AI News

Chat GPT: Co To i Jak Używać? Wszystko Na Temat ChatGPT

Chat GPT (Generative Pre-trained Transformer) to chatbot uruchomiony przez OpenAI w listopadzie 2022 roku. Jest zbudowany na szczycie rodziny dużych modeli językowych OpenAI GPT-3.5. Został zaprojektowany do generowania tekstu podobnego do ludzkiego w odpowiedzi na otrzymane pytania i podpowiedzi. Może być wykorzystany do generowania tekstu w szerokim zakresie zastosowań, takich jak systemy dialogowe, tłumaczenie języka i generowanie treści. Chat GPT jest oparty na architekturze GPT-3, która wykorzystuje algorytmy głębokiego uczenia do przetwarzania i generowania tekstu.

Jest szkolony na ogromnej ilości danych tekstowych i może generować wysoce realistyczne i spójne odpowiedzi.

Co to jest Chat GPT?

Chat GPT to system sztucznej inteligencji stworzony przez OpenAI. Laboratorium badawcze z siedzibą w San Francisco, stworzyło GPT-3, rewolucyjny system sztucznej inteligencji (AI).

System ten zyskał uwagę ze względu na zdolność do generowania tekstu porównywalnego z treściami tworzonymi przez ludzi. Rozwój GPT-3 rozpoczął się w 2018 roku od wstępnej wersji jego modelu przetwarzania języka naturalnego. Poprzez ciągłe korekty, model ten rozszerzył się do ponad 175 miliardów parametrów. Korzystanie z Chat GPT jest obecnie otwarte i bezpłatne, ponieważ Chat GPT jest w fazie badań i zbierania opinii.

Czy ChatGPT jest darmowy?

ChatGPT posiada obecnie darmową wersję, która nie wymaga pobrania, aby z niej korzystać. Chat bot ma mnóstwo możliwości: może pisać wiersze, teksty piosenek, kod komputerowy i zdać egzamin z kursu MBA.

OpenAI wypuściło płatny plan profesjonalny, kosztujący 42 dolary miesięcznie. Opcja płatna daje podobny dostęp do planu darmowego.

Zyskujesz jednak dodatkowe korzyści w postaci priorytetowego dostępu nad darmowymi użytkownikami, szybszego czasu odpowiedzi i dostępności, gdy zapotrzebowanie jest duże. Może to być szczególnie atrakcyjne dla Ciebie, jeśli doświadczasz błędu pojemności Chat GPT, jak ostatnio.

Jeśli szukasz dostępu do modeli OpenAI w sensie komercyjnym, wiąże się to również z kosztami. Można to zrobić za pomocą API OpenAI. Poniżej przeanalizujemy wszystkie informacje, gdyż stają się one nieco bardziej skomplikowane.

Jak uzyskać dostęp do Chat GPT?

Chat GPT to platforma sztucznej inteligencji zaprojektowana, aby umożliwić naturalne rozmowy z maszynami. Dostęp do niej można uzyskać z dowolnej przeglądarki internetowej, a także jest ona dostępna jako aplikacja mobilna dla urządzeń z systemem Android i iOS.

Czytaj  Sztuczna inteligencja w walce z przestępcami internetowymi

Obecnie ChatGPT nie jest dostępny do pobrania w Google Play Store ani Apple Store.

Jak podaje OpenAI, ChatGPT jest usługą darmową, ale tylko podczas podglądu badań. Oto mini-przewodnik, jak użytkownicy mogą korzystać z chatbota ChatGPT na dowolnym urządzeniu z systemem Android.

 1. Otwórz aplikację Chrome na urządzeniu z systemem Android.
 2. Przejdź do oficjalnej strony internetowej OpenAI.
 3. Utwórz konto na stronie logowania, wprowadzając identyfikator e-mail i hasło.
 4. Zweryfikuj swój adres e-mail.
 5. Ponadto wprowadź swój numer telefonu w celu weryfikacji.
 6. W końcu konto zostało utworzone. Następnie wybierz swój Plac Zabaw i zadawaj pytania, jak chcesz.

ChatGPT to najnowsza technologia w rodzinie Generative Pre-Trained Transformer (GPT). Mówiąc prostymi słowami, jest to najnowsze narzędzie w automatycznym generowaniu tekstów AI. Nie jest jednak wolne od błędów i ograniczeń. OpenAI na swojej stronie przyznaje, że ChatGPT czasami pisze wiarygodnie brzmiące, ale błędne lub bezsensowne odpowiedzi.

Jak działa Chat GPT-3?

Chat GPT to chatbot oparty na AI, który może generować rozmowy. Wykorzystuje on przetwarzanie języka naturalnego i głębokie uczenie się, aby generować rozmowy w języku podobnym do ludzkiego.

