Pozycjonowanie

Pluginy do wordpress a pozycjonowanie strony w wyszukiwarkach

Czy słyszałeś o RSS Feed?

RSS oznacza Really Simple Syndication. Każdy blog zbudowany w oparciu o WordPress posiada automatycznie wbudowany RSS feed. Odpowiednio go wykorzystując, uzyskujesz kolejny sposób na stworzenie linków do strony i w ten sposób na lepsze pozycjonowanie strony w wyszukiwarkach, dotarcie do szerszego kręgu użytkowników internetowych oraz umożliwiasz zainteresowanym osobom subskrybowanie bloga i pozostanie na bieżąco ze zmieniającą się na nim treścią.

Feed do twojego bloga, czy strony znajdziesz klikając na żółty kwadracik umieszczony w prawym rogu paska twojej przeglądarki.

Aby jednak w pełni skorzystać z możliwości, jakie daje RSS feed, trzeba się trochę napracować i zgłosić feed do różnego rodzaju katalogów w Internecie. W ten sposób Google, Yahoo, Bing, które stale przeszukują takie zbiory, indeksują twój feed. Takich katalogów jest sporo.

Czy masz czas na ręczne i żmudne wpisywanie twoich Feeds do takich miejsc?

Ja wolę automatyzować działania, tam, gdzie jest to możliwe i czas, jaki zaoszczędzam przeznaczyć na podejmowanie strategicznych i innych bardziej opłacalnych decyzji.
Taką automatyzację oraz wpływ na lepsze pozycjonowanie twojej strony zapewniają 3 doskonałe pluginy do wordpress.

1. RSS Footer – to darmowy plugin do wordpress. Dzięki tej wtyczce masz możliwość dodania linku prowadzącego do twojego bloga, który wyświetli się w twoim RSS Feed. Możesz wybrać, czy link ma być dodany w Feed na początku każdego posta, czy na końcu oraz, skonfigurować wygląd takiego linku. Gdy zgłosisz następnie swój feed w odpowiednich katalogach, np. feedage.com, to masz darmowy sposób na lepsze pozycjonowanie strony w wyszukiwarkach.

2.    RSS Bomber – to typowy plugin do wordpress. Wtyczka ta po zainstalowaniu, tworzy nowy feed do każdego opublikowanego przez ciebie posta czy strony.

Zalety:

 • Zamiast jednego ogólnego feed do bloga, masz za każdym razem kolejny, nowy feed, który możesz następnie zgłosić do zbiorów RSS.
 • Otrzymasz email informujący cię o utworzeniu nowego Feed i z linkiem do tego Feed.
 • Wtyczkę tą możesz zainstalować na nieograniczonej ilości twoich domen.
Czytaj  SmartContext – reklama kontekstowa w boksach i linkach

Minusem jest to, że:

 • Wtyczka ta działa tylko z WordPress, więc jeśli masz strony zbudowane na innych platformach, to to rozwiązanie nie zadziała.
 • Musisz ręcznie sam(a) zgłaszać utworzony feed do zbiorów feed, tak, aby miało to wpływ na lepsze pozycjonowanie strony w wyszukiwarkach.

Ta wtyczka do wordpress jest odpłatna, jej obecna cena wynosi $67, ale jest sposób na kupienie jej o $20 taniej za $47 ;).

Aby skorzystać z tej możliwości, po otworzeniu strony głównej, wyjdź z niej, wówczas wyskoczy dodatkowe okienko z informacją o tym bonusie i dalszymi instrukcjami jak go uzyskać ;).
W cenie są wliczone wszystkie dalsze aktualizacje wtyczki, zestaw filmów video do instalacji wtyczki i rzetelny raport na temat SEO.

3. Web Traffic Genius RSS Plugin. To oprogramowanie funkcjonuje zarówno z blogami i stronami zbudowanymi w oparciu o WordPress jak i z innymi blogami czy stronami zbudowanymi w oparciu o inne platformy. Odnośnie wordpressa, to tak jak każdą inną wtyczkę, instalujesz ją na serwerze, a następnie konfigurujesz ją w kokpicie bloga strony czy strony.

Zalety Pluginu Web Traffic Genius:

 • Za każdym razem, gdy publikujesz nowy wpis na blogu czy tworzysz nowe strony statyczne, oprogramowanie tworzy dodatkowe feedy i automatycznie je wysyła do ponad 50 zbiorów (w przypadku niektórych musisz utworzyć swoje konto użytkownika, ale robisz to tylko raz na początku).
 • Możliwość zbudowania feedów do wszystkich wpisów na blogu, które zostały opublikowane przed zainstalowaniem wtyczki i następnie ustawić ich stopniowe wysyłanie do katalogów RSS.
 • W nazwie utworzonego feed używany jest tytuł twojego wpisu czy nowo opublikowanej strony, co jest dodatkową zaletą w zakresie SEO.
 • Budujesz Ranking dla twojej strony tzw. Page Rank.
 • Automatycznie budujesz kolejne linki do strony wpływające na wyższe pozycjonowanie strony czy bloga w wyszukiwarkach.
 • Zwiększasz ekspozycję swojej strony czy bloga w Internecie i zwiększasz możliwość uzyskania więcej wizyt do strony.
 • Uzyskujesz licencję na zainstalowanie oprogramowania na nieograniczonej ilości posiadanych przez ciebie domen.
 • Zaoszczędzasz wiele godzin na ręcznym budowaniu linków.
 • Kompatybilność z PC, Mac i każdym systemem operacyjnym.
Czytaj  Pozycjonowanie sklepów internetowych on-page SEO i off-page SEO.

Oprogramowanie to jest odpłatne, jego obecna cena wynosi $57, ale uzyskujesz dostęp do wszystkich kolejnych aktualizacji, otrzymujesz pełny zestaw filmów video, pokazujących krok po kroku proces instalacji, a także szereg bonusów, w tym, dodatkowe oprogramowanie pozwalające na tworzenie feed do stron, które nie są wyposażone automatycznie w feed.

Polecane wpisy
Najnowsze metody pozycjonowania stron internetowych w 2023 roku
Najnowsze metody pozycjonowania stron internetowych w 2023 roku

Najnowsze metody pozycjonerskich w 2023 roku Rynek pozycjonerski zmienia się dynamicznie, a specjaliści SEO muszą cały czas dostosowywać swoje strategie Czytaj dalej

Jak pozycjonować stronę w Google za darmo
Jak pozycjonować stronę w Google za darmo

Pozycjonowanie strony w Google za darmo może być trudne, ale istnieje kilka metod, które możesz zastosować, aby zwiększyć widoczność swojej Czytaj dalej