Informatyka News

Aktualizacja zbiorcza dla Windows 7

Microsoft udostępnił duże zbiorcze uaktualnienie KB3125574 dla systemów Windows 7 oraz Windows Server 2008 R2, które zawiera wszystkie aktualizacje wydane w ciągu ostatnich pięciu lat.

Jeśli instalowaliście w ciągu ostatnich kilku lat system Windows 7, to wiecie, że zaraz po zainstalowaniu Service Packa 1 w Windows Update czekało na was znacznie więcej aktualizacji. Microsoft w końcu postanowił zrobić z tym porządek i udostępnił zbiorcze uaktualnienie zbiorcze uaktualnienie KB3125574 dla Windows 7 oraz Windows Server 2008 R2, które zawiera wszystkie łatki wydane od momentu udostępnienia SP1 do kwietnia tego roku włącznie. Aktualizację możemy więc sobie nazwać nieoficjalnym Service Pack 2.

Aktualizacja KB3125574 zawiera patche związane z bezpieczeństwem, jak i inne uaktualnienia. To oznacza, że po instalacji zbiorczej aktualizacji będziecie musieli potem instalować tylko patche wydane po kwietniu 2016 roku.

Zbiorcze uaktualnienie można zainstalować na komputerach z Windows 7 i Windows Server 2008 R2, które mają zainstalowany Service Pack 1 oraz aktualizację obsługi stosu z kwietnia 2015 roku.

Przy okazji Microsoft poinformował o zmianach związanych z dostarczaniem aktualizacji dla Windows 7 oraz Windows 8.1 (jak Windows Server 2008 R2 SP1, Windows Server 2012 i Windows Server 2012 R2). Gigant z Redmond rezygnuje z pojedynczych patchy niezwiązanych z bezpieczeństwem i od teraz będą one dystrybuowane w postaci zbiorczych aktualizacji. Tak więc w Windows Update nie znajdziecie już co miesiąc kilku łatek tego typu, a jedno uaktualnienie.

#windows7 #aktualizacjawindows

Polecane wpisy
Jak przyspieszyć komputer
Jak przyspieszyć komputer

Oto kilka sposobów, jak można przyspieszyć komputer: Jak przyspieszyć komputer Uaktualnij sprzęt: Jeśli twój komputer jest Czytaj dalej