Zamiast predefiniowanego zestawu reguł, ChatGPT wykorzystuje kontekst, aby określić najlepszą odpowiedź na daną rozmowę na podstawie zrozumienia jej przebiegu. Oznacza to, że może dokładniej odpowiadać na skomplikowane pytania lub scenariusze w porównaniu do tradycyjnych chatbotów.

Dodatkowo ChatGPT jest w stanie wykryć różne intencje i trenuje się przy użyciu metody uczenia się bez nadzoru, znanej jako uczenie się wzmacniające.

Dzięki tej metodzie ChatGPT nadal uczy się z każdej interakcji i dostraja swoje odpowiedzi odpowiednio w czasie, dzięki czemu staje się coraz bardziej wykwalifikowany w dostarczaniu dokładnych i odpowiednich odpowiedzi.

Chat GPT po polsku. Czy działa tak samo?

CHAT GPT domyślnie mówi w języku angielskim, ale jest elastyczny i dostosowuje się do języka pytań, w tym również do języka polskiego. Czasami jednak nie dzieje się to z automatu i wymaga Twojej pomocy, aby odpowiadać w języku polskim.

Nie zrażaj się, ponieważ wystarczy tylko kilka prostych słów, aby ustawić CHAT GPT na tryb językowy naszej ojczyzny, np:

 • Mów do mnie po polsku,
 • Odpowiadaj tylko w języku polskim,
 • Przetłumacz na język polski (radzi sobie lepiej niż Google Translator lub Deepl).

Chat GPT jak korzystać?

Obecnie ChatGPT jest wykorzystywany przez naukowców i deweloperów do badania możliwości dużych modeli językowych i tworzenia aplikacji, które mogą generować tekst podobny do ludzkiego.

Niektóre potencjalne zastosowania ChatGPT obejmują systemy dialogowe, tłumaczenie języków, generowanie treści i modelowanie konwersacji.

Na przykład, ChatGPT może być użyty do zbudowania chatbota, który może angażować się w realistyczne i spójne rozmowy z użytkownikami lub do generowania tekstu do artykułów i postów w mediach społecznościowych.

Czytaj  Instalacja Linux, Apache, MySQL, PHP (LAMP) Stack na Ubuntu

Należy jednak pamiętać, że ChatGPT jest wciąż technologią eksperymentalną i jej możliwości stale ewoluują.

 

Chat GPT-3 bije rekordy popularności

Rozwój Chat GPT-3 wziął świat przez burzę. W ciągu zaledwie pięciu dni, ten napędzany przez AI chatbot zdołał zdobyć milion użytkowników!

To wspaniałe osiągnięcie pokazuje, jak szybko i skutecznie technologia poszła ostatnio do przodu, pozwalając nowej aplikacji AI zyskać popularność w tak niesamowitym tempie. Nie jest zaskoczeniem, że miliony już przyjęły tę technologię – jej ogromne możliwości pozwalają jej rozumieć język naturalny, dostarczając jednocześnie przydatnych informacji i porad w różnych dziedzinach.

W miarę upływu czasu, użycie Chat GPT-3 prawdopodobnie będzie się dalej rozszerzać, ponieważ coraz więcej osób zapoznaje się z jego niesamowitymi możliwościami. Z jego imponującym wskaźnikiem pozyskania użytkowników w tak krótkim czasie, jest jasne, że Chat GPT-3 będzie nadal rewolucjonizował komunikację w nadchodzących latach.

 

Kto stworzył OPENAI Chat GPT?

OpenAI zostało założone w 2015 roku przez właściciela Twittera Elona Muska, Grega Brockmana, Ilyę Sutskevera, Wojciecha Zarembę i Sama Altmana.

Musk ustąpił z zarządu w lutym 2018 roku, aby uniknąć potencjalnego przyszłego konfliktu z Telsą, jego głównym priorytetem w tym czasie, choć pozostaje darczyńcą firmy. Zostało to potwierdzone w oświadczeniu wydanym przez OpenAI.

Sam Altman pozostaje obecnym dyrektorem generalnym firmy.

Altman to amerykański programista i przedsiębiorca. Jest byłym prezesem Y Combinator, odnoszącego sukcesy akceleratora startupów technologicznych, dzięki któremu uruchomiono tysiące firm, takich jak Airbnb czy Dropbox.

 

Ograniczenia Chat GPT?

