Baza wiedzy Informatyka

Szybsza praca programów i gier

Jeżeli zależy Ci na tym, aby konkretna aplikacja (program do obróbki grafiki czy też gra) działała szybciej ustaw dla niej większy priorytet. Priorytety służą do ustawienia efektywnej szybkości działania programów pod kontrolą systemu Windows. Dla gier zwiększają ilość generowanych klatek na sekundę o co najmniej dwie, dzięki czemu następuje poprawa płynności.

  1. Uruchom Menedżer zadań Windows
  2. Przejdź do zakładki Procesy.
  3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na proces dla którego chcesz zwiększyć priorytet. W nowym menu jakie Ci się pokaże wybierz Ustaw priorytet | Wysoki.

 

Należy pamiętać, że zwiększając priorytet dla określonego procesu, zwiększasz także priorytety wątków wykonywanych przez tą aplikację. Cały proces działania systemu i aplikacji jest realizowany na podstawie kolejkowania procesów o różnych priorytetach. Np. proces pochłaniający zbyt dużo mocy obliczeniowej procesora, zostaje przeniesiony do kolejki o niższym priorytecie. W ten sposób unikniemy problemów z aplikacją, która jest wstanie pochłonąć cały czas procesora, co w systemie Windows 9x najczęściej kończyło się zawieszeniem komputera. Należy dodać, że procesy, które są w kolejce o najniższym priorytecie mogą zostać czasowo przeniesione do innej kolejki, dzięki czemu aplikacja nie wstrzymuje swojego działania z braku mocy obliczeniowej.

Polecane wpisy
Jak usunąć wirusa z pobranego pliku
Jak usunąć wirusa z pobranego pliku

Jak usunąć wirusa z pobranego pliku Pliki pobrane z Internetu mogą być zainfekowane wirusami komputerowymi. Jeśli podejrzewasz, że pobrany plik Czytaj dalej

15 czynników decydujących o skuteczności materiałów publikowanych w internecie

Co decyduje o skuteczności Twojego materiału? Co skłania odbiorców do dzielenia się Twoją treścią? Oto kilka wskazówek. 1. Temat Sieć Czytaj dalej