Pozycjonowanie

Wizytówka firmowa w Google – promocja lokalnego biznesu

Masz firmę o zasięgu lokalnym i chcesz wypromować ją w sieci? Usługi takie, jak Mapy Google, serwis społecznościowe G+, czy też Google Moja Firma, to doskonały sposób na poprawienie widoczności firmowej strony www oraz na zaistnienie w świadomości użytkowników z danego rejonu. Tworząc wizytówkę w Google Business, możesz podać dane adresowe, numery telefonów, godziny otwarcia, a nawet orientacyjny cennik oferowanych przez Ciebie usług lub produktów. Umieszczenie siedziby na mapie pozwoli odbiorcy na to, by znalazł on trasę dojazdu z dowolnego miejsca. Innym bardzo ważnym elementem serwisu jest możliwość umieszczania opinii przez klientów firm oraz oceny poziomu usług i obsługi zamówień.

Od niedawna gwiazdki widoczne także w reklamach AdWords

Ostatnio Google wprowadziło nową funkcjonalność w swoich płatnych kampaniach reklamowych – jeśli właściciel strony firmowej zdecyduje się na promocję za pośrednictwem AdWords, gwiazdki z formularza oceny firmy pojawią się w wynikach tego typu reklam. Te dodatkowe opcje dotyczą też wyników wyszukiwani mobilnych (jedna z najważniejszych wyszukiwarek na świecie chwali się, że wyniki wyglądają identycznie zarówno dla komputerów stacjonarnych i przenośnych, jak też dla smartfonów i tabletów. Oczywiście nie musimy koniecznie inwestować w płatne reklamy – wystarczy odpowiednie pozycjonowanie (tak aby być w TOP 5 czy nawet TOP 10). Niezależnie od obranej przez nas strategii promocyjnej, zawsze jednak opłaci się skorzystać z możliwości, jakie oferuje usługa Google Business. Zdobywamy wówczas linki z zaufanych stron, a co za tym idzie nasza firmowa e-wizytówka zyskuje znacznie lepszą reputację. Poza tym, nasza firma będzie widoczna na mapie okolicy dla każdego użytkownika. Wysokie oceny w opiniach klientów będą świadczyć o zaufaniu, jakim darzą nas dotychczasowi odbiorcy, co przełoży się na większą wiarygodność w oczach potencjalnych, czyli przyszłych klientów.

Polecane wpisy
Pozycjonowanie stron internetowych za darmo

Istnieje wiele możliwości pozycjonowania stron za darmo, oto kilka przykładów: Optymalizacja treści - jednym z najważniejszych sposobów na pozycjonowanie stron Czytaj dalej