Baza wiedzy Informatyka Windows 10

Jak pobrać ISO Windows 10

Aby pobrać plik ISO bądź wykonać nośnik instalacyjny wystarczy wejść na stronę:

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

Po wejściu na stronę musimy upewnić się, że mamy zgraną całą zawartość dysku, na którym będziemy instalować Windows 10. Warto zaopatrzyć się w płytę DVD bądź tak jak ja nie lubicie marnować pieniędzy i dbacie o środowisko można wybrać instalację z pendrive, (co najmniej 4GB).

Ze strony pobierzemy program o nazwie „narzędzia do tworzenia nośnika”(Media Creation Tool), które dostępne jest oczywiście w dwóch wersjach zależnie od architektury procesora, czyli 32 bitowej i 64 bitowej.

1

Na pierwszym kroku musicie zdecydować, jaką wolicie metodę uaktualnienie czy może jednak nośnik instalacyjny.

2W kolejnym kroku program zapyta nas o język, wersję i architekturę. Do wyboru mamy Windows 10 w wersji Home i Pro oraz ich wersję N. Obojętnie, jakie pobierzecie narzędzie dostępne będą obie architektury do pobrania.

3

W tym kroku program zapyta się nas czy chcemy od razu wykonać botowalny pendrive czy też wolimy plik ISO. Ja wybrałem botowany pendrive, lecz wcześniej pobrałem wersję Home 32 bitową na inny komputer i wszystko poszło gładko. Po wybraniu zapisu ISO program zapyta nas gdzie ma to zrobić i przejdzie do pobierania pliku ISO., Lecz jeżeli wybierzemy „Dysk flash USB” zobaczymy ten ekran.

4

Zalecam odłączyć pozostałe pamięci masowe i wybór będzie dość prosty jak na powyższym zrzucie ekranowym. I przejdziemy do ostatniej czynności.

5

Czyli oczekiwania na pobranie systemu.

Polecane wpisy
Komenda na licznik FPS CS:GO
Komenda na licznik FPS CS:GO

Aby wyświetlić licznik FPS (ilość klatek na sekundę) w grze CS:GO, możesz użyć następującej komendy: Komenda Czytaj dalej