GSM News

Czy smartband to niezbędne urządzenie dla sportowców?

Opaska fitness może być doskonałym sposobem na kontrolowanie przebiegu treningu. Sprawdź, jak wybrać właściwe urządzenie.

Większość ludzi, zaczynających przygodę z fitnessem, poczuje z czasem potrzebę zakupu funkcjonalnej opaski treningowej. Może się wydawać, że jest to dość prosta decyzja, ale ta kategoria produktów jest bardzo myląca z wielu powodów. Nie ma wyraźnego rozgraniczenia pomiędzy różnymi typami urządzeń w tej kategorii. Na przykład, istnieją pewne opaski, które wydają się być smartwatchami, ale są po prostu zegarkami fitness z powiadomieniami wrzuconymi do środka. W związku z tym, trudno jest wiedzieć na pewno, co powinieneś kupić i jakiego rodzaju wydajności i żywotności baterii oczekiwać. Sprawdź, jak dokonać właściwego wyboru.

Czym są urządzenia do pomiaru aktywności sportowej?

Tracker aktywności to urządzenie, które pomaga śledzić twoje treningi. Nawet twój smartfon może być określany jako tracker aktywności, jeśli używasz go do śledzenia treningów. Tego terminu używamy w odniesieniu do urządzeń noszonych przez sportowców. Może to być prosta opaska fitness, która śledzi liczbę kroków, które przeszedłeś lub wysokiej klasy zegarek fitness.

Jakie funkcje powinna oferować opaska fitness?

Opaska fitness powinna być w stanie rejestrować podstawowe dane dotyczące ruchu i obejmować śledzenie snu. Opaski fitness zazwyczaj mają mniejszy wyświetlacz i dłuższą żywotność baterii, a większość podstawowych danych, które rejestrują, jest wyświetlana w aplikacji towarzyszącej.

Smartwatch będzie w stanie wyświetlać szczegółowe powiadomienia, odpowiadać na nie za pośrednictwem zegarka, a także będzie zawierał obsługę śledzenia wielu trybów treningu, takich jak bieganie, jazda na rowerze, a nawet pływanie. Produkty te wyglądają bardziej jak tradycyjne zegarki, w przeciwieństwie do opasek fitness, które wyglądają bardziej jak bransoletki (sprawdź huawei band 4 pro cena).

Na co zwrócić uwagę?

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, do czego potrzebujesz urządzenia do mierzącego sportowe aktywności. Co powinieneś sprawdzić i porównać w kilku modelach, aby wybrać ten najlepszy?

Czytaj  Dirty COW (CVE-2016-5195) Linux Exploit

Czy masz zamiar nosić to urządzenie przez długie godziny w ciągu każdego dnia? Jeśli tak, to najważniejszą kwestią jest komfort użytkowania. Zwróć uwagę, czy pasek jest wykonany z materiału, który pasuje do twojej skóry i czy opaska nie jest zbyt ciężka dla ciebie.

Idealnie byłoby, gdybyś znalazł urządzenie, z dobrym wyświetlaczem, który jest czytelny nawet w ostrym świetle słonecznym. Ekran musi być wystarczająco duży, aby pokazywać ważne informacje, takie jak dane dotyczące kroków.

Monitorowanie tętna to opcja, która jest obowiązkową w każdym urządzeniu do śledzenia aktywności sportowej. To, czego potrzebujesz, to ciągłe monitorowanie tętna przynajmniej w trybie treningowym, ale warto kontrolować ten poziom codziennie, niezależnie od wykonywanych czynności. To pomaga śledzić spalanie kalorii dokładniej podczas treningów.

Niezbędna do dokładnego śledzenia trasy i odległości podczas treningu biegowego lub rowerowego jest funkcja GPS. Nie wszystkie urządzenia mają bardzo dokładne chipy GPS, więc należy sprawdzić recenzje użytkowników.

Cecha, którą powinien charakteryzować się każdy sport tracker to wodoodporność i wodoszczelność. To ważne nie tylko dla zawodowych pływaków, ale i amatorów siłowni. Ta funkcjonalność zaczyna być podstawową cechą każdego urządzenia do aktywności sportowych.

Polecane wpisy
Inwestowanie na giełdzie

Inwestowanie może przynieść znacznie większe zyski niż tradycyjne sposoby lokowania pieniędzy. Zawsze jednak większy potencjalny zysk jest okupiony większym ryzykiem. Czytaj dalej

Agresywna optymalizacja podatkowa przykłady
Agresywna optymalizacja podatkowa przykłady

Agresywna optymalizacja podatkowa odnosi się do działań podejmowanych w celu znacznego zmniejszenia płatności podatkowych, często wykorzystując kontrowersyjne metody, które mogą Czytaj dalej