Informatyka

10 przydatnych aplikacji na lato

Nasze smartfony, dzięki praktycznym aplikacjom, ułatwiają życie codzienne. Mogą nam pomóc i umilić czas również na wakacjach – trzeba się tylko zaopatrzyć w odpowiednie programy. Oto przegląd aplikacji, które przydadzą się podczas urlopu.

Nawigacja

Jeśli planujesz podróż samochodem w nieznane miejsce, to nawigacja będzie twoim najlepszym przewodnikiem. Najpopularniejsze są Google Maps, lecz możesz wybrać inną aplikację – zdecyduj się na tą, która najbardziej ci odpowiada. Warto dodać do niej na przykład program Janosik, w którym społeczność informuje o wypadkach i utrudnieniach na drodze.

Sky Cash

Ta aplikacja to wirtualny portfel. Możesz jej używać nie tylko na wakacjach – jest przydatna również na co dzień. Przydaje się do różnych transakcji wykonywanych bez użycia gotówki. Dzięki aplikacji Sky Cash zapłacisz za parking lub bilet w komunikacji publicznej. Nie będziesz tracić czasu na szukanie automatów i drobnych.

Rezerwacja

Nie musisz rezerwować noclegów w środku zimy. Możesz pojechać w szaloną podróż z noclegami w różnych miejscach, a łóżko na noc rezerwować przez aplikację wtedy, gdy będziesz tego potrzebować. Jednym z takich programów jest Booking.com. Zobaczysz tam również recenzje innych gości, dzięki czemu będziesz wiedział, czy wybierasz dobry hotel.

Spotify

Ta aplikacja również sprawdzi się przez cały rok. Jednak w wakacje mamy więcej wolnego czasu i możemy go przeznaczyć na rozrywkę. Spotify to aplikacja do słuchania muzyki. Możesz wybierać spośród tysięcy artystów i stylów muzycznych. Nie musisz przed wyjazdem zapychać pamięci telefonu, żeby potem stwierdzić, że jednak czegoś brakuje – wszystko jest dostępne online! A zaoszczędzoną pamięć przeznacz na zdjęcia!

Fajne fotki

Na urlopie robimy o wiele więcej zdjęć. Chcemy się również podzielić nimi ze znajomymi i rodziną. Niezawodne aplikacje do tego to Instagram i Facebook. Może to nic odkrywczego, ale zdjęcia poprawione filtrami z Instagramu prezentują się dużo lepiej. Można go automatycznie połączyć z Facebookiem, dzięki czemu fotka ukaże się znajomym, którzy nie używają Instagramu.

Czytaj  Jak zoptymalizować Windows 11

Moon+Reader

Na plaży czy w podróży będziemy mieć czas na czytanie książek. Zabieranie na wyprawę kilku powieści może się okazać niewygodne. Z pomocą przyjdzie czytnik e-booków lub odpowiednia aplikacja na telefon. Moon+Reader umożliwia czytanie cyfrowych wersji książek w różnych formatach. Zapamiętuje, w którym miejscu skończyliśmy lekturę i umożliwia zaznaczanie stron zakładkami.

Prognoza pogody

Aby dobrze zaplanować czas, warto wiedzieć, jakiej pogody mamy się spodziewać. Jeśli nie jedziesz do ciepłych krajów, gdzie upały są gwarantowane, to powinieneś pobrać aplikację pogodową. Najpopularniejsza to AccuWeather, której prognozy są dobrze opracowane i rzadko mijają się z rzeczywistością.

Connect

Jak odnaleźć znajomych? Wysyłać to wszystkich smsy lub wiadomości na FB? Lepiej w ten sytuacji sprawdzi się Connect. Użytkownicy logują się w aplikacji, dzięki czemu możemy na mapce zobaczyć, gdzie aktualnie się znajdują. Można też wrzucać tam zdjęcia, dzielić się linkami i krótkimi wpisami. To doskonałe rozwiązanie, gdy wybierasz się na wakacje z dużą grupą znajomych.

TripAdvisor

Skąd wiedzieć, gdzie w obcym mieście dostaniemy smaczny i tani obiad? Gdzie pójść na drinka? Tych informacji udzielą nam użytkownicy aplikacji TripAdvisor. Ten program zawiera recenzje i wskazówki zamieszczane przez zwykłych ludzi. Z ich wypowiedzi dowiemy się, czy w dane miejsce warto się udać. Aplikacja udostępnia także wyszukiwanie w pobliżu – pokieruje nas do najbliższej restauracji, baru, a także muzeum.

Mapa nieba

Pewnie nie raz leżałeś latem pod rozgwieżdżonym niebem, patrzyłeś na nie i zastanawiałeś, jak nazywają się poszczególne gwiazdy i konstelacje. W XXI wieku także podczas obserwowania nieba można wesprzeć się możliwościami swojego smartfona. Ściągnij jedną z aplikacji przedstawiających mapę nieba i baw się w astronoma!

Polecane wpisy
Jak skanować komputer w poszukiwaniu wirusów
Jak skanować komputer w poszukiwaniu wirusów

Jak skanować komputer w poszukiwaniu wirusów Wirusy komputerowe to złośliwe oprogramowanie, które może powodować różne szkody, w tym uszkodzenie danych, Czytaj dalej