Jak każda technologia sztucznej inteligencji, ChatGPT ma pewne ograniczenia, które powinny być brane pod uwagę podczas korzystania z niego. Niektóre z tych ograniczeń obejmują:

 • Stronniczość danych: ChatGPT jest szkolony na ogromnej ilości danych tekstowych, które mogą zawierać uprzedzenia i stereotypy, które mogą być odzwierciedlone w wygenerowanym tekście. Ważne jest, aby być tego świadomym i dokładnie ocenić wygenerowany tekst, aby zapewnić, że jest on sprawiedliwy i dokładny.
 • Spójność i konsekwencja: Chociaż ChatGPT jest zaprojektowany do generowania tekstu podobnego do ludzkiego, nie zawsze jest w stanie zachować spójność i konsekwencję w trakcie długich rozmów lub złożonych zadań. W niektórych przypadkach, wygenerowany tekst może być trudny do zrozumienia lub może nie wynikać logicznie z poprzedniego tekstu.
 • Zadania otwarte: ChatGPT jest najlepiej przystosowany do generowania tekstu w odpowiedzi na konkretne podpowiedzi, ale może mieć problemy z zadaniami otwartymi, które wymagają kreatywności lub wyobraźni. W takich przypadkach wygenerowany tekst może nie być tak istotny lub interesujący jak tekst wygenerowany przez człowieka.
 • Wrażliwe tematy: ChatGPT jest modelem uczenia maszynowego i nie ma takich samych względów etycznych lub moralnych jak ludzie. W rezultacie może on generować tekst, który jest obraźliwy, nieodpowiedni lub niewrażliwy, jeśli otrzyma pewne podpowiedzi. Ważne jest, aby używać ChatGPT w sposób odpowiedzialny i uważnie przeglądać wygenerowany tekst, aby upewnić się, że jest on odpowiedni dla zamierzonej grupy odbiorców.
Czytaj  Windows 12 - wymagania, data premiery, cena

 

Jak zarejestrować się na Chat GPT?

Rejestracja na Chat GPT jest łatwa i szybka. Najpierw musisz utworzyć konto odwiedzając stronę i wprowadzając swoje podstawowe informacje, takie jak imię i adres e-mail. Kiedy Twoje konto zostanie aktywowane, możesz zalogować się za pomocą nazwy użytkownika i hasła, które stworzyłeś.

Następnie będziesz musiał wprowadzić kilka dodatkowych informacji o sobie, takich jak kraj zamieszkania, preferowany język i zainteresowania. Po wprowadzeniu tych danych jesteś gotowy, aby rozpocząć korzystanie z ChatGPT! Możesz uzyskać dostęp do wszystkich funkcji platformy, w tym do wiadomości innych użytkowników i tworzenia botów do automatycznych rozmów. Proces rejestracji jest szybki i prosty i pozwoli Ci od razu zacząć działać.

Opisaliśmy go na górze strony, więc nie krępuj się skorzystać z instrukcji.

 

Chat GPT alternatywy?

Wybór idealnej alternatywy ChatGPT dla Twoich potrzeb jest jak klasyczna próba wybrania idealnego stroju kąpielowego: wszystko jest kwestią osobistych preferencji.

Każda platforma jest wyjątkowa, ma swoje mocne i słabe strony. Aby pomóc Ci podjąć najlepszą decyzję, oto 14 alternatyw dla ChatGPT, które możesz rozważyć:

 • ChatSonic
 • Chinchilla
 • Bloom
 • Replika
 • Jasper Chat by Jasper
 • LaMDA (Language Model for Dialog Applications)
 • Elsa Speak
 • DialoGPT
 • YouChat
 • Perplexity
 • Character AI
 • OpenAI playground
 • Megatron-Turing Natural Language Generation
 • Socratic by Google

Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka?

Co najbardziej istotne, ChatGPT wykazał zdolność do budowania złożonego kodu Pythona i komponowania esejów na poziomie college’u w odpowiedzi na podpowiedź, wzbudzając obawy, że taka technologia może prawdopodobnie zastąpić ludzkich pracowników, takich jak dziennikarze lub programiści.

Jason DeBolt, pracownik Amazon zatweetował „Ok this is scary. @OpenAI’s ChatGPT can generate hundreds of lines of Python code to do multipart uploads of 100 GB files to an AWS S3 bucket from the phrase “Write Python code to upload a file to an AWS S3 bucket”.

Co oznacza, że pod kątem programowania sztuczna inteligencja już jest na bardzo wysokim poziomie.

Więcej można zobaczyć w tym wideo:

 

Źródło riseupagencja.pl 

Polecane wpisy
Messenger pobierz za darmo po polsku
Messenger pobierz za darmo po polsku

Messenger pobierz za darmo po polsku Messenger to bezpłatna aplikacja do przesyłania wiadomości, która umożliwia użytkownikom komunikowanie się ze sobą Czytaj dalej

10 najważniejszych trendów technologicznych 2024 roku
10 najważniejszych trendów technologicznych 2024 roku

10 najważniejszych trendów technologicznych 2024 roku Technologia rozwija się w zawrotnym tempie, a nowe trendy pojawiają się niemalże każdego dnia. Czytaj dalej