Informatyka News Pozycjonowanie

Optymalizacja elementów graficznych na stronie – dlaczego jest ważna?

Mówi się żartobliwie, że boty wyszukiwarki Google nie mają aż tak dobrze rozwiniętego zmysłu wzroku, jak człowiek. Istotne jest w tym przypadku zamieszczanie kodów „alt” obrazka. Dla przykładu, jeśli mamy np. kwiaciarnię i umieszczamy na łamach strony zdjęcie bukietu róż, lepiej otagować fotkę jako „bukiet” niż zwykły „img028”.Ddzięki temu, grafika wyświetli się w Google przy podaniu tej frazy. W dzisiejszym tekście zajmiemy się fenomenem infografik oraz poradami SEO w ich kontekście.

Kultura obrazkowa online – popularność infografik

Większość ludzi jest wzrokowcami i z tego powodu łatwiej im przyswoić ilustrację z odrobiną tekstu, niż dłuższe akapity z mnóstwem nieistotnej treści. Infografiki pojawiły się kilka lat temu i cały czas zdobywają coraz większa popularność w wielu rozmaitych dziedzinach. Także w takich branżach, w których bardzo istotne jest zajęcie jak najwyższych pozycji w Google. co należy więc zrobić w przypadku naszych grafik, by pojawiły się tam odpowiednio wysoko?

Z optymalizacją infografik jest identycznie, jak z tego typu działaniami w przypadku zwykłych zdjęć. Pamiętamy o odpowiedniej nazwie dla obiektu (powyższy przykład z kwiatami i losową nazwą pliku świetnie to ilustruje). Nazwa zwykle składa się ze słów kluczowych; jak najbardziej możemy użyć tu łączników „-” lub podkreślników „_”. Kolejny element to zdefiniowanie ALT-tagu dla obrazka – znacznik ten ma zawierać słowa kluczowe. Nie możemy też zapomnieć o podpisie obrazu, a także o ścieżce pliku. Jeśli chodzi o inne szczegóły techniczne, warto zwrócić uwagę na rozdzielczość pliku. Infografika ma się przede wszystkim szybko ładować, ale jednocześnie być czytelna dla internautów. Zwykle maksymalne zalecane parametry to 1200×1200 pikseli, jednak dla wyszukiwarki powinniśmy też zamieścić miniaturę obrazka.

Pamiętajmy też, że pozycjonowana infografika musi być otoczona tekstem – wtedy taki plik prezentuje się o wiele bardziej wartościowo. Wypada się więc wysilić na napisanie choćby krótkiego, dwuzdaniowego wstępu – nawet najbardziej leniwi odbiorcy z pewnością przez niego przebrną.

Czytaj  Jak mieć więcej FPS w Fortnite na słabym laptopie

#optymalizacja_grafiki

Polecane wpisy
Tiktok jak zrobić filmik
Tiktok jak zrobić filmik

Oto kilka wskazówek dotyczących tworzenia filmików na TikToku: Tiktok jak zrobić filmik Wybierz temat: Zdecyduj, o Czytaj dalej

Pozycjonowanie stron www przez tworzenie odwołań wewnętrznych w serwisie

Pozycjonowanie przez budowanie odwołań wewnętrznych - opiera się na tworzeniu na serwisie www odwołań, które mają na celu kierowanie do Czytaj dalej