony, bez parabenów, SLS, SLES’u oraz innych niepotrzebnych spieniaczy mogących osłabiać i podrażniać włosy. W ofercie sklepowej znajdziesz między innymi szampony do włosów blond, kręconych, przetłuszczających się, farbowanych, siwych, czy wypadających.

Loreal Paris – produkty do bezpiecznego farbowania włosów

Włosy to wizytówka każdej osoby bez względu na płeć. Gładkie, lśniące, o intensywnym odcieniu – takie włosy od razu zwracają uwagę na ulicy. Często naturalny odcień włosów różni się jednak od tego przez nas pożądanego i pomimo właściwej pielęgnacji nie wygląda on tak jak na okładkach czasopism. Warto wówczas sięgnąć po farbę do włosów i dokonać metamorfozy.
Koloryzacja włosów pomoże nam odmienić swój wygląd na krótszy bądź dłuższy okres czasu. Taki zabieg można wykonać samemu w domu albo w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Wśród produktów koloryzujących często poleca się produkty marki Loreal Paris. Farby, rozjaśniacze i tonery pomogą odmienić wygląd Twoich włosów.
Farby są dobrym sposobem na zmianę koloru włosów. Rozjaśniacz, jak nazwa wskazuje, rozjaśnia naturalny odcień pasm, z kolei toner pomaga ocieplić albo ochłodzić barwę włosów.

Czytaj  Wrocław IT: Dynamiczny rozwój sektora technologicznego we Wrocławiu

Odżywki – przyjaciel Twoich włosów

Pielęgnacja włosów to nie tylko kosmetyki. Warto również zaopatrzyć się w szczotkę, która nie będzie wyrywała dużej ilości włosów oraz będzie zapewniała wygodne rozczesywanie, co wpłynie na ich mniejsze uszkadzanie.
Podstawą świadomej pielęgnacji jest stosowanie szamponów do oczyszczania skóry głowy, zaś na pasma na całej długości – aplikacja odżywek. Warto jednak dobrać właściwą, wysokiej jakości odżywkę do włosów, a nie stosować pierwszą lepszą ze sklepu. Odżywki można podzielić na kilka kategorii (ze względu na porowatość włosów). Można znaleźć odżywki do włosów wysokoporowatych, średnioporowatych i niskoporowatych. Wyróżnia się między innymi odżywki do włosów:

  • kręconych;
  • cienkich i delikatnych;
  • suchych;
  • siwych;
  • blond.

Pomocne będą przykładowo odżywki do włosów wypadających, puszących się, zniszczonych czy z rozdwajającymi się końcówkami.
Odżywki warto stosować po każdym myciu, a w przypadku mało wymagających włosów, można ograniczyć ich użycie do jednego razu w tygodniu.

Polecane wpisy
Kolorowe Kable – szerzej nieznany producent polskiego oświetlenia, a szkoda!

Polska firma Kolorowe Kable oferuje wysokiej jakości oświetlenie, które wpływa na atmosferę w pomieszczeniach. Projektanci marki dokładają wszelkich starań, aby Czytaj dalej

ISO 27001: Klucz do Bezpieczeństwa Informacji w Erze Cyberzagrożeń
ISO 27001: Klucz do Bezpieczeństwa Informacji w Erze Cyberzagrożeń

Wykorzystanie nowoczesnych technologii w działalności przedsiębiorstwa niesie ze sobą potencjalne zagrożenia dla bezpieczeństwa informacji. Nawet pojedynczy incydent, tak jak utrata Czytaj dalej