Wzrost znaczenia on-page SEO - naturalne wyniki wyszukiwania
Baza wiedzy Informatyka Pozycjonowanie

Wzrost znaczenia on-page SEO – naturalne wyniki wyszukiwania

Eksperci w dziedzinie pozycjonowania zauważają, że coraz mniejsze znaczenie ma wskaźnik Page Rank danej strony. Zmienna ta nie jest już aktualizowana, i to od dobrych kilku miesięcy. PR to jeden z elementów tzw. off-page SEO, czyli czynników nie związanych bezpośrednio z samą stroną (czyli jej zawartością oraz kodem), które mają wpływ na pozycję na liście wyników wyszukiwania. W związku z tym, powinniśmy zająć się poprawną optymalizacją samej witryny – tutaj zwykle sami mamy na wszystko wpływ. Poniżej wymienię najważniejsze plusy, jakie wynikają z optymalnego on-page SEO.

Wzrost znaczenia on-page SEO - naturalne wyniki wyszukiwania
Wzrost znaczenia on-page SEO – naturalne wyniki wyszukiwania

4 najważniejsze korzyści z posiadania dobrze zoptymalizowanej strony:

  1. Doskonała widoczność w wynikach lokalnych. Pamiętajmy o pozycjonowaniu na frazy, w których zawiera się nazwa naszej okolicy (nieważne, czy jest to miasto, region, czy też dzielnica większej aglomeracji). Oczywiście dużo niesie też oznaczenie naszej siedziby na Google Maps, jak też stworzenie profilu biznesowego w zakładce poświęconej firmom i przedsiębiorcom (Google Moja Firma). Wstawmy też mapkę na naszej stronie – będzie to korzyść i dla klienta (ułatwi planowanie trasy dojazdu), i dla poprawy pozycji w wynikach.
  2. Optymalizacja to także działania marketingowe – ma przewagę nad tradycyjnymi kosztownymi kampaniami – jest zdecydowanie tańsza, często przy porównywalnym efekcie. Pamiętajmy o doborze właściwych słów kluczowych oraz o wkomponowaniu ich w treść samej witryny. Budżet na stworzenie tekstów jest z pewnością wielokrotnie mniejszy niż wydatki na link building (przy czym wcale nie uważamy, że ten drugi jest całkowicie zbędny!), a rezultat może być podobny.
  3. Trwałe efekty optymalizacji. W przypadku zdobywania linków przychodzących, część odnośników może zostać usunięta z indeksu. Dzieje się tak na przykład w sytuacji, gdy katalog stron zostaje zamknięty i przestaje istnieć (np. właściciel domeny nie opłacił jej przedłużenia).
  4.  Zwięzłość procesu w czasie – optymalizując stronę w poprawny sposób, oszczędzamy sobie wiele godzin, które byśmy musieli przeznaczyć na rozmaite działania pozycjonerskie.
Czytaj  Komenda na pokazanie FPS i ping w CS:GO

#on-page

Polecane wpisy
Formy inwestowania przykłady
Formy inwestowania przykłady

Oto kilka przykładów różnych form inwestowania: Formy inwestowania przykłady Inwestowanie w akcje: Zakup udziałów w spółkach Czytaj dalej

Pozyskiwanie linków zwrotnych

Jednym z najbardziej popularnych sposobów na generowanie ruchu na stronach internetowych są tzw. linki zwrotne (backlinki). Są to linki z Czytaj dalej