Baza wiedzy Informatyka Windows 10

Wyłączenie aktualizacji do Windows 10

Jeśli jesteś użytkownikiem Windowsa 7 lub 8.1 i nie chcesz już dłużej otrzymywać denerwujących powiadomień o możliwości darmowej aktualizacji do systemu Windows 10 mamy dla Ciebie dobrą informację. Dzięki nowemu narzędziu, teraz możesz wyłączyć te powiadomienia na zawsze za pomocą jednego kliknięcia. Darmowe narzędzie Never 10 opracowane przez Steve’a Gibsona, twórcę i założyciela Gibson’s Research umożliwia bardzo proste oraz permanentne wyłączenie powiadomień i możliwości aktualizacji, dopóki użytkownik nie zadecyduje inaczej.
W porównaniu do innych opracowanych i podobnych narzędzi, Never 10 ma przewagę, gdyż użytkownik, który jednak zdecyduje się kiedyś zaktualizować swój system do Windows 10, może to zrobić w każdej chwili za pomocą tego narzędzia jednym kliknięciem przywracając poprzednie ustawienia. Never 10 umożliwia zatem użytkownikowi łatwą kontrolę nad procesem aktualizacji do Windows 10.
never10_1
Po uruchomieniu programu, klikamy opcję “Disable Win10 Upgrade”, zamykamy program i uruchamiamy komputer ponownie. Never 10 nie instaluje niczego w systemie na którym zostaje uruchomiony, modyfikuje tylko odpowiednie wartości w gałęziach rejestru:
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Gwx
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate
Z racji tego, iż narzędzie Never 10 modyfikuje wartości rejestru, może on być wykrywany jako szkodliwy (tzw. false positives) przez niektóre oprogramowania antywirusowe. Przykładową analizę narzędzia Never 10 przez serwis VirusTotal obejrzycie pod tym adresem:
Najnowszą wersję narzędzia Never10 możecie pobrać stąd (81 KB):
https://www.grc.com/files/never10.exe
 
Więcej informacji technicznych w języku angielskim dotyczących Never 10 znajdziecie tutaj:
Natomiast jeśli nie ufacie żadnym darmowym programom, których kod źródłowy nie został opublikowany, jako bardziej zaawansowani użytkownicy możecie skorzystać z ręcznego sposobu wyłączenia aktualizacji do Windows 10, opisanego przez sam Microsoft:
https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/3080351
Polecane wpisy
Jak zarobić 1000 zł dziennie
Jak zarobić 1000 zł dziennie

Istnieje wiele sposobów na zarabianie pieniędzy, ale zarabianie 1000 zł dziennie może być wyzwaniem, szczególnie jeśli nie posiadasz dużej kwoty Czytaj dalej

1 KOMENTARZ

Możliwość komentowania została wyłączona.