Pozycjonowanie

Programy partnerskie dla blogów

Zarabianie na programach partnerskich jest możliwe, ale pod warunkiem, że blog, na którym chcemy zarabiać spełnia kilka warunków. Przede wszystkim musi być na nim duży ruch – idealnie byłoby, gdyby sporą część stanowili lojalni czytelnicy, którzy darzą nas zaufaniem i chętnie kupią polecane przez nas produkty. Ale równie ważne jest dopasowanie produktów, które polecamy do ich zainteresowań, czyli dobranie programów partnerskich tak, by pasowały tematycznie do bloga.

W poszukiwaniu programów do moich zarabiających blogów z różnych kategorii tematycznych zarejestrowałam się w większości największych sieci afiliacyjnych (Webepartners, Netsales, Salesmedia, Tradedoubler, Bankier, ComperiaLead, Ads4books) i przeczesałam Internet w poszukiwaniu tych programów, które nie są zrzeszone w sieciach. Okazuje się, że niemal do każdej tematyki bloga można dobrać programy partnerskie – trzeba tylko wymyślić taki sposób promowania produktów czy usług, który sprawi, że czytelnicy pozwolą nam zarobić. A to jest niestety najtrudniejsze i wymaga – moim zdaniem – wielu miesięcy eksperymentów i prób.

Blogi podzieliłam na kilka kategorii tematycznych, choć na pewno wszystkich nie udało mi się uwzględnić.

