Serwer dedykowany czy wirtualny – który wybrać?
Informatyka Inne

Serwer dedykowany czy wirtualny – który wybrać?

Jeżeli planujesz uruchomić swoją stronę internetową, masz do wyboru kilka rozwiązań w zakresie hostingu. Możesz decydować pomiędzy tradycyjnym hostingiem współdzielonym, serwerem dedykowanym, a także wirtualnym. Które rozwiązanie – fizyczne czy wirtualne będzie dla Ciebie korzystniejsze? Sprawdź, czym kierować się przy podejmowaniu decyzji.
Serwer dedykowany czy wirtualny – który wybrać?
Serwer dedykowany czy wirtualny – który wybrać?

Zalety serwera dedykowanego

Wysokiej jakości serwery dedykowane nie są już opcją drogą, nieosiągalną dla większości przedsiębiorców. Na stronie https://www.sprintdatacenter.pl/najtansze-serwery-dedykowane/ znajdziesz ciekawe rozwiązania, oparte o wydajne procesory. Za stosunkowo niewielką cenę otrzymasz do dyspozycji możliwość korzystania ze wszystkich funkcjonalności serwera bez konieczności jego współdzielenia. Klienci cenią to rozwiązanie ze względu na opcje personalizacji. Nie tylko zyskujesz większe możliwości obliczeniowe oraz przestrzeń dyskową niż w przypadku hostingu współdzielonego, ale też możesz wybrać parametry, jakimi cechować ma się Twój serwer. Z dedykowanych serwerów chętnie korzystają np. twórcy gier i materiałów filmowych, analitycy oraz duże sklepy internetowe. Oprócz tego jest to też gwarancja wyższego poziomu bezpieczeństwa danych.

Zalety serwera wirtualnego

Serwery wirtualne nazywane są serwerami VPS, od angielskiego Virtual Private Server – https://www.sprintdatacenter.pl/serwer-wirtualny-tani-vps/. Oznacza to w praktyce, że jedną fizyczną maszynę serwerową dzieli się na kilka mniejszych, wirtualnych, oddawanych do dyspozycji jednemu użytkownikowi. Główną korzyścią VPS jest jego cena, niższa niż w przypadku serwerów fizycznych. Z tego powodu cieszą się one powodzeniem u mniejszych przedsiębiorców, którzy również chcą dostosować możliwości swojego serwera do potrzeb, lecz dysponują mniejszymi budżetami. Dostępne są różne pakiety, także cechujące się dużą elastycznością pod względem parametrów – jak ma to miejsce z serwerami dedykowanymi. Zyskujesz też dostęp do funkcjonalnego, wirtualnego panelu zarządzania serwerem. Jest to dobra opcja dla niezbyt zaawansowanych administratorów serwerów. Korzystne pakiety usług serwerów wirtualnych VPS znajdziesz w Sprint Data Center – https://www.sprintdatacenter.pl/.

Czytaj  Jak usunąć konto na Facebooku przez przeglądarkę

Jaki serwer powinieneś wybrać? Główną przesłanką jest tutaj po prostu zakres Twoich działań w sieci oraz budżet, jakim dysponujesz. Firmy obracające dużą ilością cennych danych częściej decydują się na serwery dedykowane. Użytkownicy poszukujący bardziej elastycznych, tańszych rozwiązań są bardziej skłonni wybrać opcję serwera wirtualnego. Sam zdecyduj, która z nich jest dla Ciebie wygodniejsza i wybierz spośród rozwiązań dostępnych w Sprint Data Center.

Polecane wpisy
Sieci komputerowe, Protokoły warstwy aplikacji, Poczta elektroniczna

Poczta elektroniczna stosuje dwa współpracujące ze sobą protokoły warstwy aplikacji. Jeden służy do wysyłania poczty i jest to protokół SMTP, Czytaj dalej

Jak zoptymalizować Minecraft
Jak zoptymalizować Minecraft

Aby zoptymalizować wydajność gry Minecraft, możesz podjąć kilka działań: Jak zoptymalizować Minecraft Zaktualizuj Minecraft: Upewnij się, Czytaj dalej