Inne News

Idealny materac do niewielkiej sypialni – jaki model wybrać?

Dobrze dopasowany do potrzeb swojego użytkownika materac jest w stanie zapewnić nie tylko spokojny i komfortowy sen, ale przede wszystkim odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa. Jest to niezwykle istotne, ponieważ kręgosłup przez cały dzień narażony jest na duże przeciążenia i wymaga rozluźnienia. Niewielka sypialnia wcale nie stanowi przeszkody, aby móc spać zawsze zdrowo i wygodnie. Odpowiednio zaprojektowany materac 140×200 może sprawić, że kręgosłup będzie wypoczywał w bezpieczny sposób. Jak wybrać taki produkt?

Najważniejsze parametry materaca do spania

Dzisiaj większość producentów materaców, takich jak Godre oferuje swoim klientom możliwość wyboru poszczególnych parametrów produktu, aby ten był optymalnie dopasowany do potrzeb i budowy ciała.

Można więc samodzielnie zdecydować nie tylko o rozmiarze, ale również:

  • wysokości,
  • stopniu twardości,
  • surowcach, jakie znajdą się w wypełnieniu materaca.

Zaleca się, aby korzystać ze wskazań producenta, ponieważ twardość materaca musi być dopasowana do wagi ciała osoby śpiącej i jej wzrostu. Nie każdy materac 140×200 powinien być wybierany pod kątem dotychczasowych przyzwyczajeń. Większość osób dorosłych wybiera materace średnio twarde – przeznaczone dla osób o masie ciała wynoszącej od około 60 kg do około 100 kg.

Wybierz odpowiedni materac 140×200 xm od Godre: https://godre.pl/Materace-na-wymiar/Materac-140×200-cm-do-lozka-do-spania

Materac piankowy czy sprężynowy do niewielkiej sypialni?

Producenci materaców zapewniają dziś szeroki wybór. Na przykład w sklepie internetowym godre.pl można znaleźć produkty wypełniane nowoczesnymi piankami, lateksem, naturalnymi włóknami kokosa, czy trawą morską, ale również wyjątkowo komfortowe materace sprężynowe kieszeniowe.

Warto pamiętać o tym, że materace piankowe należą do tych bardziej miękkich, a więc nie są przeznaczone dla każdego użytkownika. Osobom, które śpią na materacach dwuosobowych z partnerem bardzo poleca się rozwiązania kieszeniowe, które są ciche i bardzo komfortowe. Nie odczuwa się na takim materacu ruchów drugiej osoby, nie ma też nieprzyjemnego efektu falowania. Są to produkty polecane także alergikom.

Czytaj  Jak spłacić długi
Polecane wpisy
Jak skutecznie pozbyć się cellulitu?

Cellulit, tak zwana skórka pomarańczowa to wbrew pozorom zmora wielu kobiet. Zimą mogłyśmy ukrywać go pod wieloma warstwami ubrań. Jednakże Czytaj dalej

Najczęstsze kody błędów aktywacji systemu Windows 10 i porady jak je naprawić

Czy używasz systemu operacyjnego Windows 10 lub laptopa, ale nie możesz korzystać ze wszystkich funkcji, ponieważ system operacyjny Windows jest Czytaj dalej