Pozycjonowanie

Pluginy do wordpress a pozycjonowanie strony w wyszukiwarkach

Czy słyszałeś o RSS Feed?

RSS oznacza Really Simple Syndication. Każdy blog zbudowany w oparciu o WordPress posiada automatycznie wbudowany RSS feed. Odpowiednio go wykorzystując, uzyskujesz kolejny sposób na stworzenie linków do strony i w ten sposób na lepsze pozycjonowanie strony w wyszukiwarkach, dotarcie do szerszego kręgu użytkowników internetowych oraz umożliwiasz zainteresowanym osobom subskrybowanie bloga i pozostanie na bieżąco ze zmieniającą się na nim treścią.

Feed do twojego bloga, czy strony znajdziesz klikając na żółty kwadracik umieszczony w prawym rogu paska twojej przeglądarki.

Aby jednak w pełni skorzystać z możliwości, jakie daje RSS feed, trzeba się trochę napracować i zgłosić feed do różnego rodzaju katalogów w Internecie. W ten sposób Google, Yahoo, Bing, które stale przeszukują takie zbiory, indeksują twój feed. Takich katalogów jest sporo.

Czy masz czas na ręczne i żmudne wpisywanie twoich Feeds do takich miejsc?

Ja wolę automatyzować działania, tam, gdzie jest to możliwe i czas, jaki zaoszczędzam przeznaczyć na podejmowanie strategicznych i innych bardziej opłacalnych decyzji.
Taką automatyzację oraz wpływ na lepsze pozycjonowanie twojej strony zapewniają 3 doskonałe pluginy do wordpress.

1. RSS Footer – to darmowy plugin do wordpress. Dzięki tej wtyczce masz możliwość dodania linku prowadzącego do twojego bloga, który wyświetli się w twoim RSS Feed. Możesz wybrać, czy link ma być dodany w Feed na początku każdego posta, czy na końcu oraz, skonfigurować wygląd takiego linku. Gdy zgłosisz następnie swój feed w odpowiednich katalogach, np. feedage.com, to masz darmowy sposób na lepsze pozycjonowanie strony w wyszukiwarkach.

2.    RSS Bomber – to typowy plugin do wordpress. Wtyczka ta po zainstalowaniu, tworzy nowy feed do każdego opublikowanego przez ciebie posta czy strony.

Zalety:

 • Zamiast jednego ogólnego feed do bloga, masz za każdym razem kolejny, nowy feed, który możesz następnie zgłosić do zbiorów RSS.
 • Otrzymasz email informujący cię o utworzeniu nowego Feed i z linkiem do tego Feed.
 • Wtyczkę tą możesz zainstalować na nieograniczonej ilości twoich domen.
Czytaj  Po co Ci content marketing?

Minusem jest to, że:

 • Wtyczka ta działa tylko z WordPress, więc jeśli masz strony zbudowane na innych platformach, to to rozwiązanie nie zadziała.
 • Musisz ręcznie sam(a) zgłaszać utworzony feed do zbiorów feed, tak, aby miało to wpływ na lepsze pozycjonowanie strony w wyszukiwarkach.

Ta wtyczka do wordpress jest odpłatna, jej obecna cena wynosi $67, ale jest sposób na kupienie jej o $20 taniej za $47 ;).

Aby skorzystać z tej możliwości, po otworzeniu strony głównej, wyjdź z niej, wówczas wyskoczy dodatkowe okienko z informacją o tym bonusie i dalszymi instrukcjami jak go uzyskać ;).
W cenie są wliczone wszystkie dalsze aktualizacje wtyczki, zestaw filmów video do instalacji wtyczki i rzetelny raport na temat SEO.

3. Web Traffic Genius RSS Plugin. To oprogramowanie funkcjonuje zarówno z blogami i stronami zbudowanymi w oparciu o WordPress jak i z innymi blogami czy stronami zbudowanymi w oparciu o inne platformy. Odnośnie wordpressa, to tak jak każdą inną wtyczkę, instalujesz ją na serwerze, a następnie konfigurujesz ją w kokpicie bloga strony czy strony.

Zalety Pluginu Web Traffic Genius:

 • Za każdym razem, gdy publikujesz nowy wpis na blogu czy tworzysz nowe strony statyczne, oprogramowanie tworzy dodatkowe feedy i automatycznie je wysyła do ponad 50 zbiorów (w przypadku niektórych musisz utworzyć swoje konto użytkownika, ale robisz to tylko raz na początku).
 • Możliwość zbudowania feedów do wszystkich wpisów na blogu, które zostały opublikowane przed zainstalowaniem wtyczki i następnie ustawić ich stopniowe wysyłanie do katalogów RSS.
 • W nazwie utworzonego feed używany jest tytuł twojego wpisu czy nowo opublikowanej strony, co jest dodatkową zaletą w zakresie SEO.
 • Budujesz Ranking dla twojej strony tzw. Page Rank.
 • Automatycznie budujesz kolejne linki do strony wpływające na wyższe pozycjonowanie strony czy bloga w wyszukiwarkach.
 • Zwiększasz ekspozycję swojej strony czy bloga w Internecie i zwiększasz możliwość uzyskania więcej wizyt do strony.
 • Uzyskujesz licencję na zainstalowanie oprogramowania na nieograniczonej ilości posiadanych przez ciebie domen.
 • Zaoszczędzasz wiele godzin na ręcznym budowaniu linków.
 • Kompatybilność z PC, Mac i każdym systemem operacyjnym.
Czytaj  Wtyczki do RODO w WordPressie

Oprogramowanie to jest odpłatne, jego obecna cena wynosi $57, ale uzyskujesz dostęp do wszystkich kolejnych aktualizacji, otrzymujesz pełny zestaw filmów video, pokazujących krok po kroku proces instalacji, a także szereg bonusów, w tym, dodatkowe oprogramowanie pozwalające na tworzenie feed do stron, które nie są wyposażone automatycznie w feed.

Polecane wpisy
Formy promocji produktu w sieci

Internetowego przysposobienia reklamowego ciąg dalszy. Tym razem przyjrzyjmy się, jakie możliwości daje nam sieć, gdy chodzi o promocję naszych produktów Czytaj dalej

Czy kupowanie linków to dobry pomysł?

Ostatnie doniesienia z Rosji pokazują, ze tamtejsza wyszukiwarka Yandex w minionych dniach usunęła z indeksu kilkaset stron internetowych. Dlaczego? Właściciele Czytaj dalej

Google “prawo do bycia zapomnianym”

Koncern Google zaczął w tym tygodniu, na żądanie użytkowników, usuwać z wyników podawanych przez jego wyszukiwarkę niektóre pozycje, stosując się Czytaj dalej

Spadek ruchu na stronie, ale nie pozycji

Nie raz można spotkać się ze doniesieniami m.in. na forach, że kogoś strona nie otrzymała kary od Google, jest wciąż Czytaj dalej

Social media a pozycjonowanie

Mówi się, że zajęcie miejsca na pierwszej stronie wyników Google niekoniecznie ma związek z obecnością w mediach społecznościowych. Jak jest Czytaj dalej

Czynniki rankingowe Google

Prawdopodobnie już wiesz, że Google wykorzystuje około 200 czynników w swoim algorytmie pozycjonującym. Niektóre są sprawdzone, niektóre kontrowersyjne, a inne Czytaj dalej

Udostępnij wpis: