News

mSaver

Instytucje finansowe co chwile szukają nowych pomysłów na sięgnięcie do naszych kieszeni. Starają się w ten sposób zachęcić nas do oszczędzania – dzięki czemu zarówno my mamy zyskać (albo krótkoterminowo dzięki wyższemu oprocentowaniu albo długoterminowo dzięki optymalizacji podatkowej). Jednym z ciekawszych pomysłów na oszczędzanie pieniędzy zaproponował mBank tworząc nowy produkt – mSaver. Program ten działa na zasadzie „ziarnko do ziarnka” – oszczędzać możemy małe kwoty pieniędzy w wybrany przez nas sposób. Dostępne są trzy:

  • zaokrąglanie naszych wydatków do pełnych dziesięciu PLN i owo zaokrąglenie jest oszczędzane
  • oszczędzany jest określony procent (1-15%) wartości każdej transakcji
  • stała kwota oszczędzana z każdą transakcją (od 3 do 10zł)

Spośród wymienionych powyżej sposobów na oszczędzanie możemy wybrać jeden plus dodatkowo oszczędzanie stałej miesięcznej kwoty. W ten sposób każda transakcja powiększa nasze oszczędności które oprocentowane są lepiej niż tradycyjne rachunki eMax i eMax plus. Tworząc programy mSaver i mSaver plus mBank wykazał się bardzo dużą pomysłowością i stworzone modele inwestowania mogą być naprawdę przydatne. W końcu odkładanie kilku złotych z każdą transakcją nie jest wielkim kosztem a w skali miesiąca pozwala na oszczędzanie co najmniej kilkudziesięciu złotych. Każde pieniądze oszczędzone mogą z kolei pracować na nas i dzięki korzystnemu ulokowaniu mogą pracować na nasze oszczędności lub nawet emeryturę.

Przystąpienie do programu mSaver

Przystąpienie do programu mSaver jest tak samo proste jak korzystanie z innych produktów mBanku. Jeśli jesteśmy klientami tego banku – możemy wszystko załatwić przez internet, w naziemnej placówce lub za pomocą mLinii. Najłatwiejszym sposobem na otwarcie konta mSaver jest oczywiście internet. Po zalogowaniu się do systemu możemy przeprowadzić symulację naszych faktycznych oszczędności opartych o wpływy i obroty na naszym koncie z ostatnich trzech miesięcy. Dzięki temu posiadamy informacje o szacowanych możliwościach oszczędzania w programie mSaver. Złożenie wniosku jest niesamowicie proste i nie wymaga żadnej dodatkowej wiedzy poza standardowymi procedurami mBanku. Program mSaver jest programem bezpłatnym i nie wiąże nas na żaden określony okres. Dodatkowym plusem tego programu jest dodatkowy moduł: mSaver plus który umożliwia oszczędzanie pieniędzy na dodatkowych rachunkach w wyselekcjonowanych funduszach inwestycyjnych. Dzięki połączeniu obu produktów jesteśmy w stanie osiągać wyższy zysk. Program mSaver jest w całości bezpłatny i w dowolnym momencie możemy z niego zrezygnować. Dzięki takiej możliwości i bardzo elastycznym sposobom na oszczędzanie pieniędzy (w końcu jest ich aż cztery) możemy w prosty i niezauważalny sposób oszczędzać co najmniej kilkadziesiąt złotych miesięcznie.

Czytaj  Jak zarobić pierwszy 1000000zł

Zalety programu mSaver plus

Program mSaver plus jako dodatkowe rozszerzenie daje możliwość wyboru własnej strategii inwestycyjnej. Dzięki temu nasze oszczędzanie uzależniamy od skłonności do podejmowania ryzyka – jest to określone na podstawie ankiety którą wypełniamy. Po przystąpieniu do programu mSaver plus możemy wybrać strategie inwestycyjne opracowane przez zespół BRE Wealth Solutions lub strategię inwestycyjno-doradcza opartą na modelu Markowitza. Program mSaver plus połączony jest z ubezpieczeniem na życie, dzięki czemu nie musimy płacić podatku przy każdej relokacji kapitału między funduszami. Zmiany funduszy możliwe są przez 24h na dobę i siedem dni w tygodniu a minimalna kwota wpłaty to jedynie 100 złotych. Daje to bardzo elastyczną możliwość na oszczędzanie pieniędzy według naszych decyzji. Program mSaver plus najlepiej funkcjonuje w połączeniu z programem mSaver – łączenie dwóch modeli oszczędzania i inwestowania pieniędzy sprawdza się najkorzystniej dla osób korzystających z tych programów. Program mSaver plus różni się od mSaver tym, że minimalny okres trwania umowy to pięć lat. Jeśli zrezygnujemy w tym okresie – musimy ponieść koszt rezygnacji. Unikniemy go jednak chcąc zrezygnować z programu po uczestniczeniu w nim przez ponad pięć lat. Oszczędzanie z programem mSaver plus wydaje się więc bardzo ciekawym rozwiązaniem zwłaszcza dla osób zainteresowanych długofalowym gromadzeniem kapitału.

Polecane wpisy
Komputer się przegrzewa
Komputer się przegrzewa

Komputer się przegrzewa - Przyczyny, Objawy i Rozwiązania Komputer się przegrzewa Komputer to nieodłączne narzędzie we Czytaj dalej

UX w służbie SEO

Jak wszyscy wiedzą pozycjonowanie stron internetowych, to niełatwe zadanie. Składa się na to mnóstwo różnych czynników. Oczywiście wyróżniamy standardowe techniki, Czytaj dalej