fedora 38
Linux News

Fedora 38 – najnowsza odsłona popularnego systemu operacyjnego już dostępna!

Fedora 38 to najnowsza wersja systemu operacyjnego, stworzonego przez społeczność, opartego na darmowym i otwartym kodzie źródłowym. Oprogramowanie to jest przeznaczone dla szerokiego grona użytkowników, w tym między innymi programistów, naukowców czy hobbystów. W najnowszej wersji, Fedora 38 wprowadza szereg nowych funkcjonalności, które z pewnością zadowolą użytkowników.

fedora 38
fedora 38

Najważniejsze nowości

Wśród najważniejszych nowości, jakie wprowadza Fedora 38, można wymienić:

  • GNOME 42: W najnowszej wersji systemu operacyjnego, użytkownicy otrzymują najnowszą wersję środowiska graficznego GNOME 42, które wprowadza wiele ulepszeń i nowych funkcjonalności, w tym między innymi ulepszony system powiadomień oraz wygodniejszy sposób na organizowanie plików.
  • Kernel 5.16: Fedora 38 opiera się na nowym jądrze Linux 5.16, które wprowadza szereg ulepszeń w zakresie bezpieczeństwa, wydajności oraz stabilności systemu.
  • LibreOffice 8.1: W najnowszej wersji systemu operacyjnego, użytkownicy otrzymują również nową wersję popularnego pakietu biurowego LibreOffice 8.1, który wprowadza szereg ulepszeń w zakresie obsługi formatów plików, szablonów i funkcjonalności.
  • Cockpit 253: Fedora 38 wprowadza również nową wersję narzędzia Cockpit 253, które umożliwia łatwe zarządzanie serwerem z poziomu przeglądarki internetowej.

Podsumowanie

Fedora 38 to najnowsza i najbardziej zaawansowana wersja popularnego systemu operacyjnego, który oferuje szereg nowych funkcjonalności i ulepszeń. Dzięki najnowszym technologiom i oprogramowaniu, Fedora 38 jest idealnym wyborem dla użytkowników, którzy oczekują wysokiej wydajności i stabilności systemu, a jednocześnie chcą korzystać z najnowszych narzędzi i funkcjonalności. Zachęcamy do pobrania i przetestowania najnowszej wersji systemu operacyjnego Fedora 38 już dzisiaj!

Polecane wpisy
Rowhammer attack to rodzaj ataku side-channel
Rowhammer attack to rodzaj ataku side-channel

Rowhammer attack to rodzaj ataku side-channel, który umożliwia naruszenie integralności danych przechowywanych w pamięci operacyjnej. Atak ten polega na wykorzystaniu Czytaj dalej