 1. Blogi o dzieciach – na takim blogu promować można ubranka i zabawki dla dzieci, najwięcej sklepów z takimi produktami znajdziesz w sieci Webepartners, kilka zdarza się także w Salesmedia i Tradedoubler.
 2. Blogi o jedzeniu – artykuły do promowania na takich blogach to np. akcesoria kuchenne, ale także sklepy z kawą, herbatą, winem, żywnością, w tym żywnością ekologiczną, a nawet supermarkety internetowe. Najwięcej ofert w sieci Webepartners, warto zajrzeć też do Salesmedia, bo tam znajdziemy program serwisu do zamawiania jedzenia Pizzaportal.
 3. Blogi o wnętrzach, domu – znów największy wybór w Webepartners (sklepy z wyposażeniem wnętrz, dodatkami, ale także z grzejnikami, oświetleniem, meblami). W Tradedoublerze z kolei jest PP Leroy Merlin i Home&You – dwóch znanych marek, których nie ma w innych sieciach.
 4. Blogi podróżnicze – na takich blogach promować można sklepy z akcesoriami turystycznymi (Webepartners), wyszukiwarki tanich lotów czy hoteli (Salesmedia, Tradedoubler). W tym ostatnim znajdziemy też programy kilku popularnych hoteli (np. Hilton czy Ibis). Poza sieciami afiliacyjnymi działają programy partnerskie Esky.pl, Sky4Fly, HRS.pl
 5. Blogi o sporcie – wiem, że sport to zbyt ogólne pojęcie, bo co innego promować będziemy na blogu o rowerach, a co innego jeśli piszemy o bieganiu, ale najogólniej mówiąc, szukałabym dla takiego bloga sklepów z odzieżą i obuwiem sportowym (Webepartners), akcesoriami sportowymi, sprzętem fitness (znowu Webepartners). Z niezrzeszonych w sieciach programów partnerskich można zapisać się do Bet-at-home i promować zakłady sportowe.
 6. Blogi o elektronice, technologiach – tu możliwości jest sporo, właściwie we wszystkich sieciach. W Webepartners znajdują się sklepy ze sprzętem AGD i RTV, audio i telefonami komórkowymi, a także program partnerski sieci PLAY, w Salesmedia promować możemy takie marki jak MediaMarkt, Saturn, Vobis, w Tradedoublerze również MediaMarkt, Komputronik, Agito, RTV Euro AGD, Saturn i sieci komórkowe: Play, Orange, Nju Mobile, T-mobile. W sieci Bankier mamy programy Play, T-mobile, Virgin Mobile, a w ComperiaLead – Orange.
 7. Blogi o finansach, biznesie – tu także ogromne możliwości, bo promować możemy kredyty, pożyczki, konta osobiste, konta firmowe, karty kredytowe, lokaty, ubezpieczenia. Warto zarejestrować się przede wszystkim w Bankierze i ComperaLead, gdzie wybór tych produktów jest największy, choć w pozostałych sieciach także coś się znajdzie. W Webepartners znajdziemy ponadto sklepy z gadżetami reklamowymi czy usługi pozycjonowania. Jeśli chodzi o inne programy, które można zaliczyć do kategorii „biznes” to może to być Freshmail. Same banki też często płacą za promowanie ich ofert, bez konieczności przystępowania do sieci afiliacyjnej (taki program partnerski ma np. mBank).
 8. Blogi o edukacji – zarobić na edukacji nie jest łatwo, ale i tu znajdzie się coś do promowania. Kursy ESKK są w Salesmedia, Tradedoubler i ComperiaLead, a w tych dwóch ostatnich także szkoła nauki angielskiego. Poza sieciami afiliacyjnymi w kategorii edukacja działają programy partnerskie Interkursy oraz eMentor.
 9. Blogi o zdrowiu – tu do polecania mamy przede wszystkim soczewki kontaktowe i okulary (Webepartners, Salesmedia, Tradedoubler) oraz suplementy diety i specyfiki na powiększenie biustu (Netsales). W tej kategorii działa też sporo programów poza głównymi sieciami afiliacyjnymi: CashInPills.com, Nutriprofits.com, Intymnosc.pl, Spirulina.pl, Feromony.pl.
 10. Blogi o książkach – najbardziej znane księgarnie znajdziemy w Salesmedia (Empik, Merlin, Matras, Lideria) oraz w Ads4Books – to sieć afiliacyjna tylko z programami księgarni. Rejestrując się w Tradedoublerze znajdziesz wśród dostępnych programów Matrasa i Merlina. Książki można promować też korzystając z programów poza sieciami afiliacyjnymi – np. PP Helion oraz Złote Myśli.
 11. Blogi o rękodziele – nie jest lekko, ale i dla miłośników hand made coś się znajdzie – sklep z półproduktami do tworzenia biżuterii oraz sklep z artykułami dla rękodzielników na platformie Webepartners.
 12. Blogi o modzie – sklepów z ubraniami jest dużo – największy wybór na Webepartners i Salesmedia. Poza sieciami można skorzystać z PP Answear.com oraz Crocs.
 13. Blogi o urodzie – sklepy z kosmetykami dostępne są na Webepartners, Salesmedia, a w ComperiaLead i Tradedoublerze znajdziemy między innymi AVON. Poza sieciami można wziąć udział w programie partnerskim sklepu LadyMakup.
 14. Blogi o motoryzacji – oferta nie jest niestety bogata, promować możemy głównie jazdy próbne, największy wybór na ComperiaLead, Bankier i Netsales.
Czytaj  Sitemap.xml

Na liście blogów nie umieściłam blogów tzw. „lifestylowych” – na takich blogach polecać można wszystko, od serwisów z zakupami grupowymi (duży wybór na Salesmedia), po konkursy (przoduje w nich Netsales), serwis randkowy (znowu Netsales) po wszystko to, co polecamy na innych blogach, jeśli tylko będzie pasować nam tematycznie.

Mam nadzieję, że moja lista przyda Wam się w zwiększaniu przychodów ze swoich blogów.

Polecane wpisy
Czynniki rankingowe Google

Prawdopodobnie już wiesz, że Google wykorzystuje około 200 czynników w swoim algorytmie pozycjonującym. Niektóre są sprawdzone, niektóre kontrowersyjne, a inne Czytaj dalej

System wymiany linków – czy to już Black Hat Seo?

Firmy, które zajmują się świadczeniem usług takich jak pozycjonowanie stron, potrafią omamić klienta perspektywą trafienia do TOP10 nawet w.. 14 Czytaj dalej